„Lecz gdy pierwszy raz potrąciłem o stanowisko Żydów, zaraz mi zrobiono wojnę”. (Bolesław Prus)

Tak wygląda w praktyce wolność słowa w „wolnych” sądach w PRL-bis. W dniu 18 października 2019 r. w Sądzie Rejonowym w Białymstoku w imieniu Rzeczpospolitej zapadł wyrok polityczny skazujący kolegę Porosa Jacek (dziennikarza Niezależnych Mediów Podlasia) na cztery miesiące prac społecznych z oskarżenia przestępcy Rafała Gawła (skazany na 2 lata pozbawienia wolności), założyciela OMZRiK ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości w Norwegii, za jakoby „obrażenie narodu żydowskiego”.
Chodzi tu o artykuł: „Żydzi wypędzani 47 razy w ciągu 1000 lat. Dlaczego?”
https://niezaleznemediapodlasia.pl/zydzi-wypedzani-47-razy…/
i zadane w nim pytanie:
„Jak złym narodem trzeba być, by zasłużyć na taki los?”
Bazując głównie na źródłach, Jacek Porosa próbuje w części odpowiedzieć w nim, na to pytanie (przyczynę żydowskich wypędzeń), a zarazem wywołać dyskusję na ten temat.
Wyrok polityczny skazujący Jacka Porosa za rzekomy antysemityzm (obrażenie narodu żydowskiego) jest „kneblem” zamykającym usta innym patriotom.

„Kwestii żydowskiej prawie niepodobna dotknąć bez wywołania hałasów i kwasów. Wszystko wolno krytykować, nawet pewniki matematyczne, ze wszystkiego można żartować, tylko kwestię żydowską głaskać z włosem i to jeszcze bardzo delikatną ręką w bardzo aksamitnej rękawiczce”. (Bolesław Prus, „Kroniki” 1889 r.)
„Dziwna rzecz! Od kilkunastu lat z gryzącym sarkazmem odzywam się o książkach, szlachcie, o naszych kupcach i rzemieślnikach, o niemieckich przemysłowcach, a przecież nikt z tych panów nie oskarżał mnie o złość, o rozszerzanie przesądów i szerzenie nienawiści. Lecz gdy pierwszy raz potrąciłem o stanowisko Żydów, zaraz mi zrobiono wojnę”. (Bolesław Prus „Kurier Codzienny”).
Zwróćmy uwagę, że tylko ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości w Norwegii oszust R. Gaweł (z którym wszedł w konflikt.wcześniej), oskarżył Jacka Porosa za rzekome „obrażenie narodu żydowskiego”.
Skazany na 2 lata pozbawienia wolności, założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych R. Gaweł, deklaruje się jako Żyd, nie przedstawiając na to żadnych dowodów.
Założyciel ośrodka OMZRiK, sam informuje na Facebooku, że białostocka prokuratura stawia mu poważne zarzuty, grozi mu 25 lat więzienia.
https://www.dorzeczy.pl/…/rafal-gawel-zali-sie-na-facebooku…
https://wprawo.pl/…/25-lat-wiezienia-dla-zalozyciela-omzri…/
Dziś Polacy, którzy zadają racjonalne pytania, piszą prawdę o „narodzie wybranym”, to oszołomy, faszyści i antysemici, są skazywani prawomocnymi wyrokami w imieniu Rzeczpospolitej.
Wmawia się nam, że nie tylko nie wolno nam wygłaszać żadnych krytycznych uwag wobec Żydów. A także mówić o faktach, które stawiają Żydów w niekomfortowym położeniu.
Naród pozbawiony informacji, zdezorientowany, nie ma szans prawidłowo działać.
Przypisywanie nam Polakom rzekomego antysemityzmu (antyjudaizm) może mieć źródło z faktu, że jesteśmy gojami i gospodarzami ziemi, na której osiedlili się Żydzi w XIV wieku, kiedy Kazimierz Wielki sprowadził ich do Polski.
Antysemitą jest nie ten, kto nie lubi Żydów, tylko ten, kogo nie lubią Żydzi.
Innymi słowy — Żydzi są jakimś lepszym gatunkiem człowieka, któremu wolno więcej.
Tak na marginesie, to Niemcy w połowie XIX wieku wymyślili pojęcie antysemityzmu.
Nie ma demokracji bez wolności słowa i powszechnego dostępu do rzetelnej informacji.
Do sądu w PRL-bis, idzie się po wyrok, a nie po sprawiedliwość…

Zobacz również:
https://wrealu24.pl/podlaski-dziennikarz-skazany-wyrok-pol…/
https://www.youtube.com/watch?v=1teJEPiU-Wg
https://niezaleznemediapodlasia.pl/gawel-do-pudla-na-dwa-l…/

Autor: Pan Pietraszkiewicz
Źródło: Facebook

Komentarz redakcji: Ten wyrok wpisuje się w ustawę 447 i Przedsiębiorstwo Holokaust o którym pisał Finkelstein, ale ja się obawiam głębszego sedna gnojenia Polków i zamykania ust. pRezydent Juda powiedział że tu jest Polin, ale sprzeciwu nie widzę w społeczeństwie, mediach, a co będzie jak naród przejrzy na oczy i zacznie się buntować? Zrobią nam nie Polin, ALE PALESTYNĘ!!
Świat patrzy na rzeź całego narodu Palestyńskiego od lat i nie reaguje, bo Palestyńczycy zostali postawieni w złym świetle, jako terroryści, islamiści, dżihadyści, zamachowcy itp..
Izraelscy ŻYDZI WYMORDOWALI CAŁY NARÓD PALESTYŃSKI, PRZEJĘLI ICH KRAJ!!
A w jakim świetle stawiają NAS ci sami ŻYDZI/SYJONIŚCI, KACI PALESTYŃCZYKÓW. Dlaczego pomawiają nas o zbrodnie których nie było, dlaczego kłamią na nasz temat w mediach całego świata? Bo chcą efektu jaki sprawdzili na Palestyńczykach, bo jak NATO zacznie strzelać w Polsce do Polaka TO ŚWIAT NIE BĘDZIE PŁAKAŁ ZA ANTYSEMITAMI!!