nwoNapisane przez Anonima

Jest absolutnie niemożliwym pisanie o Konspiracji Zimnej Wojny jeśli nie zmienimy naszej dotychczasowej metody widzenia i oceniania historycznych wydarzeń. Musimy się wreszcie nauczyć krytycznego czytania książek historycznych i wyciągania naszych własnych i niezależnych wniosków.

Dla ilustracji jak istotnym jest to faktem (a raczej jak łatwo jesteśmy okłamywani, nawet co do raczej błahych faktów) posłużę się następującym przykładem: Proszę mi powiedzieć, z własnej znajomości historii, kto był wyższy (i na ile wyższy): Napoleon czy Józef Stalin? Odpowiedz znajdziecie w Przypisach #1 i #2 – bardzo proszę teraz je przeczytać.

A wiec znajomość dwóch powszechnie dostępnych danych pozwoliła nam wyciągnąć własne wnioski i uwolniła od wieloletniej wiary w czyste kłamstwo. Komu zależało byśmy wierzyli w to kłamstwo? Dlaczego? Co by ludzie odpowiedzialni za utrzymywanie nas w niewiedzy zrobili gdyby nasza wiara w jakieś kłamstwo przynosiła im ogromne korzyści…………??? Pomyślmy!…..

 

UWAGA!

Ludzie, którzy mają odwagę pisać na tematy “politycznie delikatne” stają się szybko ofiarami nagonki. Są nazywani “teoretykami konspiracyjnymi”, “czubkami” itd., itp. Nagonka trwa aż osoba pisząca, niezależnie od wartości prezentowanego materiału, staje się w oczach publiczności widziana jako wywrotowiec lub wariat. Źródła problemu należy szukać w naszej słabości – jak już wyżej wspomniałem: wreszcie musimy zacząć sami wyciągać niezależne wnioski i nie pozwolić innym (Media?) mówić nam jak powinniśmy myśleć. Ktoś stworzył listę tricków używanych do zniszczenia ludzi takich jak ja. Ta wspaniała praca jest dostępna teraz po polsku.

Aby utrudnić oczernianie mnie oparłem moją pracę wyłącznie na tzw. “oficjalnych” źródłach informacji. Wszystkie przypisy i cytaty (jest ich wiele!) pochodzą z tych źródeł. W większości przypadków użyłem http://www.Wikipedia.com ze względu na to że jest dostępna wszędzie, dla każdego i w wielu językach. Nie opuszcza mnie myśl: “Ile interesujących (i ważnych) detali juz zniknęło z tych oficjalnych źródeł przez działalność ludzi, którzy je kontrolują?….”. Z drugiej strony to przerażające, że jednak byłem w stanie napisać mój esej na podstawie jeszcze istniejących, ale z pewnością już “wybielonych” informacji. Sam ten fakt pokazuje jak ogromne przestępstwo było (i jest) popełniane wobec nas i jakimi głupcami jesteśmy nie dostrzegając tego. Być może zasługujemy na takie traktowanie….?

 

Ludzie kontrolujący dopływ informacji do naszych mózgów stali się (z powodu łatwości z jaką to robią) tak pewni siebie, że teraz wymagają już wprost, aby każda informacja dotarła do nas “przetrawiona”, z komentarzem mówiącym nam co powinniśmy o tym myśleć. Ja to odbieram jako obelgę – a Wy? Większość ludzi jest tak głupia, że nawet tego nie zauważa! Żyjemy pod totalną kontrolą informacji i jest coraz trudniej “odfiltrować” ważne fakty z nawału “informacyjnego gnoju”, którym codziennie jesteśmy pasieni. Celem mojego eseju nie jest tylko edukowanie ludzi co do Zimnej Wojny ale też pokazanie im jak samemu się reedukowac. Robię to na przykładzie Zimnej Wojny bo wierzę, że ten temat powinni wszyscy zrozumieć jak najszybciej – od tego może zależeć nasze dalsze życie.

 

UWAGA (znowu!):

Jeśli myślisz, że wszystkie wydarzenia w historii miały miejsce tak jak napisano w książkach i gazetach, to …jesteś szczęśliwym człowiekiem bez problemów! Gratuluję! Czytanie dalej będzie tylko marnowaniem czasu. Wszystko poniżej jest bardzo dziwne i skomplikowane. Zrobisz lepiej wracając do telewizora (czy gry komputerowej), który właśnie zostawiłeś……i nie zapomnij tego

piwka z lodówki!

 

Zimna Wojna miała poważny wpływ na całe nasze życie. Może nie tak bardzo na Twoje (jeśli masz 20 lat) jak na rodziców i dziadków. Co to właściwie było? Cały świat był podzielony na dwie grupy: Blok Komunistyczny (z sojusznikami) był przeciwnikiem Bloku Zachodniego (NATO) i jego sojuszników. Nie można było być krajem neutralnym – jeśli relacje z jednym blokiem ochładzały się to natychmiast kraj zbliżał się do drugiej strony. Fascynujące! Oba bloki nienawidziły się powodując nieskończone napięcia, konflikty militarne i wyścig zbrojeń. Sytuacja była nie do rozwiązania i wyglądało na to że tak będzie w nieskończoność. Blok wschodni grał rolę “bandyty” a kraje Zachodu “policjanta” (“broniły demokracji i wolności”). Śmieszne, ale brzmi jak scenariusz do hollywoodzkiego filmu. Przykre tylko, że to była nasza rzeczywistość, która zgładziła dziesiątki milionów niewinnych ludzi i zmarnowała życie setkom milionów. Ma ciągle dominujący wpływ na Twoje życie tylko jeszcze o tym nie wiesz.

Zimna Wojna była następstwem stworzenia Związku Radzieckiego, a ten powstał w wyniku rewolucji. Aktualnie były trzy rewolucje. Poznając historyczne szczegóły pozwoli nam zrozumieć jak się ta cala konspiracja zaczęła.

“Kontrolerzy Informacji” wykreowali w naszej wyobraźni następujący obraz Rewolucji Październikowej: “zorganizowane powstanie masy prostych ludzi zaskakuje cały świat, będąc w stanie militarnie pokonać siły rządowe i stworzyć funkcjonujący (i nowy) system rządzenia”. Po pierwsze prawda jest taka, że my, normalni ludzie, wychodzimy na ulice tylko aby protestować przeciwko czemuś nowemu (nowe podatki, zły prezydent) – czyli jesteśmy w tym momencie bardzo konserwatywni (= jesteśmy przeciwko jakimkolwiek zmianom!). Czy nie brzmi to jak antyteza rewolucji?…oczywiście czasami nasze protesty powodują zmiany strukturalne rządu, ale te zmiany są dokonywane przez elitę kraju a nie ludzi z ulicy. Rewolucja Lutowa 1917 jest tego idealnym przykładem.

Zacznijmy od początku. W 1905 ogólne niezadowolenie z sytuacji ekonomicznej kraju doprowadziło do konfliktu. Feudalny system Carskiej Rosji nie radził sobie z rzeczywistością XX Wieku. Rozruchy uliczne i bunty wojskowe zmusiły Cara do stworzenia przynajmniej pozorów demokracji (Przypis #10).

Zmiany były raczej kosmetyczne i nietrwałe. Trudne czasy Pierwszej Wojny Światowej spowodowały nowe rozruchy. Cytat z angielskojęzycznej Wikipedii wyjaśnia co się stało:

Wyraźnie widać że rewolucja ta wybuchła spontanicznie, bez jakiegokolwiek przywództwa czy planowania. Rosja od dłuższego czasu cierpiała z powodu wielu ekonomicznych i socjalnych problemów, które skumulowały się podczas I Wojny Światowej. Buntujący się żołnierze lokalnego garnizonu dołączyli na ulicach do ludności protestującej z powodu braku chleba i strajkujących robotników. Narastająca dezercja, podczas gdy wojska lojalne carowi były daleko na froncie, spowodowała kompletną anarchię a ta w konsekwencji rewolucje, której rząd carski nie przetrzymał.”

Ten cytat wyjaśnia świetnie jak my, ludzie, zachowujemy się w podobnych sytuacjach. Rozruchy na ulicach spowodowały, ze elita kraju praktycznie zmusiła Cara do abdykacji. Chcieli wprowadzić zachodni typ demokracji – jedyne rozwiązanie w tej sytuacji. Car zrozumial i abdykowal; zaczela sie nowa era w histori Rosji. Gdyby konspiracja, o której piszę nie istniała, problemy Rosji skończyłyby się w tym momencie. Nasi “Kontrolerzy Informacji” chcą abyśmy wierzyli, ze Rewolucja Październikowa była naturalną kontynuacją Rewolucji Lutowej. Bzdura! Rewolucja Lutowa spowodowała potrzebne zmiany i niezadowolenie ludności zniknęło. Problem jest, ze konspiratorzy w tym momencie przystąpili do akcji. Nowy, swiezo wybrany rząd, popularnie znany jako Rząd Kierenskiego (od nazwiska swego ostatniego premiera), był łatwym łupem do spenetrowania i do pokonania. Kim byli ci konspiratorzy? Pamiętajmy, ze ludzie należący do jakiejkolwiek konspiracji muszą się dobrze znać przedtem zanim konspiracja powstanie – logiczne, nieprawdaz? Czasami są oni członkami tej samej rodziny (typowe dla włoskiej mafi), czasami sąsiadami, przyjaciołmi, kolegami z pracy czy z wojska, a nawet członkami tej samej drużyny sportowej lub jakiegos klubu zainteresowan. Znane są przypadki gdy kluby są zakładane tylko i wyłącznie jako “przykrywka” dla konspiracji. Prosze teraz przeczytac Przypis #7. Czy cos zwrociło Waszą uwagę? To “cos” nigdy nie trafiło do naszych ksiazek od historii! Prosze teraz przeczytac Przypisy #8, #9 i #34. W przypisie #12 znajduje się następujący cytat:

 

Współczesna ocena Rewolucji Październikowej jako typowego zamach stanu dokonanego bez poparcia ludności została zaproponowana przez historyka Richarda Pipesa”.

A więc kiedy zepchnąć na bok wszystkie “bajki” okazuje się, że Rewolucja Październikowa wcale nie była owocem walki zdesperowanych biednych Rosjan, tylko zwyczajnym “przekrętem”! Pan Kiereński spełnił powierzoną mu rolę, wyjechał z kraju i żył długo i szczęśliwie. Nigdy nie włączył się w walkę przeciwko swemu przyjacielowi z młodości Leninowi i jego komunistom, nie zrobił absolutnie nic co by było godne rosyjskiego patrioty (jeśli takim był…). Osiadł w U.S.A. i stał się specjalistą od spraw rosyjskich” na Uniwersytecie Stamford. Prawdziwi rosyjscy patrioci znali prawdę i nigdy Kiereńskiemu nie przebaczyli. Gdy zmarł w 1970 Rosyjski Kościół Prawosławny w U.S.A odmówił pochówku i Prawosławny Kościół Serbski zrobił to samo. W desperacji rodzina wzięła zwłoki do Anglii gdzie także dostano odmowę. Ostatecznie został pochowany na zwykłym cmentarzu komunalnym. Oczywiście “Kontrolerzy Informacji” chcą zminimalizować znaczenie tej “afery pochówkowej” – Wikipedia twierdzi, że kościół odmówił ponieważ Kiereński był masonem. Jakie szybkie “wytłumaczenie” nam maluczkim co powinniśmy myśleć o tym incydencie! Chwileczkę, chwileczkę – czy Stowarzyszenie Masońskie nie jest rodzajem klubu……?

Zastanówmy się DLACZEGO właśnie Rosja została wybrana do tego “socjologicznego eksperymentu”. Feudalizm i komunizm mają jedną wspólna cechę – potrzebują do swojej egzystencji bardzo posłusznych obywateli. Wszelkie niezależne myślenie populacji kraju oznaczałoby śmierć ustroju. Rosja w tym okresie, tak jak Chiny i Indie, była krajem ludności chłopskiej (83% populacji) ciągle żyjącej w systemie feudalnym. Chłopi rosyjscy byli traktowani jak niewolnicy (prawie jak zwierzęta) i (co jest typowe dla ludzkiej psychologi) przyzwyczajeni do tej sytuacji, uważali to za coś normalnego. Oczywiście – nie mieli żadnego porównania! Rosja właśnie zaczęła wkraczać w erę industrialnej modernizacji a co za tym idzie demokratyzacji. Budowano nowoczesne fabryki, linie kolejowe i było już tylko sprawą czasu kiedy społeczeństwo zacznie się emancypować. Konspiratorzy rozumieli, że to jest ostatni moment aby ich plan miał szansę powodzenia. Musieli wskoczyć i objąć kontrolę nad tymi “wytresowanymi do posłuszeństwa” masami zanim te masy staną się za sprytne żeby ślepo słuchać. Kościół Prawosławny, umacniacz wiary w cara i jego feudalny system będzie wymieniony na komunistyczną doktrynę. Kult cara (jako wszechmogącego władcy) będzie zastąpiony kultem Lenina, Stalina, itd…. Krótko mówiąc biedny naród rosyjski nic nie skorzystał z tej “rewolucji” – niewolnicy pozostali niewolnikami tylko właściciel się zmienił!

Konspiratorzy byli tak podekscytowani łatwym sukcesem w Rosji, że odważyli się na próbę “oswobodzenia proletariatu” w Polsce, Niemczech i na Węgrzech. We wszystkich przypadkach zostali szybko pokonani. Proletariat tych krajów był wystarczająco wyemancypowany i wyedukowany aby rozpoznać niebezpieczeństwo – ludność aktualnie dołączyła do armii i pomogła przepędzić Sowietów. Wracając do Przypisu #3. Wgłębiając się w historyczne źródła z tego okresu zrozumiemy, że Jakob Schiff był tylko jednym z wielu bankierów wspierających finansowo tą “rewolucję”. Na co tak naprawdę rewolucja potrzebuje pieniędzy? Zachowały się dowody wysyłki pieniędzy do Rosji ale nie ma żadnych informacji o zakupie broni. Kiereński, przez swój “taktyczny błąd” dał komunistom wystarczająco dużo broni za darmo! Więc na co jeszcze potrzebne były te ogromne sumy? Na ludzi? Na najemników? Na przekupstwo członków rządu Kiereńskiego? Jakby na to nie patrzeć – kryminalny “przekręt” wielkiego kalibru a nie żadna rewolucja.

Jeden z najlepszych przykładów jak odbywało się “smarowanie łożysk rewolucji” ciągle istnieje (dzięki Bogu!) na kartach “oficjalnej” historii. Jest to życie i kariera Pana Alexandra Parwusa. To jest fenomenalne! Pan Parwus był wysokiej rangi agentem wywiadu, uznanym przez wielu za geniusza. Do dziś nie wiemy dla kogo pracował! Jeśli naprawdę istniały dwie strony w konfliktach, w których on maczał palce – z pewnością straciłby szybko życie za zdradę jednej ze stron. Ale nie – żył długo i szczęśliwie, tak jak Kiereński! Do śmierci żył w wysokim standardzie mieszkając w 32-pokojowej willi na Berlińskiej Pawiej Wyspie (Przypis #13). To wszystko bez znanego źródła dochodów. Wikipedia sugeruje, że willa była “prezentem” od rządu niemieckiego. Za co? Nie jest to podejrzane, że w momencie gdy żył na utrzymaniu rządu niemieckiego (kapitalistyczny rząd = śmiertelny wróg Sowietów) jego dwaj synowie byli znanymi sowieckimi dyplomatami? Co za “zbieg okoliczności”!

Więc co dokładnie robił Pan Parwus w swej karierze? Był swoistym “Świętym Mikołajem” (a także doradcą) dla ruchów komunistycznych w Rosji i w Niemczech plus dla rewolucjonistów tureckich. Nikt nie wie skąd te ogromne sumy pieniędzy się brały. Oskarżając Niemców (tak jak to robi Wikipedia), bez żadnych dowodów a nawet logicznego podparcia, jest nieodpowiedzialną głupotą.

Wmawiana nam od lat teoria, że rząd niemiecki udzielił wsparcia rosyjskim rewolucjonistom ponieważ w ten sposób chciał zakończyć konflikt na froncie wschodnim, jest bezsensowna. Nie było żadnej gwarancji na to. Nie było też gwarancji, że jeśli komuniści odniosą sukces i Związek Radziecki powstanie to nie będzie próbował wywołać podobnej rewolucji w Niemczech – aktualnie tak się właśnie stało! Nie ośmieszajmy więc siebie samych posądzając wywiad niemiecki o bycie taką bandą idiotów – na pewno nie byli. Ogromne sumy pieniędzy w worku “Świętego Mikołaja – Parwusa”, jego bezkarność i nieograniczone wpływy miały inne źródło. Kolejnym dobrym przykładem jego działalności jest pobyt w Turcji. Cytat z Wikipedi:

Wkrótce potem Parwus przeprowadził się do Istambułu w Turcji, gdzie przebywał pięć lat. Handlował bronią i świetnie zarobił podczas wojen bałkańskich. Stał się finansowym i politycznym doradcą dla “Young Turks”( dopisek tłumacza: Bardzo ważny fakt! Proszę samodzielnie dowiedzieć się kim byli “Young Turks”) W 1912 został wydawcą gazety “Turk Yurdu” – oficjalnego ramienia propagandowego “Young Turks”. Był bliskim współpracownikiem rządowego triumwiratu znanego w Turcji jako “Trzech Paszów” (Enver, Talat i Cemal) oraz ministra finansów Djavida Beya. Triumwirat Trzech Paszów jest odpowiedzialny za zaplanowanie i przeprowadzenie pierwszego masowego ludobójstwa współczesnej historii– rzezi Armeńskiej. Firma handlowa Parwusa zajmowała się dostawami żywności dla armi tureckiej; także był Parwus partnerem handlowym koncernów Krupp, Vickers Ltd. i słynnego handlarza bronią Basila Zaharova. Współpraca Parwusa z koncernem Vickersa podczas I Wojny Światowej może być podstawą teorii, ze Pan Parwus był także agentem brytyjskim”.

Aha…..nie tylko agent niemiecki ale i brytyjski w tym samym momencie! Zróbmy to prościej: był on agentem pracującym dla tych, którzy ciągle zbijają fortuny na naszym cierpieniu – konspiratorów! Spójrzmy prawdzie w oczy – dla niego nigdy nie istniały dwie strony w żadnym konflikcie!

Wracamy do Rosji. Utrzymywanie światopoglądu większości społeczeństwa na poziomie średniowiecza było niezbędne dla istnienia komunizmu ale wszystko ma swoją cenę. Feudalni parobcy nie są w stanie brać aktywnego udziału w postępie gospodarczym – to było dokładnie przyczyną upadku systemu carskiego! Rezultatem “więcej bata a mniej chleba” były tylko miliony martwych ciał (Przypis #28). Kreatorzy nowego systemu zrozumieli, ze muszą znaleźć sposób ciągłego ekonomicznego wspierania tego największego obozu koncentracyjnego świata i musi to być robione w tajemnicy.

Dlaczego w tajemnicy? Komunistyczna doktryna głosi “śmierć kapitalistom”, przez co Związek Radziecki został szybko odizolowany od reszty świata. Na przykład U.S.A. uznało rząd radziecki dopiero w 1930 roku. Nasi konspiratorzy wspierali i rozwijali ekonomię Związku Radzieckiego wyłącznie przy pomocy prywatnych inwestycji. Wszystko było robione bez rozgłosu i na gigantyczną skale. W przypadku gdy ktoś zauważył co się dzieje i zaczął zadawać pytania odpowiedź była jedna: “To jest prywatna inwestycja i to nasza sprawa co robimy”. Z definicji “inwestycja” jest lokowana tam gdzie jest prawdopodobieństwo profitu i (co najmniej) pewność zwrotu sumy zainwestowanej. Sowieci od początku byli największymi wrogami kapitalizmu, prywatnych przedsiębiorstw i inwestycji. Jak to się stało, że największe, najbogatsze prywatne przedsiębiorstwa świata włożyły trudne do wyobrażenia sumy w inwestycje gdzie szanse profitu czy nawet zwrotu były zerowe? Czy był to umyślny “błąd” czy jak my w Polsce mówimy “w co inne było grane”? Tak czy siak – po raz pierwszy w historii urodził się orwellowski “perpetual enemy” i zaczął rosnąć w siłę….

Człowiekiem, który stał się symbolem cichego wspierania Sowietów był Armand Hammer (Przypis #21). Przez całe swoje życie był on kanałem wsparcia (i utrzymania przy życiu) Związku Radzieckiego. Tak jak w przypadku Aleksandra Parwusa – nikt dokładnie nie wie dla kogo ten facet pracował. Od początku swej kariery był on na czarnej liście F.B.I. jako prawdopodobny sowiecki szpieg. Przy końcu życia przyznał się do bycia “sympatykiem komunizmu”. Jednocześnie był jednym z najbardziej konserwatywnych, prawicowych Republikanów – nawet był oskarżony o nielegalne wspieranie Prezydenta Nixona! Czy widzimy tutaj jakiś paradoks? Tylko jeśli nasze wiadomości o świecie przyszły z książek historii i TV. Dokładnie jak Parwus – ten człowiek był ponad “konfliktem” Zimnej Wojny. On był jednym z konspiratorów.

 

Było powszechnie znanym (i stało się źródłem wielu dowcipów), że z wyjątkiem części sprzętu wojskowego wszystko wyprodukowane w Związku Radzieckim było dokładną kopią produktu z zachodu. Nie chce marnować czasu i wyliczać – wszystko znaczy WSZYSTKO. Pomyślmy analitycznie na ten temat:

 1. Czy produkty sowieckie były identyczne bo powstały w zakładach zbudowanych dla Sowietów przez oryginalnych producentów?
 2. Czy Sowieci po prostu kradli wzory i patenty na wszystko? Jeśli tak, DLACZEGO nigdy nie było sprawy sądowej przeciwko nim? Kolejny dowód cichego wsparcia dla tego gigantycznego łagru?

Myślę osobiście, że to była mieszanka obu. Proszę czytać pracę Profesora Anthony C. Suttona gdzie można poznać wiele interesujących detali (Przypis #14).

Zdarzały się przypadki, że ktoś nieznający prawdziwej sytuacji próbował uciec z Sowieckiego Bloku aby dołączyć do drugiej strony i uczestniczyć w walce przeciwko komunizmowi, ale……nigdy nie było dwóch stron! Ci ludzie (głównie członkowie KGB i innych służb specjalnych plus wojskowi z krajów Bloku Wschodniego) byli szybko likwidowani w skoordynowanej akcji “obu stron”. Bardzo mało zostało napisane o ludziach, którym się udało – nauczeni doświadczeniem “wyparowali” i nawet dzisiaj boją się otworzyć usta. Jedyny dobrze opisany przypadek tego typu pochodzi z Kanady i sięga wstecz do 1945 roku. Pan Igor Guzenko wkroczył do komendy Kanadyjskiej Policji niosąc pełną teczkę wypełnioną dokumentami, kodami i materiałami do odszyfrowywania. Jaką wartość przedstawiało to co przyniósł? Oto cytat z Wikipedi:

Dokumenty dostarczone przez Guzenkę umożliwiły aresztowanie 39 osób z czego 18 skazano za szpiegostwo. Był pomiędzy nimi Fred Rose, jedyny komunista – członek Kanadyjskiego Parlamentu; Sam Carr, organizator pracujący dla komunistów oraz naukowiec Raymond Boyer. Królewska Komisja Dochodzeniowa pod przewodnictwem sędziów Roberta Tascherau i Roya Kellocka zajęła sie analizą dostarczonych materiałów i rozpracowywaniem radzieckiej siatki szpiegowskiej. Także ostrzeżono U.S.A. ,Wielką Brytanię i innych aliantów o bardzo prawdopodobnej sowieckiej penetracji ich krajów ponieważ materiały wykradzione przez Guzenkę na to wskazywały. Uważa się powszechnie (detale są ciągle okryte tajemnicą państwową – komentarz tłumaczącego), że Guzenko przyczynił sie w decydującym stopniu do schwytania i osadzenia Klausa Fuchsa, niemieckiego fizyka żyjącego w Wielkiej Brytanii, który wykradał tajemnice broni nuklearnych dla Związku Radzieckiego. Fuchs swego czasu pracował w Chalk Rivers Laboratories – od wczesnych lat 1940 kanadyjski ośrodek badan jądrowych. Prawdopodobnym też jest, że Guzenko pomógł w dochodzeniu przeciwko Juliuszowi i Ethel Rosenberg – był przecież jedynym dostępnym sowieckim szyfrantem. To samo dotyczy projektu “Venona” gdzie złamano radzieckie szyfry i przez to odkryto słynną siatkę szpiegowską: Donald Maclean, Guy Burgess, Kim Philby, Anthony Blunt and John Caircross – znanych jako “Cambridge Five”, oraz Alana Nunn May”.

 

Guzenko miał kupę szczęścia. Jego losy zostały szybko przesądzone przez uczciwych członków kanadyjskiego rządu zanim konspiratorzy mieli czas zareagować. W języku angielskim mówimy: “nie da się od-dzwonić dzwonu”. To uratowało życie Igora i jego rodziny. Pozwolę sobie jeszcze raz zacytować Wikipedię:

Robertson powiedział Premierowi, że Guzenko myśli o samobójstwie ale Pan King był nieprzejednany twierdząc, że jego rząd nie będzie reagował nawet jeśli Sowieci schwytają Guzenkę. Robertson zignorował życzenie Premiera i podpisał przyznanie azylu Guzence i jego rodzinie ponieważ ich życie było w niebezpieczeństwie” (Przypis #41)

Wyraźnie z czasem Guzenko zrozumiał całą grę i swoją pozycję w niej. Nie tak jak plejady późniejszych “ważnych uciekinierów” – kompletnie przepadł bez wieści. Rozumiał, że nie może dać konspiratorom szansy aby KGB znalazło go i wszyscy uznali, że wpadka była jego własną nieostrożnością. Guzenko stworzył szachową sytuację, gdzie znalezienie go przez KGB było możliwe tylko i wyłącznie przy kooperacji z wywiadem kanadyjskim. Do jakiego stopnia był ukryty – pokazuje historia jego grobu. Zmarł w 1982, jego żona w 2001. Grób otrzymał pierwszy raz tablice z jego nazwiskiem w 2002 – 10 lat po “upadku” komunizmu! Wcześniej wspomniane plejady “ważnych uciekinierów” powinniśmy uznać za dezinformacyjne przedstawienie. Wszyscy dostarczali niewiele ważnych detali ale zawsze utrzymywali (i utrzymują) status gwiazd: wywiady w TV, konferencje, prelekcje itp. Swoim zachowaniem ci zawodowi oficerowie wywiadu sugerują, że się absolutnie nie obawiają śmierci ponieważ…hmm…pomyślmy….tak naprawdę nikt nie chce ich zabić…?

Konspiratorzy czasami nie zwracali uwagi na potencjalnych uciekinierów mniejszego kalibru i ci wykorzystali swoją szansę. Te przypadki nie są okryte tajemnicą tak jak powyższe więc możemy poznać mechanizmy działania naszych konspiratorów.

W 1970 roku marynarz Simonas Kudirka wyskoczył z radzieckiego statku u wybrzeży Massachusetts i poprosił o azyl polityczny (Przypis #3). Ponieważ był prawdziwym uciekinierem, oczywiście został zwrócony z powrotem w ręce swoich “właścicieli”. Departament Stanu (odpowiedzialny za sprawy azylantów) zignorował prośbę Kudirki i zostawił jego los w rękach wojskowych (ochrony wybrzeża). Sam ten akt był przestępstwem, ale to dopiero początek. Wtedy, przełożeni nakazali kapitanowi statku ochrony wybrzeża aby wpuścił sowieckich funkcjonariuszy i pozwolił im zabrać Kudirke siłą. W czasach Stalina było to równe wyrokowi śmierci – zdarzyło się to wielu radzieckim marynarzom w latach 1940tych w San Francisco i okolicach. Kudirka miał “szczęście” – został tylko zesłany na Syberie! Prawdziwym szczęściem było to, że miał kuzynów w U.S.A. Gdy oni się dowiedzieli co się stało, zaczęli “rozrabiać”. Nasi konspiratorzy musieli szybko coś zrobić i zatuszować całą sprawę zanim ludzie zrozumieją prawdę. Znaleziono “kozła ofiarnego” w postaci kapitana statku ochrony wybrzeża i…….sprowadzono szybko Kudirke z Syberii prosto do U.S.A.! Pora na logiczne myślenie: Jeśli Związek Radziecki był autentycznym wrogiem U.S.A., czy ugiął by się pod jakąkolwiek presją Amerykanów (100% objaw słabości) zamiast zrobić odwrotnie – pokazać siłę i trzymać Kudirke na Syberii przez długie lata po to aby odstraszyć potencjalnych uciekinierów w przyszłości?

Następną sprawą jest polskiego artysty Andrzeja Sudy. Wyjechał do U.S.A. w 1985 szukając normalnego życia i miejsca dla rozwoju kariery. Ciekawostka: był on jednym z założycieli PAASu – Stowarzyszenia Artystów Polskich w Ameryce (http://smiechowska.wordpress.com/2010/08/25/stowarzyszenie-artystow-polskich-w-ameryce-paas/). Wkrótce potem wywiad bloku wschodniego (polski?…chyba…) zaaranżował dziewczynę dla niego (spotkali się “przypadkowo”). Ona była agentką a on był jej tymczasową zasłoną – później miał być zlikwidowany (Przypis #27). Kiedy się zorientował w swojej sytuacji poszedł do F.B.I (i wielu innych agencji) przedstawiając plik dowodów nie do podważenia. No i co sie stało? To on stał się wrogiem Ameryki! Jego “dziewczyna” stała się ulubienicą wielu członków amerykańskiej elity. Kiedy Departament Stanu wykrył, że ona jest szpiegiem i chciał ją deportować, Congressman Duncan Hunter, jeden z najbardziej wpływowych członków kongresu (i kandydat na prezydenta podczas ostatnich wyborów) załatwił jej zieloną kartę (Green Card) ze zmienionym numerem “A” (każda osoba wjeżdzająca do U.S.A. dostaje taki numer na całe życie – zmiana jest niemożliwa i bardzo karana) po to aby jej stara teczka “ubrudzona” dowodami szpiegostwa mogła zniknąć. Sudy kariera (i życie) były od tego momentu systematycznie niszczone przez “nieznanych sprawców”. Teraz żyje w Szwajcarii próbując odzyskać siły i stracony czas.

Co mnie naprawdę poruszyło – jedna osoba ze sprawy Andrzeja Sudy (Stanisław Mariański, brat agentki, z którą żył Suda) zrobił dokładnie to co Kudirka i dokładnie w tym samym okresie czasu, ale jakie różne rezultaty! Mariański był marynarzem na polskim statku i w 1969 wyskoczył prosząc o azyl polityczny. Ponieważ należał do tej “specjalnej” grupy ludzi – został zaakceptowany i traktowany jak gwiazda filmowa. Co za kontrast! Detale znajdują się tutaj: http://www.aisjca-mft.org/suda.fotodoc/FOTODO~B.JPG

Ludzie typu Kudirki i Sudy byli czasami w stanie przeżyć i ten fakt stanowił ciągłe zagrożenie, że cała sprawa wyjdzie na jaw. Konspiratorzy wymyślili coś lepszego i 100% bezpiecznego – WYIMAGINOWANEGO WROGA! Oczywiście brzmi to śmiesznie i nieprawdopodobnie na pierwszy rzut oka, ale….po odpowiednich przygotowaniach może być osiągnięte (Przypis #15,39 i 40):

ETAP 1:

Pokolenie po pokoleniu jesteśmy przyzwyczajani akceptować “przetrawione” wiadomości. To czyni nas niezdolnymi do niezależnego analitycznego myślenia. Po prostu “połykamy przeżutą informacyjną papkę”.

ETAP 2:

Konspiratorzy potrzebowali aktorów do grania roli wyimaginowanego wroga. Około 90% tych aktorów nawet nie wiedziało, że byli aktorami w jakimś scenariuszu. Znaleźli się w pewnej zaskakującej sytuacji (“proszę niech pan potrzyma moją torbę na chwile – muszę siusiu”) i zostali zabici. Następnego dnia ich rodziny dowiedziały się z gazety czy TV przerażającej nowiny, że ich najbliżsi byli do wczoraj członkami organizacji terrorystycznej. No proszę – już mamy 90% “wrogiej armii” nawet bez wynajmowania jednego aktora! Następne być może 9% to ofiary jednej z form Kontroli Umysłu. Tak, wielu z Was teraz drapie się po głowie i zaczyna myśleć, że ten artykuł został napisany przez wariata. Proszę teraz przeczytać Przypisy #45, #44 i #43 (w tej kolejności). Ci biedni, mentalnie zagubieni (i kontrolowani) ludzie popełniają jakieś okropne przestępstwa, giną w strzelaninie albo są aresztowani i osadzeni na długie lata. Mają oni ważną rolę do spełnienia – pożyczają swoje twarze (i osobowości) dla wyimaginowanego wroga aby wróg był nie tylko “z krwi i kości” ale też “zły i nie całkiem normalny”. A na końcu mamy PRAWDZIWYCH AKTORÓW! Są nimi sami konspiratorzy. Są pokazywani od czasu do czasu przez media grając role przywódcy lub przynajmniej rzecznika prasowego naszego nowego “wroga”. Ponieważ są oni prawdziwymi konspiratorami – oczywiście nigdy nie są złapani. Ich przemowy, pełne nienawiści i jadu mają wzbudzać w nas nienawiść do wyimaginowanego wroga (Przypisy #16, 20 i 46). George Orwell w swojej książce “1984” nazwał to “godziną nienawiści”.

Jak konspiratorzy dokonali tego płynnego przejścia z jednego “przekrętu” w drugi? Po pierwsze komunizm musiał “umrzeć”. Najlepiej żeby umarł z powodów naturalnych, od choroby, która go gnębiła od urodzenia i była wszystkim znana – zwyczajnej niewydolności gospodarczej. Jak wszyscy wiemy był to polski ruch Solidarności, który zapoczątkował cały ten proces. Aby lepiej wyjaśnić czym ten ruch naprawdę był, muszę wpierw opowiedzieć Wam historię dwóch braci.

 

Najlepszym sposobem na kontrolowanie opozycji jest bycie jej przywódcą”.   Włodzimierz Ilyicz Lenin

Źródło cytatu: http://www.goodreads.com/quotes/show/38974

 

Starszy brat Stefan Michnik dołączył do stalinowców natychmiast po “wyzwoleniu” Polski. Chciał zostać sędzią, więc nim został……..nawet bez skończenia prawa! W czasach Stalina znajomość prawa po to aby skazywać ludzi na śmierć nie była zbyt istotna, a Michnik był wprost specjalistą w tym temacie. Lubił też uczestniczyć w egzekucjach! Gdyby robił to parę lat wcześniej nosząc niemiecki mundur, stałby się symbolem potwora. Odszukano by go, osądzono i powieszono za dokonane zbrodnie. Gdyby złapano go przed Procesem Norymberskim, z pewnością siedział by obok Göringa i jego kolegów. Ale on pracował dla “właściwej” strony……

Więc co się z nim stało? Od roku 1968 żyje szczęśliwie na emigracji w Szwecji. Pamiętacie Kiereńskiego i Parwusa? To ten sam typ co Michnik. Oburzenie polskiej ludności zmusiło polski sąd do wydania nakazu aresztowania i do wystąpienia o ekstradycje (Sierpień 2007). W dniu 18 Listopada 2010 sąd szwedzki odrzucił polski wniosek tłumacząc się przedawnieniem sprawy (Przypis #5).

 

Więc, słuchajcie uważnie moje dziatki – jeśli chcecie mordować ludzi dla frajdy, jeśli chcecie zachowywać się jak potwory bez obawy odpowiadania za swoje czyny – musicie dołączyć do właściwejgrupy ludzi. Konspiratorzy , których staram się Wam przedstawić są tą “właściwą” grupą. Zycze dobrej zabawy!

 

Jego młodszy brat Adam Michnik był jedną z najważniejszych postaci ruchu SOLIDARNOŚCI. Do dzisiaj jest uznawany za “szarą eminencję” polskiej elity. Jeśli chcecie wiedzieć kto zajmuje się kontrolą informacji dopływających do Polaków: Adam Michnik jest założycielem i redaktorem naczelnym największej gazety w Polsce – Gazety Wyborczej” (Przypisy #6 i #25). Przepraszam, prawie zapomniałem wspomnieć jego ojca Ozjasza Szechtera! Pan Szechter był przed II Wojną bardzo aktywnym działaczem komunistycznym w Polsce. W 1934 roku był sądzony i uwięziony za konspirowanie w celach wywrotowych. Był to komunistyczny spisek, wyraźnie pod auspicjami NKWD, próbujący przejąć kontrolę w kraju i przyłączyć Polskę do Związku Radzieckiego (Przypis #22). Tak twierdził Instytut Pamięci Narodowej. Adam Michnik pozwał tą rządową agencję do sądu argumentując, że jego ojciec nie był sowieckim agentem jak napisali w I.P.N. Sąd oddalił pozew ponieważ Pan Szechter siedział za zdradę stanu – przestępstwo nawet wyższej kategorii. Adam Michnik nie zatrzymał się w tym momencie – wziął sprawę do sądu apelacyjnego i wygrał! I.P.N musiał przeprosić Michników i wymazać słowo “agent” z wydanego materiału. Widzimy teraz, że nie tylko Stefan Michnik jest “specjalną” osobą ale cała jego rodzina…..

Wracamy do Solidarnościowej “rewolucji” w Polsce. Pierwsze rozruchy miały miejsce w 1970 roku. Był to autentyczny ruch dlatego został krwawo stłumiony. Wielu zginęło, głównie w Gdańsku. Prawdopodobnie w tym momencie konspiratorzy zobaczyli swoją szansę – takie antykomunistyczne powstanie, dobrze kontrolowane od samego początku aby nikomu “specjalnemu” nic się nie stało, może być doskonałą przykrywką dla transformacji w nowy system. Mając to na uwadze, celem reform Gierka było doprowadzenie polskiej ekonomii do jeszcze większego kryzysu za jakieś 10 lat. Polska wzięła ogromne pożyczki na zachodzie i szybko te pieniądze wydała. Kupiono na pokaz kilka licencji na nowoczesną technologię, z resztą pieniędzy…..nikt nie wie co się z nią stało. Konspiratorzy dali sobie 10 lat na zbudowanie fundamentów “ruchu” SOLIDARNOŚCI. Pierwszy powstał K.O.R. 23 września 1976 roku. Wszyscy założyciele tego komitetu byli intelektualistami (głównie konspiratorzy jak Michnik) i ani jednego robotnika. Paru prawdziwych polskich patriotów było wystarczająco naiwnych aby się dołączyć ale szybko ich “zniechęcono”. Pan Antoni Pajdak jest tego dobrym przykładem. Jego aktywne życie polityczne zaczęło się kiedy miał 16 lat – w 1910 roku. Spędził 10 lat życia pomiędzy Syberią i więzieniami, stracił żonę gdy “popełniła samobójstwo” w stalinowskim więzieniu, a córka (aresztowana 3 dni po matce) odsiedziała 6 lat. Pan Pajdak był jednym z założycieli K.O.R.u (Przypis #23). W 1981 roku “nieznani sprawcy” pobili na ulicy tego 87 letniego człowieka i odeszli myśląc że go zabili. Szczęśliwie przeżył. Nigdy nic złego nie stało się “właściwym” członkom K.O.R.u…….

Nieco później powstał związek zawodowy SOLIDARNOŚĆ. Konspiratorzy uznali że jeden z ich informatorów pasuje na przywódcę. Był on genetycznie Polakiem, wyglądał jak typowy Polak i był wystarczająco prymitywny aby grać rolę “swojego chłopa” co natychmiast uczyniło go popularnym (Przypis #4).

Jest to brutalna prawda o nas samych, że tylko mały procent populacji to ludzie gotowi stanąć do walki. Większość to “sheeple” (potulne baranki). Konspiratorzy wiedzą to doskonale i przez kultywowanie w nas iluzji , że my wszyscy jesteśmy “urodzonymi bohaterami” – używają tego dla własnych korzyści. Ponieważ nikt nie poddaje w wątpliwość dobrych wiadomości. Zanim przyszła ta bezkrwawa “rewolucja” konspiratorzy potrzebowali (dla własnego bezpieczeństwa) oczyszczenia szeregów SOLIDARNOŚCI z tych niepożądanych walecznych typów. Wzorowy członek SOLIDARNOŚCI powinien być “baranem” – być może głośny na wiecach ale niezdolny działać samodzielnie. Konspiratorzy obawiali się (słusznie) tych robotników, którzy byli zdolni zareagować i walczyć o swoje prawa. Trzeba było ich zawczasu zlikwidować ale jak ich znaleźć w tłumie?…. Gen. Jaruzelski ogłosił stan wojenny. Armia z czołgami opanowała ulice. Dla przeciętnego Polaka ten moment był “końcem marzeń”lub hasłem do walki (dla bohaterskiej mniejszości). Jaruzelski aresztował przywódców SOLIDARNOŚCI i osadził w ośrodkach internowania (czytaj – hotelach). To dało im wymówkę do nie brania udziału w walkach na ulicach i jednocześnie pozostawali 100% bezpieczni. Walczono w wielu miejscach. Armia i ZOMO zaatakowały z brutalną siłą zabijając większość tych, którzy stawiali opór (Przypis #35). Dla konspiratorów wszystko szło zgodnie z planem: selekcja i eliminacja odniosła sukces – ruch SOLIDARNOŚCI został “wykastrowany”! Teraz SOLIDARNOŚĆ była “oczyszczona” i łatwa do kontroli. Pozostało tylko kontynuowanie eliminacji niepożądanych osób z wyższych klas społeczeństwa (Przypisy #24,26,36,37 i 38). Przejście do nowego sytemu odbyło się zgodnie z planem: kupa gadania i żadnej walki. Nikomu ze strony komunistów nie spadł włos z głowy, aktualnie nawet się wzbogacili. Jeśli prześwietlić przeszłość najbogatszych osób w “post-komunistycznych” krajach znajdziemy tylko i wyłącznie byłych komunistów, wyższych oficerów armii i wywiadu. Wcześniej, pisząc o Rewolucji Październikowej użyłem stwierdzenia “niewolnicy pozostali niewolnikami tylko właściciel się zmienił”. Tym razem właściciel się nie zmienił! Zilustruję to jednym dobrym przykładem z Polski – w 1991 krążyły o tym dowcipy. W czasach komunizmu każde większe miasto miało dwa wystawne budynki: budynek rady miejskiej i Dom Partii. Podczas “upadku” komunizmu PZPR przestała istnieć a wszystkie Domy Partii stały się bankami. Krążył po Polsce dowcip, że te budynki nie zmieniły wyglądu, ludzie w środku też nie. Co myślicie stało się ze wspaniałym budynkiem KC PZPR? Tak, zgadliście – stał się budynkiem Giełdy Papierów Wartościowych! (Przypis #42)

Gdy cała operacja była zakończona przyszedł czas aby “barany” wybaczyły poprzedniemu reżimowi. Wszystkie sprawy dotyczące przestępstw dokonanych przez komunistów były otwarte (po to, żeby “sprawiedliwości stało się zadość”) i …..nic nowego! Sprawa mordercy Michnika przyniosła trochę postępu po to tylko, by być zablokowaną przez szwedzki oddział konspiratorów. Adam Michnik ze swoją propagandową machiną “Gazety Wyborczej” zaczął kampanię wybielania Gen. Jaruzelskiego i wszystkich innych morderców (Przypis #25). Polskie tajne służby, tak doświadczone w torturowaniu i mordowaniu własnych obywateli, nie straciły zatrudnienia. Obecnie te same kryminały w tych samych ośrodkach torturują niewinnych ludzi w imieniu “Wojny z Terrorem” (Przypisy #17, 18,34). Zaryzykuje stwierdzenie: ten fakt nie irytuje zbytnio Adama Michnika…..

Jak zakończyć ten esej? Łatwo jest podsumować coś co jest zakończone, lecz nasza “Konspiracja Zimnej Wojny” wciąż istnieje, przeszła jedynie lekką metamorfozę. W Ameryce mówią “Same shit – different day”, najbliższe w polskim byłoby pewnie nasze: “To samo g…o tylko inny papierek”.

 

Kto tak naprawdę jest winny tego co się dzieje? Ty i ja – my normalni ludzie jesteśmy winni i płacimy za to drogo! Tyle mądrości jest zawarte w poniższym cytacie:

       Świat jest miejscem niebezpiecznym nie z powodu tych, którzy czynią zło, ale tych, którzy na to patrzą i nic nie robią.”

Albert Einstein

 

 

 

Przypisy:

 

 1. Józef Stalin

Z Wikipedii: Podczas gdy fotografie i portrety przedstawiają Stalina fizycznie masywnego i majestatycznego (rozkazał zastrzelić kilku malarzy, którzy nie przedstawili go “właściwie”), miał on tylko 160cm wzrostu. Prezydent Harry S. Truman, który sam miał tylko 175cm wzrostu określał Stalina jako kurdupla”.

http://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Stalin

 

 

 1. Napoleon

Z Wikipedii: Prasa związana z Brytyjską Partią Tory czasami przedstawiała wzrost Napoleona jako niższy od przeciętnej i tak się już utarło. Nieporozumienie ma swoje źródło w różnicy pomiędzy calem francuskim a brytyjskim – 2,71cm versus 2,54cm; Napoleon miał 170 cm wzrostu (5 stóp 7 cali), przeciętny wzrost w tamtym okresie.

http://en.wikipedia.org/wiki/Napoleon_I

 

 

 1. Incydent z Kudirką

Z Wikipedii: 23-ego listopada 1970 roku Simonas “Simas” Kudirka, radziecki marynarz pochodzenia litewskiego przeskoczył z 400-stopowego (120 metrowego) rodzimego statku “Sowiecka Litwa” zakotwiczonego na wodach amerykańskich przy Aquinnah na wyspach Martha’s Vineyard, Massachusetts , prosto na pokład okrętu Vigilant należącego do Straży Ochrony Wybrzeża, który przypłynął z New Bedford. Sowieci oskarżyli Kudirkę o kradzież 3000 Rubli z sejfu statku. Po dziesięciu godzinach wahania i żadnej (oczekiwanej) decyzji z Departamentu Stanu, vice-admirał Wiliam B. Ellis, komendant pierwszego dystryktu Straży Ochrony Wybrzeża, rozkazał kapitanowi okrętu Ralphowi E. Eustisowi wpuścić na pokład oddział radzieckich marynarzy w celu zabrania Kudirki z powrotem na statek radziecki. To spowodowało późniejsze zmiany w przepisach Straży Ochrony Wybrzeża co do spraw azylantów. Admirał Ellis i jego szef sztabu dostali urzędowe nagany zgodnie z Artykułem 15 UCMJ. Kapitan Eustis dostał pisemne upomnienie i został przesunięty do pracy na lądzie. Kudirka został osądzony jako zdrajca ojczyzny i wysłany na 10 lat Gułagu. Późniejsze dochodzenie ujawniło, że Kudirka przez rodzine od strony matki miał podstawy do wystąpienia o amerykańskie obywatelstwo, i pozwolono mu przyjechać do U.S.A. w 1974 roku.

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Kudirka_incident#The_Kudirka_incident

 

 

 1. Lech Wałęsa był komunistycznym szpiegiem

W swej nowej książce dwaj polscy historycy opublikowali dowody na to że bohater Solidarności Lech Wałęsa współpracował z komunistycznymi tajnymi służbami – i próbował to ukryć dekady później. Oskarżenie wywołało w Polsce zajadłą dyskujsję.

Autorzy, obaj pracujący jako historycy w państwowym Instytucie Pamięci Narodowej, twierdzą że odkryli nowe, nie do podważenia dowody współpracy Wałęsy z komunistami pod pseudonimem “Bolek”.

http://www.spiegel.de/international/europe/0,1518,561414,00.html

 

 

 1. Stefan Michnik

Komunistyczny sędzia, stalinowski kryminał szukany listem gończym przez polskie sądy, winny torturowania i mordowania polskich patriotów. Osobiście uczestniczył w egzekucjach.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Michnik

 

 

 1. Adam MichnikSzara Eminencja” Solidarności, brat Stefana

Z Wikipedii: Adam Michnik jest redaktorem naczelnym “Gazety Wyborczej”, gdzie czasami pisuje pod pseudonimami Andrzeja Zagozdy i Andrzeja Jagodzińskiego. W okresie 1966-1989 był jednym z czołowych organizatorów nielegalnej, demokratycznej opozycji w Polsce. Historyk, eseista i komentator polityczny, otrzymał wiele nagród i wyróżnień w tym Kawalera Legii Honorowej i Europejczyka Roku. Jego rodzice to Ozjasz (Uzziah) Szechter, były pierwszy sekretarz Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy, i Helena (z domu Michnik), historyk, autorka książek dla dzieci i komunistka. Oboje rodzice są Żydami. Michnik określa siebie jako Polaka o żydowskim pochodzeniu. Jego przyrodni brat, Stefan Michnik, był sędzią w latach 1950-tych, w okresie stalinizmu i obecnie rezyduje w Szwecji. Stefan Michnik przyznał się publicznie do wydawania wyroków śmierci na polskich bojownikach przeciwnych komunizmowi, między innymi na majora Zefiryna Machalle. Adam Michnik jest członkiem Związku Polskich Pisarzy i Council on Foreign Relations.13 Grudnia 2005 roku, w rocznicę Stanu Wojennego, podczas prezentacji na Uniwersytecie Warszawskim, Michnik zaapelował do Prezydenta Lecha Kaczyńskiego o darowanie win wszystkim odpowiedzialnym za Stan Wojenny (było to opublikowane w Gazecie Wyborczej). To nie był jego pierwszy apel – wcześniej uczynił to w przemówieniu na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (patrz: Gazeta w Lublinie” 11 Grudnia 1991) i w swoim artykule Stan Wojenny 20 lat później” (Gazeta Wyborcza” 12 Grudnia 2001).

http://en.wikipedia.org/wiki/Adam_Michnik

 

 

 1. Alexander Kiereński (urodzony: Aaron Kurbis, pan Kiereński był tylko jego ojczymem – dodatek tłumaczącego)

Z Wikipedii:

Ojciec Kiereńskiego był dyrektorem szkoły średniej w Symbirsku do której uczęszczał Włodzimierz Uljanow (czyli późniejszy Lenin). Obie rodziny przyjaźniły się .………………………………..

………………………………………. polityka Kiereńskiego wyalienowała konserwatywną prawicę, zarówno demokratów jak i monarchistów. Jego filozofia “nie ma wrogów ze strony lewicy” bardzo wzmocniła Bolszewików i dała im swobodę działania, pozwalając objąć kontrole nad sprawami militarnymi (tak zwana “wojenka”) w Radach Robotniczych Piotrogradu i Moskwy.

Wydany przez niego nakaz aresztowania Kornilowa i innych oficerów pozostawił jego rząd bezbronnym wobec Bolszewików, którzy aktualnie stali się jego najsilniejszym i najzacieklejszym wrogiem, podczas gdy prawica przeistoczyła się w ruch “Białych”. W czasie trwania Afery Kornilowa, Kiereński rozdał broń robotnikom Piotrogradu a ci, w większości, dołączyli do Bolszewików. W nocy z 6 na 7 Listopada (w starym kalendarzu 25-26 Października) 1917 roku Bolszewicy rozpoczęli drugą rosyjską rewolucję tego roku. Rząd Kiereńskiego w Piotrogradzie nie miał praktycznie żadnego wsparcia. Tylko jeden niewielki oddział – Pierwszy Piotrogradzki Batalion Kobiecy, znany jako Kobiecy Batalion Śmierci, był gotowy stawić czoła Bolszewikom ale ewentualnie też dołączył do rewolucjonistów. Zabrało Bolszewikom mniej niż 20 godzin aby przejąć kontrolę nad całym rządem.

Kiereński ewentualnie osiadł w Nowym Jorku, niemniej większośc czasu spędzał w Hoover Institution przy Uniwersytecie Stamford, Kalifornia, gdzie współpracował z lokalnym archiwum rosyjskiej historii oraz prowadził wykłady. Dużo pisał i udzielał wywiadow na tematy rosyjskiej historii i polityki. Jego ostatnie publiczne wystąpienie miało miejsce na Kalamazoo College w Kalamazoo, Michigan. Zmarł w swym domu w Nowym Jorku w 1970 roku, jeden z ostatnich żyjących uczestników burzliwych wydarzeń 1917. Lokalny kościół prawosławny w Nowym Jorku odmówił pogrzebu widząc w zmarłym masona i osobę winną wpadnięcia Rosji w ręce Bolszewików. Serbski kościół prawosławny też odmówił więc ciało było przetransportowane do Londynu, gdzie spoczęło na Putney Valley cmentarzu komunalnym.

http://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Kerensky

 

 

 1. Cytat:

Komunizm nie jest (i nigdy nie był) tworem mas służącym pokonaniu Elity Bankowej, ale raczej tworem Elity Bankowej służącym pokonaniu i zniewoleniu ludzkości”.

Anthony J. Hilder

 

 

 1. Cytat:

“…..w 1949, wnuk Jacoba Schiffa – John Schiff mawiał że Jacob Schiff zainwestował w Rewolucję Radziecką około 20 milionów dolarów.

(Kolumna “Cholly Knickerbocker” w New York Journal American” z 3 lutego 1949). Te 20 milionów dolarów w dzisiejszych pieniądzach stanowi przynajmniej 400 milionów dolarów! (Proszę też przeczytać Przypisy #29,30,31,32, i 33).

 

 

 1. Rewolucja 1905 roku

Z Wikipedii: Rewolucja 1905 roku była falą masowych niepokojów politycznych i socjalnych mających miejsce na ogromnych obszarach Imperium Rosyjskiego. Część była antyrządowa podczas gdy druga część nie miała określonego celu akcji. Były to akty terrorystyczne, strajki, rebelie chłopstwa i bunty wojska. Spowodowało to utworzenie monarchii konstytucyjnej o ograniczonej władzy (Duma Imperium Rosyjskiego) i systemu wielopartyjnego oraz wprowadzenie Konstytucji 1906 roku.

http://en.wikipedia.org/wiki/1905_Russian_Revolution

 

 

 1. Rewolucja Lutowa 1917 roku

Z Wikipedii: Rewolucja Lutowa (po rosyjsku: Февральская революция) 1917 roku była pierwszą z dwóch rewolucji w Rosji w 1917. Akcja skoncentrowana była wokół Piotrogradu (dzisiejszy Saint Petersburg) w Marcu (późnym Lutym według Kalendarza Juliańskiego). Bezpośrednim jej skutkiem była abdykacja Cara Mikołaja II, upadek Carskiej Rosji i koniec dynastii Romanowów. Carat został zastąpiony przez Rosyjski Rząd Tymczasowy pod przewodnictwem Księcia Jerzego Lwowa, koalicję socjalistyczno – liberalną chcącą wprowadzać reformy polityczne i stworzyć rząd wybierany przez demokratyczne wybory. Jednocześnie socjaliści uformowali Rady Piotrogradzkie co spowodowało sytuacje “Dwuwładzy”. Wyraźnie widać że ta rewolucja wybuchła spontanicznie, bez jakiegokolwiek przywództwa czy planowania. Rosja od dłuższego czasu cierpiała z powodu wielu ekonomicznych i socjalnych problemów, które zakumulowały się podczas I Wojny Światowej. Buntujący się żołnierze lokalnego garnizonu dołączyli na ulicach do ludności protestującej z powodu braku chleba i strajkujących robotników. Narastająca dezercja, podczas gdy wojska lojalne carowi były daleko na froncie, spowodowała kompletną anarchię, a ta w konsekwencji rewolucje, której rząd carski nie przetrzymał.

http://en.wikipedia.org/wiki/February_Revolution

 

 

 1. Rewolucja Październikowa 1917 roku

Z Wikipedii: Nastąpiła po, i skorzystała z osiągnięć Rewolucji Lutowej w tym samym roku. Rewolucja Październikowa w Piotrogradzie pokonała rosyjski rząd tymczasowy i przekazała władze lokalnym radom zdominowanym przez Bolszewików. Jako że rewolucja nie była ogólnie zaakceptowana poza granicami Piotrogradu, rozpoczęła się Rosyjska Wojna Domowa (1917-1922) zakończona kreacja w 1922 roku Związku Radzieckiego. Bolszewicy w Piotrogradzie (dzisiejszy Saint Petersburg), stolicy Rosji, powiedli swoje siły w powstaniu przeciwko Tymczasowemu Rządowi Kiereńskiego. Ogólnie rewolta w Piotrogradzie była bezkrwawa – Gwardia Czerwona wiedziona przez Bolszewików i bez oporu biorąca pod kontrolę budynki rządowe aby potem dokonać ataku na słabo broniony Pałac Zimowy. Oficjalna sowiecka wersja jest następująca: Atak pod dowództwem Włodzimierza Lenina zaczął się o 9:45 wieczorem sygnałowym wystrzałem z krążownika “Aurora”. (“Aurora” do dzisiaj stoi w Piotrogradzie jako monument). Pałac Zimowy był strzeżony przez Kozaków, kadetów (studentów szkół wojskowych) i przez Batalion Kobiecy. Został zdobyty około 2:00 w nocy.

Jako oficjalna datę rewolucji uznano dzień wcześniej kiedy wszystkie biura z wyjątkiem Pałacu Zimowego były już zdobyte. Współczesne badania, przeprowadzone gdy wgląd do rządowych archiw stał się możliwy, dokonały znacznych poprawek w oficjalnej, “upiększonej” sowieckiej historii. Archiwa pokazują, że we wczesnych godzinach wieczornych ludzie wysłani ze Smolnego przez Lenina wzięli bez jednego wystrzału pod kontrolę wszystkie kluczowe ośrodki władzy w Piotrogradzie. Aktualnie praktycznie pusty Pałac Zimowy był bezkrwawo “zdobyty” przez małą grupkę, która wdarła się do środka. Błąkając sie po pustym ogromnym pałacu przez przypadek natknęli się w imperialnej sali śniadaniowej na resztki rządu Kiereńskiego. Ponieważ byli analfabetami – musieli “poprosić” aresztowanych aby wypełnili dokumentację własnego aresztowania. Bajki o “Obronie Pałacu Zimowego” i bohaterskim “Szturmie na Pałac Zimowy” pojawiły się później jako produkt sowieckich publicystów.

Pompatyczne malowidła przedstawiające “Batalion Kobiecy” i zdjęcia z filmu Sergieja Eisenszteina (wyprodukowanego po rewolucji aby zaprezentować “politycznie poprawną” wersję wydarzeń) zostały uznane za oficjalną 100% prawdę. Z czasem oficjalna sowiecka wersja przedstawiała rewolucje w coraz bardziej dramatyczny (i daleki od prawdy) sposób. (Zobacz opis naocznego świadka, brytyjskiego Generała Knoxa). Pomocna była dla Sowietów “historyczna rekonstrukcja” pod tytułem “Szturm na Pałac Zimowy”, która miała miejsce w 1920 roku. To przedstawienie, oglądane przez 100 tysięcy widzów, stało się modelem dla późniejszych oficjalnych filmów pokazujących zmasowany atak i zawziętą walkę (Zobacz Sergiusza Eisenszteina “Październik: dziesięć dni, które wstrząsneły światem”). W rzeczywistości Bolszewiccy powstańcy spotkali się z minimalnym lub żadnym oporem. Powstanie było zaaranżowane dokładnie na czas aby oddać władze kraju w ręce Drugiego Ogólnorosyjskiego Kongresu Rad Robotniczych i Żołnierskich, który rozpoczął obrady 25 Października. Po jednodniowej rewolucji osiemnaście osób było zaaresztowanych i dwie straciły życie. Współcześnie ocena Rewolucji Październikowej jako typowy zamach stanu dokonany bez poparcia ludności” została zaproponowana przez historyka Richarda Pipesa.

W 1911 Generał Knox został mianowany brytyjskim Militarnym Attache w Rosji. Mówiąc płynnie po rosyjsku stał się podczas pierwszej wojny oficerem łącznikowym przy Armii Rosyjskiej . Podczas Rewolucji Październikowej, 25 Października (7 Listopada) 1917 roku, był on naocznym świadkiem zdobycia Pałacu Zimowego przez Bolszewików:

Wszyscy mówili, że garnizon Pałacu Zimowego miał oryginalnie siłę 2000 ludzi, w tym oddziały kadetów szkół podoficerskich, trzy szwadrony Kozaków, kompanie ochotników i Batalion Kobiecy. Garnizon zmniejszył się z powodu dezercji ponieważ nie było dostaw prowiantu i głodowano przez ostatnie dwa dni. Nie było nikogo zdolnego do przejęcia dowództwa i wprowadzenia dyscypliny. Nie było ducha walki, kadeci nawet pożyczali kobiece szynele aby się wymykać.

Większość kadetów ze Szkoły Artylerii Św. Michała wróciła do budynków szkoły zabierając 4 z 6 armat. Kozacy odjechali twierdząc, że są przeciwni rozlewowi krwii! O 10:00 wieczorem duża częśc kadetów odeszła zostawiając do obrony prawie wyłącznie podoficerów Szkoły Inżynieryjnej i Kompanie Kobiet”.

W 1921 Knox opublikował swoje memoirs: With the Russian Army: 1914-1917”

http://en.wikipedia.org/wiki/October_Revolution

 

 

 1. Alexander Parwus – “agent extraordinaire”

Z Wikipedii: Israel Lazarewicz Gelfand (po rosyjsku: Изра́иль Ла́заревич Ге́льфанд), znany pod pseudonimem Alexander Parwus, urodził się w rodzinie żydowskiej 8 września 1867 w sztetlu Berazino (dzisiejsza Białoruś). Wychował się w Odessie (dzisiejsza Ukraina) gdzie wszedł w kręgi żydowskiego ruchu BUND. W wieku 19 lat wyjechał do Bazylei (Szwajcaria) gdzie kontynuował studia ekonomiczne i otrzymał tytuł doktorski w 1891. W tych czasach stał się otwarcie Marksistą. Przeniósł się do Niemiec, wstąpił do Partii Socjalistyczno-Demokratycznej i zaprzyjaźnił się z Różą Luxemburg. W 1900 w Monachium spotkał po raz pierwszy Lenina; podobały im się wzajemnie ich poglądy i prace teoretyczne. To Parwus przekonał Lenina aby zaczął wydawać rewolucyjne pismo “ISKRA”. W tym okresie opracował idee wykorzystania konfliktu międzynarodowego do sprowokowania rewolty w kraju. Także “przywrócil do życia” Marxistowską ideę “permanentnej rewolucji”. Podzielił się nią z Trockim który rozwinął ją dalej. Parwus jest posądzany o utrzymywanie finansowo Lenina podczas jego pobytu w Szwajcarii. Biografowie Parwusa Scharlau i Zeman konkludują, że kooperacja pomiędzy Parwusem i Leninem była “ścisła”. W marcu 1917 roku w akcji zaplanowanej i przeprowadzonej przez Parwusa i wywiad niemiecki Lenin z grupą 30 rewolucjonistów został pod okiem szwajcarskiego socjalisty Fritza Plattena przewieziony przez Niemcy. Kiedy Parwusa rewolucyjna aktywność zmniejszyła się, wojna zakończyła się a ten odmówił niemieckiemu rządowi pomocy w pokonaniu Powstania Spartakusa (sowiecka próba podbicia Niemieckomentarz tłumaczącego) – zaszył się w swojej rezydencji na wyspie koło Berlina. Mimo, że nie pomógł nowej Republice Wejmarskiej zadbano o niego dobrze – mieszkał w luksusowo wyposażonej 32 pokojowej rezydencji na Berlińskiej Pawiej Wyspie. Później opublikował swoje memoirs. Parwus zmarł w Berlinie 12 grudnia 1924 roku. Zwłoki były spalone i prochy złożone na berlińskim cmentarzu. Po jego śmierci Konrad Haenisch napisał “to był największy umysł Drugiej Międzynarodówki”.

Za życia Parwusa jego reputacja wśród rewolucjonistów ucierpiała jako rezultat jego problemów z Maximem Gorkim oraz faktu, że był agentem niemieckim. Jednocześnie jednak doceniano jego umiejętności biznesowe i ideę rewolucyjne wykorzystywane przez rewolucjonistów Rosji, Niemiec i Ottomańskich “Young Turks”. Po Rewolucji Październikowej w Rosji, z oczywistych powodów, zaprzeczano jego roli i był zdegradowany. Takie podejście do Parwusa było kontynuowane za Stalina dodając też zabarwienie anty-żydowskie. Dla odmiany w Niemczech był widziany pozytywnie. Obecnie w Rosji jego osoba jest często dyskutowana w debatach politycznych.

Było totalna niespodzianka, że po śmierci Parwusa nie znaleziono żadnych dokumentów i jego wszystkie oszczędności zniknęły.

http://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Parvus

 

 

 1. Anthony C. Sutton

Z Wikipedii: Sutton studiował na uniwersytetach w Londynie, Goetingen i Stanowym Kalifornijskim, i otrzymał tytuł doktorski na Uniwersytecie Southampton. Był wykładowcą ekonomii na Uniwersytecie Stanu Kalifornia (CSU-LA) w Los Angeles i pracował naukowo w Hoover Institution na Uniwersytecie Stamford (1968-1973). Podczas pracy w Hoover Institution napisał 3 tomową pracę twierdząc, że Zachod grał od samego początku główną rolę w rozwoju technologicznym i produkcyjnym Związku Radzieckiego. Sutton twierdził, że radziecka baza produkcyjna i technologiczna – uzbrajająca Viet Cong w tym czasie – była tworem amerykańskich korporacji i opłacana głównie przez amerykańskich podatników. Huty i walcownie, fabryka samochodów GAZ – “filia” Forda we wschodniej Rosji – i wiele innych przedsiębiorstw były, według Suttona, zbudowane z techniczną pomocą U.S.A. i amerykańskich korporacji. Twierdził że opanowanie przez Sowietów technologii MIRV było możliwe dzięki otrzymaniu amerykańskich maszyn do super-precyzyjnej produkcji łożysk kulkowych niezbędnych do masowej budowy pocisków rakietowych MIRV (wielogłowicowe transkontynentalne rakiety balistyczne). W 1973 roku skondensowana wersja jego 3 tomowej pracy pojawiła się na półkach księgarskich pod tytułem “Samobójstwo narodowe: pomoc wojskowa Związkowi Radzieckiemu”, i Sutton został wyrzucony z pracy w Hoover Institution.

Zbigniew Brzeziński w swojej książce Between Two Ages: America’s Role in the Technetronic Era” (New York, Viking Press 1970) pisze: Dla poznania imponującej kolekcji dowodów wkładu Zachodu we wczesną fazę rozwojową sowieckiej gospodarki proszę przeczytać Anthoniego C. Suttona “Western Technology and Soviet Economic Development: 1917-1930” gdzie pokazuje on jak gospodarczy rozwój Związku Radzieckiego pomiędzy 1917 i 1930 uzależniony był od zachodniej pomocy technologicznej (str. 283) i przynajmniej 95% jego przemysłowej infrastruktury ta pomoc otrzymało. (str. 348)”

Profesor Richard Pipes z Harwardu stwierdził w swojej książce Survival Is Not Enough: Soviet Realities and America’s Future” (Simon&Schuster; 1984): W swym 3 tomowym szczegółowym opracowaniu sowieckich zakupów zachodniego sprzętu i technologii…..Sutton prezentuje wnioski niewygodne dla wielu businesmanów i ekonomistów. Z tego powodu jego praca ma tendencje do bycia spychaną na bok jako “extremistyczną” albo, częściej, po prostu ignorowana”. (Pamiętacie co jest napisane w “25 Zasadach Dezinformacji”? – komentarz tlumaczącego)

http://en.wikipedia.org/wiki/Antony_C._Sutton

 

 

 1. Andreas von Bülow

Z Wikipedii: Pracował jako Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Niemiec (1976-1980) a potem jako Minister Badań Naukowych i Technologii (1980-1982), w obu przypadkach podczas kadencji Kanclerza Helmuta Schmidta, i był uznawany za “wschodzącą gwiazdę” niemieckiej polityki. Przez 25 lat był posłem do Bundestagu z ramienia SPD (1969-1994). Na przełomie 1980 I 1990 był w parlamentarnej komisji do spraw wywiadu (Parlamentarischer Kontrollausschuss”). Ta komisja kontroluje wywiad i kontrwywiad Niemiec, i ma dostęp do tajnych dokumentacji. Na początku 1990 roku von Bülow był w zarządzie Schalck-Golodkowski Komitetu Dochodzeniowego rozpracowującego przestępstwa finansowe dokonywane przez wywiady wschodniej Europy. Później dochodzenie objęło też akcje kryminalne wywiadów zachodnich. Jego pierwsza dobrze udokumentowana publikacja oparta na zebranych doświadczeniach nosi tytuł In the Name of the State” i koncentruje się głównie na akcjach CIA. Po odejściu z Bundestagu przestał też działać w SPD.

Napisał książkę The CIA and September 11” gdzie obarcza rząd amerykański winą za zamachy z 11 września: Zaplanowanie tych ataków było ogromnym przedsięwzięciem z technicznego i logistycznego punktu widzenia. Porwać w ciągu kilku minut cztery duże samoloty pasażerskie i w około godzinę naprowadzić je skomplikowanymi trasami na wybrane cele! Nie do pomyślenia bez pełnego wsparcia tajnych organizacji rządowych i przemysłowych.” W wywiadzie udzielonym ze swojego domu w Bonn brytyjskiej gazecie “The Daily Telegraph” stwierdził: Jeśli się nie mylę to cały rząd amerykański powinien wylądować za kratkami. Trzymają wszystko w sekrecie i zacierają ślady tego, że to oni wymyślili 19 muzułmanów pracujących dla Osamy bin Ladena i Al Kaidy – po to aby ukryć własną tajną operację.

http://en.wikipedia.org/wiki/Andreas_von_B%C3%BClow

 

 

 1. Adam Pearlman, znany też jako: Adam Yahiye Gadahn

Z Wikipedii: Urodzony pod nazwiskiem Adam Pearlman 1 Września 1978 roku, posiada wysoką pozycję w hierarchii, jest kulturalnym tłumaczem, rzecznikiem prasowym i doradcą do spraw Mediów terrorystycznej grupy Al-Kaida. Od 2004, pod pseudonimem “Azzam-Amerykanin”, występował w wielu nagraniach wyprodukowanych przez Al-Kaidę. Gadahn przeszedł na Islam Sunnicki w 1995 roku, w wieku 17 lat, w jednym z kalifornijskich meczetów, i określa się jako “homegrown” co ma tutaj znaczyć że stał się “wrogiem wewnętrznym” lub “zdrajcą własnej ojczyzny”. Uważa się, że to on był inspiracją dla video nagranego w 2007 przez Osamę bin Ladena. Jego dziadek ze strony ojca, Carl Perlman, był znanym urologiem oraz był członkiem zarządu Anti-Defamation League(ADL, największa amerykańska organizacja syjonistyczna – komentarz tłumaczącego). Gadahn sam przyznawał, że dziadek był fanatycznym poplecznikiem Izraela”. Babka ze strony ojca, Agnes Branch, chrześcijanka, była redaktorką The Chronicle Christian Newspaper”. Ojciec Gadahnia, oryginalnie Phil Pearlman, wychował się w Orange County, Kalifornia. Był związany z ruchem kontrakulturalnym na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine, i zanim urodził się Adam przyjął chrześcijaństwo. Gadahn określa swego ojca w ten sposób: “wychowany jako agnostyk czy ateista stał się wierzącym w jednego boga po znalezieniu Biblii na plaży”. Pogląd jego ojca na religie był “giętki” i dostosowywany do jego duchowych potrzeb, przez co Adam widzi swego ojca pozytywnie ustosunkowanego do swego własnego przejścia na Islam. Phil i jego żona zmienili nazwisko na Gadahn na częśc biblijnego wojownika Gideona. Bardzo szybko Adam Gadahn stał się wysokim szczeblem współpracownikiem Bin Ladena i uważa się, że pełni rolę “tłumacza, producenta video i kulturalnego tłumacza”. Gadahn przejawił swoją nienawiśc do USA przez nazwanie swej ojczyzny “Ziemią Wroga” i przez wyrazy wdzięczności dla sprawców ataków 11 Września. Uważa się że już pierwsza (2001) transmisja nadana przez oddział medialny Al-Kaidy – As-Sahab, była nagrana z udziałem Adama Yahiye Gadahna.

http://en.wikipedia.org/wiki/Adam_Yahiye_Gadahn

 

 

17.Poland probes ‚secret CIA jail’- co się tłumaczy: “Polski Rząd robi dochodzenie w sprawie tajnego więzienia CIA”

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/7581143.stm

 

 

 1. Polish probe urged of CIA ‚black site,’ ‚torture’

http://www.washingtontimes.com/news/2010/sep/22/polish-probe-urged-of-cia-black-site-torture/

 

 

 1. Z książki „NONE DARE CALL IT CONSPIRACY” napisanej przez Garry Allena :

W Rewolucji Bolszewickiej mamy grupę najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi świata finansujących ruch, którego celem jest zabranie Rotszyldom, Rockefellerom, Schiffom, Warburgom, Morganom, Harrimanom i Milnerom wszystkiego co posiadają. Jest oczywistym, że ci ludzie jednak wcale nie boją się międzynarodowego komunizmu. Jedynym logicznym wnioskiem jest: jeśli oni to finansują i niczego się nie obawiają, to znaczy muszą to kontrolować. Czy może być jakiekolwiek inne logiczne wytłumaczenie? Pamiętajmy, że już przez ponad 150 lat standardowym “Modus Operandi” Rotszyldów i ich współpracowników jest kontrolowanie obu stron we wszystkich konfliktach. Musisz stworzyć “wroga” aby skłonić króla do zapłaty.”

 

 

 1. Osama bin Laden dead? Again? – co sie tlumaczyOsama bin Laden zabity? Znowu?”

http://in.reuters.com/article/2011/05/04/idINIndia-56754420110504

 

 1. Armand Hammer

Z Wikipedia: Armand Hammer (21 maja 1898-10 grudnia 1990) był biznesmenem, bilionerem znanym głównie jako właściciel Occidental Petroleum, firmy, którą kierował przez dziesiątki lat. Także znany jako kolekcjoner dzieł sztuki, filantrop i człowiek bardzo blisko związany z ZSRR. Urodził się na Manhattanie w Nowym Jorku. Rodzicami byli Julius Hammer i Rose, z domu Lipszitz. Ojciec przybył do Ameryki w 1875 z Odessy i osiadł na Bronxie, gdzie był lekarzem i posiadał 5 aptek. Wielu biografów Armanda Hammera sugeruje, ze jego imię zostało wybrane przez ojca aby utworzyć grę slow: “Arm-and-Hammer” po polsku byłoby “Ramię-i-młot” co było symbolem Socjalistycznej Partii Robotniczej Ameryki (SLP) gdzie Julius Hammer byl jednym z przywódców. Co jest nawet bardziej interesujące – część SLP pod przywództwem Juliusa Hammera odłączyła się i stała początkiem Komunistycznej Partii USA! Na starość Armand Hammer przyznawał się, że miał powiązania z komunistami. Pierwszy sukces finansowy miał w 1919 roku produkując ekstrakt Imbiru, który legalnie mógł zawierać duży procent alkoholu. Stał on się przebojem rynkowym podczas prohibicji i Hammer zarobił milion dolarów w jednym roku. W 1921, czekając na rozpoczęcie praktyki w Szpitalu Bellevue, Hammer wybrał się na wycieczkę do Związku Radzieckiego, która trwała do późnych lat 1930. Przyczyna wyjazdu do ZSRR nigdy nie była dobrze wytłumaczona. Hammer twierdził, że pojechał odzyskać 150 tysięcy dolarów należących się mu za dostawę medykamentów podczas alianckiej interwencji, ale szybko zainteresował się możliwościami eksportu zboża do głodującej Rosji. Na swym podaniu o paszport napisał, ze wybiera się tylko do Europy Zachodniej. J. Edgar Hoover z Departamentu Sprawiedliwości wiedział, że to kłamstwo ale mimo wszystko pozwolono Hammerowi wyjechać. Na amerykańskiej scenie politycznej Hammer był zagorzałym Republikaninem. Pomógł Nixonowi w jego kampanii wyborczej dając 54 tysiące dolarów. Był później skazany za uczynienie tego nielegalnie ale……Prezydent G.H.W. Bush (Senior) dal mu prezydencki pardon. Później w życiu dumnie zaznaczał, że jest jedyna osoba przyjaźniącą się z Leninem i z Reganem. Przez całe życie, mimo panującej Zimnej Wojny, kontynuował personalne i biznesowe kontakty z ZSRR . W 1983 w swojej książce “Red Carpet” autor Joseph Finder wyjawił, że Hammer pracował dla NKWD a potem dla KGB i “prał pieniądze” dla ZSRR i komunistów. Po śmierci Hammera Edward Jay Epstein opublikował książkę Dossier: The Secret History of Armand Hammer”. Kilka faktów z tej książki:

1) James Jesus Angleton, szef kontrwywiadu CIA powiedział, że CIA otrzymało od brytyjskiego wywiadu dowody “prania pieniędzy” przez Hammera dla ZSRR.

2) Swego czasu Lenin wydał rozkaz: “zapamiętać nazwisko Armand Hammer i robić w moim imieniu wszystko o co poprosi”.

3) J.Edgar Hoover odręcznie napisał Przegnita do szpiku kości Banda” na okładce teczki z aktami zatytułowanej:

     FBI file 61-280 – Armand Hammer, Internal   Security – Russia”.

4) W 1980 Hammer kupił egzemplarz Da Vinci Codex (Codex Leicester), porozdzielał kartki i nazwał to “Codex Hammer”.

5) Z polecenia Hammera znęcano się nad ludżmi podczas prac Occidental Petroleum w Ameryce Południowej.

http://en.wikipedia.org/wiki/Armand_Hammer

 

 1. Ozjasz Szechter, ojciec Adama Michnika

Z Wikipedia: Agent komunistyczny skazany za zdradę ojczyzny w 1934 roku.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ozjasz_Szechter

 

 1. Antoni Pajdak

Z Wikipedia: Prawdziwy Polski patriota

http://pl.wikipedia.org/wiki/Antoni_Pajdak

 

 1. Jerzy Popiełuszko, zamordowany ksiądz i patriota

Z Wikipedii: 19 października 1984 ks. Popiełuszko przybył na zaproszenie do parafii pw. św. Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy. Spotkanie to zakończył zdaniem: „Módlmy się, byśmy byli wolni od lęku, zastraszenia, ale przede wszystkim od żądzy odwetu i przemocy”. W tym samym dniu, wracając do Warszawy, na drodze do Torunia, niedaleko miejscowości Górsk, Jerzy Popiełuszko wraz ze swoim kierowcą Waldemarem Chrostowskim zostali uprowadzeni przez funkcjonariuszy Samodzielnej Grupy „D” Departamentu IV SW w mundurach funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego MO. Chrostowskiemu udało się uciec z kabiny samochodu, Popiełuszkę skrępowano i przewożono w bagażniku.

30 października z zalewu na Wiśle koło Włocławka wyłowiono jego zwłoki. Ręce skrępowano tak, by próby poruszania nimi zaciskały pętlę na szyi. Ciało obciążone było workiem wypełnionym kamieniami. Zbadano je w Zakładzie Medycyny Sądowej Akademii Medycznej w Białymstoku pod kierunkiem prof. Marii Byrdy. W czasie sekcji wykazano ślady torturowania.

Zabójstwo i ujawnienie prawdy o nim wywołało wstrząs i oburzenie społeczne. Pogrzeb 3 listopada 1984 zgromadził olbrzymie tłumy i przekształcił się w wielką manifestację.

W tzw. procesie toruńskim toczącym się od 27 grudnia 1984 do 7 lutego 1985 przed Sądem Wojewódzkim w Toruniu trzej oficerowie MSW: kpt. GrzegorzPiotrowski (naczelnik wydziału Departamentu IV), por. Leszek Pękala i por. Waldemar Chmielewski zostali oskarżeni i skazani za uprowadzenie, torturowanie i zabójstwo ks. Jerzego Popiełuszki, zaś ich przełożony płk Adam Pietruszka (zastępca dyrektora Departamentu IV MSW) – za sprawstwo kierownicze zbrodni. Prokurator Leszek Pietrasiński żądał kary śmierci dla Piotrowskiego oraz kar pozbawienia wolności dla pozostałych oskarżonych. Sąd, któremu przewodniczył SSW Artur Kujawa, a sprawozdawcą był SSW Jurand Maciejewski, wymierzył Grzegorzowi Piotrowskiemu karę 25 lat pozbawienia wolności, Adamowi Pietruszce – 25 lat, Leszkowi Pękali – 15 lat, Waldemarowi Chmielewskiemu – 14 lat.

W 1986 w wyniku interwencji Czesława Kiszczaka trzem sprawcom złagodzono karę: Adamowi Pietruszce karę 25 lat zamieniono na 15 lat, Leszkowi Pękali z 15 lat obniżono do 10 lat, Chmielewskiemu z 14 lat do 8. W grudniu 1987 sprawców objęła kolejna amnestia – Pietruszce złagodzono karę z 15 do 10 lat (wyszedł na wolność w 1995); Pękali z 10 do 6 lat, Chmielewskiemu z 8 do 4 lat i 6 miesięcy. Piotrowskiemu zamieniono karę z 25 na 15 lat, wyszedł na wolność w 2001. Po latach dokument podpisany przez gen. Kiszczaka odnaleźli historycy IPN. Pismo jest datowane na 26 listopada 1987. Adresatem jest Józef Żyta, prokurator generalny PRL. Kiszczak wnosił o „złagodzenie orzeczonych prawomocnie kar pozbawienia wolności wobec Grzegorza Piotrowskiego, Adama Pietruszki, Leszka Pękali i Waldemara Chmielewskiego”.

Proces ten, podobnie jak następny dotyczący tej sprawy, a obejmujący jako oskarżonych gen. Władysława Ciastonia i gen. Zenona Płatka (obaj w 1994 zostali uniewinnieni z zarzutu współsprawstwa), nie ujawnił wszystkich okoliczności i inspiratorów zbrodni, co budzi do dziś liczne dyskusje. Oficjalna wersja uprowadzenia i morderstwa była wielokrotnie kwestionowana.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Popie%C5%82uszko

 

 1. GAZETA WYBORCZA

Z Wikipedii: Jest to druga co do ilości drukowanych egzemplarzy (po bulwarówce “Fakt”) gazeta w Polsce. Jest uważana za jedną z najbardziej wpływowych i formujących opinie publiczną gazet. Gazeta Wyborcza była krytykowana w przeszłości za wypaczoną prezentację kontrowersyjnych zagadnień takich jak ocena komunistycznej przeszłości, stosunki polsko-żydowskie i sprawy polskiej mniejszości na Litwie. Krytykowano także używanie przez gazetę jej wpływów do wybielania byłych komunistów, szczególnie Generała Jaruzelskiego. Po upadku komunizmu, gazeta była krytykowana za branie udziału w “intensywnej kampanii propagandowej” a szczególnie za systematyczne próby polepszenia obrazu Jaruzelskiego w oczach Polaków.

http://en.wikipedia.org/wiki/Gazeta_Wyborcza

 

 1. Piotr Bartoszcze, współtwórca NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność Chłopska” zamordowany w lutym 1984.

Po 13 XII 1981 krótko w ukryciu. 13 IX 1982 internowany w Ośr. Odosobnienia w Mielęcinie k. Włocławka, zwolniony 23 XI 1982. Po wyjściu wydawca i kolporter (z ojcem – Michałem Bartoszcze, i bratem – Romanem Bartoszcze) podziemnego pisma „Żywią i Bronią”, współpracował z OKOR. Wielokrotnie przesłuchiwany i poddawany rewizjom. Zaginął 7 II 1984 podczas rozwożenia wydawnictw podziemnych; prawdopodobnie zamordowany w nocy 7/8 II 1984 przez funkcjonariuszy SB, jego ciało ze śladami bicia i duszenia znalazł R. Bartoszcze 9 II 1984 w studzience melioracyjnej w pobliżu Sławęcina k. Inowrocławia. Śledztwo ws. jego śmierci 2-krotnie umorzono: w 1984 i 1995.

http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index.php?title=Piotr_Bartoszcze

 

 1. Andrzej Suda

Z Metapedia.org: Najbardziej dramatyczne były moje przejścia z F.B.I. – F.B.I. wcale nie chciało prowadzić dochodzenia w mojej sprawie – zamiast tego poinformowali oni polską siatkę szpiegowską o moich poczynaniach. Można zrozumieć dlaczego czuje się szczęśliwym bedąc ciągle żywym! Poprosiłem o pomoc najwyższy organ ścigania w U.S.A. – aby rozpoczął dochodzenie przeciwko F.B.I. i ukarał winnych. To biuro nie jest szeroko znane (ale ma ogromne wpływy). Nazywa się Biurem Inspektora Naczelnego Departamentu Sprawiedliwości – po angielsku O.I.G. Założono je aby ścigać przestępstwa dokonane przez F.B.I., C.I.A., D.E.A. i inne agencje federalne. Z ich pomocą byłem w stanie zdobyć 100% dowody, na to że F.B.I. dokonało zdrady stanu. No i co się wtedy stało? Inspektor O.I.G. pracujący nad moją sprawą został natychmiastowo (siłą) przeniesiony z San Diego do San Francisco a dochodzenie zamknięto! W 1999 rozmawiał on z dziennikarzem Jeffem Nyquistem i przyznał (cytuje): Mamy problem w Departamencie Sprawiedliwości w Waszyngtonie. Tam na szczycie ktoś “ukręca sprawom łeb”. Z nieznanych (i podejrzanych) przyczyn szpiedzy związani ze wschodnio-europejskimi organizacjami mafijnymi mogą swobodnie operować na amerykańskiej ziemi”.

http://en.metapedia.org/wiki/User:Andrzej

Polska wersja i kopie dokumentow:

http://radtrap.wordpress.com/2013/01/27/sprawa-sudy/#more-10841

https://niezaleznemediapodlasia.pl/sprawa-sudy/

http://alexjones.pl/pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/44390-historia-andrzeja-sudy

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/sprawa-andrzeja-sudy-ciag-dalszy-2013-06

http://dziennikpolski.com.pl/uncategorized/sprawa-andrzeja-sudy-ciag-dalszy/

 

 1. Russian famine of 1921

Z Wikipedii: Rosyjska klęska głodu 1921 roku, znana też jako Głód Powolża, który zacząl się wczesną wiosną tego roku był katastrofą w Bolszewickiej Rosji. Ta klęska uśmierciła około 5 milionów ludzi, głównie w rejonie uralsko-wołżanskim. Głód byl tak wielki, że prawdopodobnie nie było nawet ziarna do zasiewu – wszystko było zjedzone. Zdażyło się, że agencje pomocy musiały dawać zboże pracownikom kolei aby ci umożliwili transport dostaw. Często chłopi byli zmuszeni jeśc zielsko, produkty zastępcze a nawet popełniali kanibalizm aby zaoszczędzić trochę ziarna do zasiewu. Bolszewicy twierdzili, że to chłopstwo jest winne bo skrycie działa przeciwko Sowietom. W “Czarnej Księdze Komunizmu” napisane jest że Lenin rozkazał konfiskacje wszelkiej żywnosci jaką chłopi mieli plus ziarna przeznaczone na zasiew jako karę za “sabotaż”, co doprowadziło do szeroko rozprzestrzenionej rewolty. W 1920 Lenin rozkazał położenie większego nacisku na rekwizycję żywnoćci od chłopstwa. Odmówiono przyjęcia pomocy od organizacji międzynarodowych. American Relief Administration sformowana przez Herberta Hoovera do walki z głodem podczas I Wojny Światowej, zaoferowała Leninowi pomoc w 1919, pod warunkiem, że będą kontrolować transport i sprawiedliwą dystrybucje. Lenin odmówił twierdząc że była to zachodnia próba manipulacji rosyjskich spraw wewnętrznych.

http://en.wikipedia.org/wiki/Russian_famine_of_1921

 

 

 1. Jacob Schiff

Z Wikipedii: Jacob Schiff (10.01.1847-25.09.1920) urodzony w Niemczech , był żydowskim bankierem i filantropem w Nowym Jorku, który pomagał finansowo (między innymi) stronie japońskiej w wojnie z Rosją w 1905 (Wojna o Mandżurię). Był on dominującym żydowskim liderem od 1880 do śmierci w 1920 – co później nazwano “Erą Schiffa”. Ze swojej bazy na Wall Street sprawował pieczę nad wszystkim co dotyczyło populacji żydowskiej, w tym ochronę Żydów w carskiej Rosji, walkę z amerykańskim i międzynarodowym antysemityzmem, opiekę nad żydowskimi imigrantami i rozwój Syjonizmu. Był też dyrektorem wielu ważnych korporacji, w tym National City Bank of New York, Equitable Life Assurance Society, Wells Fargo & Company i Union Pacific Railroad. W sprawach biznesu często współpracował z E.H. Harrimanem.

http://en.wikipedia.org/wiki/Jacob_Schiff

 

 

 1. Rodzina Warburgów

Z Wikipedii: Felix i Paul Warburg wyemigrowali z Niemiec do USA. Felix Warburg ożenił się z Frieda Schiff, córką Jacoba H. Schiffa (Przypis #29). Jego dom w Nowym Jorku jest obecnie siedzibą żydowskiego muzeum. Jego brat Paul ożenił się z Niną Loeb, córką Salomona Loeba, znanego bankiera. Paul jest uznawany za “ojca” Systemu Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych.

http://en.wikipedia.org/wiki/Warburg_family

 

 

 1. Paul Warburg

Z Wikipedii: Pomimo bycia jedną z najważniejszych osób na arenie finansowej Niemiec, po licznych wizytach biznesowych w Nowym Jorku, Warburg osiadł tam w 1902 roku jako partner w Kuhn, Loeb & Company, gdy Jacob Schiff (Przypis #29) był tam w zarządzie. Pozostał on partnerem w rodzinnej firmie w Hamburgu, ale w 1911 przyjął amerykańskie obywatelstwo. Był członkiem synagogi Temple Emanu-El w Nowym Jorku. Dał się poznać jako zdecydowany orędownik centralnego systemu bankowego w Ameryce. W 1907 opublikował broszury: Defekty i potrzeby naszego systemu bankowego” i Plan zmodyfikowanego Centralnego Banku”. Jego wysiłki przyniosły sukces gdy w 1913 System Rezerwy Federalnej USA został stworzony. Był on powolany przez Prezydenta Woodrowa Wilsona do rady zarządu tej organizacji i był tam do 1918 roku. Został w 1921 roku pierwszym dyrektorem nowopowstałego C.F.R. i pozostał członkiem zarządu aż do śmierci. Pomiędzy 1921 i 1926 był członkiem rady doradczej Systemu Rezerwy Federalnej USA oraz prezydentem tej rady w latach 1924- 1926. Był też kuratorem Instytutu Ekonomii stworzonego w 1922, który przeistoczył się w Brookings Institution w 1927. Warburg był kuratorem tej instytucji przez całe swoje życie.

http://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Warburg

 

 

 1. Felix Moritz Warburg

Z Wikipedii: Wnuk Mosesa Markusa Warburga, jednego z założycieli w 1798 banku M.M. Warburg. Felix był partnerem w Kuhn, Loeb & Company. Jest znany jako czołowy propagator Systemu Rezerwy Federalnej. Ożenił się w 1895 z Frieda Schiff, córka Jacoba Schiffa (Przypis #29) i Teresy Loeb-Schiff.

http://en.wikipedia.org/wiki/Felix_Warburg

 

 

 1. Max Warburg

Z Wikipedii: Urodzony w Niemczech amerykański bankier, który pomiędzy 1910-1938 był dyrektorem M.M.Warburg w Hamburgu. Jako szef tego banku był jednocześnie doradcą Cesarza Niemiec Wilhelma II (do czasów I Wojny Światowej). Jego brat Paul był twórcą Systemu Rezerwy Federalnej USA.

http://en.wikipedia.org/wiki/Max_Warburg

 

 

 1. Definicja “Black Site”

Z Wikipedii: W terminologii militarnej “Black Site” jest lokacją dla “Black Project” (tajnej, często nielegalnej operacji). Ostatnio ta nazwa stała się popularna z powodu wielu tajnych więzień używanych przez CIA poza granicami USA aby bezkarnie przetrzymywać i torturować podejrzanych o terroryzm. 6 września 2006 roku Prezydent Bush przyznał publicznie, że CIA ma takie więzienia. Początkowo tylko międzynarodowe organizacje obrony praw człowieka mówiły o tym, później, w listopadzie 2005 roku pojawił się pierwszy artykuł w “The Washington Post”. Wiele krajów europejskich oficjalnie wyparło się posiadania “Black Sites” na swoim terytorium i współpracy z USA w tym względzie. Ani jeden kraj nie przyznał się do tego. Niemniej raport Unii Europejskiej opublikowany po zatwierdzeniu 14 lutego 2007 roku przez większośc posłów Parlamentu Europejskiego (382-za, 256-przeciw, 74-wstrzymane od glosu) stwierdza, że CIA dokonało 1245 tajnych przelotów i jest niemożliwym podważyć dowody sugerujące, że tajne więzienia istniały w Polsce i Rumunii.

http://en.wikipedia.org/wiki/Black_site

 

 

 1. Ofiary stanu wojennego w Polsce 1981-1983

Ofiary stanu wojennego w Polsce 1981-1983 – do dzisiaj nieznana jest dokładna liczba śmiertelnych ofiar represji władz stanu wojennego wprowadzonego w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej od 13 grudnia 1981 do 22 lipca 1983. Utworzona przez sejm kontraktowy w 1989 Sejmowa Komisja Nadzwyczajna do Zbadania DziałalnościMSW, stwierdziła, że spośród 122 niewyjaśnionych przypadków zgonów działaczy opozycji aż 88 miało bezpośredni związek z działalnością funkcjonariuszy MSW.

Część ofiar śmiertelnych wydarzeń stanu wojennego była skutkiem tłumienia przez jednostki LWP, MO, ZOMO, NOMO, ROMO, ORMO, funkcjonariuszy WSW i SB pokojowych demonstracji ulicznych ludności, sprzeciwiających się władzy WRON. W 9 przypadkach ofiary padły w wyniku krwawego stłumienia strajku w kopalni, w jednym przypadku po złamaniu strajku na uczelni wyższej. Znaczna ich część były to jednak ofiary intencjonalnego działania władz przeciwko określonym działaczom opozycji. Wszystkie one z definicji spełniają znamiona ofiar zbrodni komunistycznej.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ofiary_stanu_wojennego_w_Polsce_1981-1983

 

 

 1. Jan Samsonowicz, jeden z przywodców Solidarności w Stoczni Gdańskiej

Wraz z Piotrem Dykiem prowadził tajną komórkę kontrwywiadowczą Solidarności, która wpadła na trop tajnego współpracownika SB, ulokowanego wysoko we władzach związku oraz zbadała kanały przepływów pomocy finansowej z zachodu dla Solidarności, kontrolę nad którymi przejęła SB. 30 czerwca 1983 jego ciało znaleziono powieszone na bramie Stoczni Gdańskiej. Wszystkie poszlaki wskazywały na intencjonalne działania osób trzecich w celu upozorowania samobójstwa.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Samsonowicz_%28dzia%C5%82acz_Solidarno%C5%9Bci%29

 

 

 1. Grzegorz Przemyk, syn działaczki Solidarnosci zamordowany przez milicjantów

Barbara Sadowska była znaną artystką i poetką. Była też dysydentem. Trzeciego Maja 1983 została pobita przez milicjantów. Widać wyraźnie Milicja uznała, że Sadowska “nie zrozumiała lekcji” jej danej więc 12 Maja aresztowano jej syna, maturzystę, wzięto na komendę i praktycznie zatłuczono na śmierć. Zabrano go do szpitala i mimo operacji zmarł z odniesionych obrażeń. Gniew w Polsce był tak duży, że Komuna potrzebowała otworzyć “dochodzenie” w tej sprawie. Oczywiście nikomu winnemu nic się nie stało – znaleziono “winnego” w osobie sanitariusza z karetki pogotowia i wsadzono do więzienia za “niedopatrzenie” w przewozie rannego chłopca. Później sanitariusz potwierdził, że był zmuszony “przyznać się” do winy. Po “upadku” Komunizmu śledztwo zostało otworzone na nowo i…..taki sam rezultat – nawet jednemu bandycie nie spadł włos z glowy! Barbara Sadowska zmarła 3 lata po śmierci syna (w wieku 46 lat).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_Przemyk

 

 

 1. Stanisław Pyjas, student filozofii, dysydent, zamordowany przez tajniaków

Stanisław Pyjas i jego kolega Lesław Maleszka byli aktywni w studenckich kręgach antykomunistycznej opozycji. Pyjas został zamordowany. Oficjalne “dochodzenie” nazwało to “wypadkiem”. Krążyły plotki, że lokalny zabijaka (i bokser) Marian Weclewicz chwalił się pobiciem Pyjasa na polecenie oficera milicji. Wkrótce Weclewicz został zamordowany a milicjant zmarł na “atak serca”. Stanisław Pietraszka, ostatnia osoba widząca Pyjasa żywego i twierdząca, że pamięta twarz zabójcy – też zmarła w “wypadku”. W 1991 wznowiono dochodzenie i….oczywiście NIC! Jedyny ukarany to Profesor Zdzisław Marek z Krakowskiej Akademii Medycznej, który dokonywał sekcji zwłok Pyjasa i fałszował dokumentację – został wyrzucony z A.M. za przyniesienie wstydu! Cała sprawa opiera się o to kim był Maleszka. Był on od początku SB-eckim donosicielem i to tak dobrym, że gdy padło podejrzenie, że Pyjas może się domyślać – zlikwidowano szybko Pyjasa. Maleszka szczęśliwie ukończył studia i był przez wiele lat dziennikarzem w (niespodzianka!!!) Gazecie Wyborczej.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Pyjas

 

 

 1. Cytat:

Prawdą jest, że nie istnieje żadna muzułmanska armia czy grupa terrorystyczna zwana Al Kaidą, i każdy dobrze poinformowany oficer wywiadu to wie. Jest to tylko kampania propagandowa wmawiająca opinii publicznej istnienie realnej organizacji reprezentującej “wcielonego diabła” w celu skłonienia “oglądacza TV” do zaakceptowania zjednoczonego międzynarodowego przywództwa do walki z terroryzmem. Kraj, który za tym stoi to USA”

Były Minister Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii Robin Cook.

 

 

 1. Cytat:

Disiejszy międzynarodowy terroryzm jest fenomenem gdzie państwowe i prywatne struktury polityczne używają aktów terrorystycznych dla swoich celów. Przez prześladowanie ludzi, psychologiczną i socjalną destabilizację oraz przez eliminację oporu w ośrodkach władzy doprowadzają do sytuacji umożliwiającej kontrolę polityki całych krajów oraz ludzkiego zachowania”.

Generał Leonid Iwaszow, były Szef Sztabu Naczelnego Dowództwa Armii Rosyjskiej

 

 

 1. Igor Guzenko

Z Wikipedii: Był szyfrantem w Ambasadzie Radzieckiej w Ottawie (Ontario, Kanada). 5 Września 1945 roku uciekł wynosząc 109 dokumentów dotyczących sowieckich akcji wywiadowczych na Zachodzie. Jego czyn zmusił Premiera Mackenzie Kinga do powołania specjalnej Królewskiej Komisji Dochodzeniowej w sprawie szpiegostwa w Kanadzie. Guzenko ujawnił proby Stalina dla wykradzenia tajemnicy broni nuklearnych oraz ujawnił detale, wtedy jeszcze nie znanej na Zachodzie, metody osadzania “sleeper agents”. Afera Guzenki często jest uznawana za początek Zimnej Wojny.

W 1945, dowiadując się że wkrótce będzie on wraz z rodziną wysłany z powrotem do domu, i będąc niezadowolony z warunków politycznych i socjalnych w swojej ojczyźnie, zdecydował się uciec. Wyszedł z ambasady z teczką zawierająca książki szyfrów i materiały do złamania szyfrów. Najpierw poszedł na policję ale oficer dyżurny nie chciał mu uwierzyć. Poszedł więc do lokalnej gazety “Ottawa Journal” ale redaktor dyżurny nocnej zmiany nie był zainteresowany i zasugerował Ministerstwo Sprawiedliwości – gdzie tej nocy nikogo nie było. Przerażony, że Sowieci już odkryli jego zdradę, wrócił do mieszkania, zabrał swoją rodzinę i ukrył się u sąsiadów po drugiej stronie korytarza. Przez dziurkę od klucza obserwował jak grupa sowieckich agentów włamuje się do jego mieszkania i dokonuje rewizji aż do momentu przybycia lokalnej policji. Następnego dnia znalazł Guzenko na Komendzie Policji ludzi chętnych go wysłuchać i przyjrzeć się przyniesionym dokumentom. Policja przewiozła Guzenke do tajnego ośrodka “CampX”, obecnie porzuconego, ulokowanego w Oshawa, w bezpiecznej odległości od Ottawy. Camp X był podczas wojny ośrodkiem treningowym dla agentów alianckich. Mimo, że policja zainteresowała się Guzenką, Premier William Lyon Mackenzie King nie chciał początkowo mieć z tym nic do czynienia. Nawet gdy Guzenko już był w ukryciu pod ochroną Kanadyjskiej Policji, Premier King walczył dalej o dyplomatyczne rozwiązanie sytuacji po to by nie wchodzić w drogę aliantowi – Związkowi Radzieckiemu. Zachowane dokumenty pokazują że King, 70-latek zmęczony po 6 latach rządzenia podczas wojny po prostu osłupial gdy Norman Robertson, jego podsekretarz do spraw zagranicznych i jego asystent H.H. Wrong poinformowali go rankiem 6 września 1945 roku, że stało się coś “okropnego”. Powiedzieli, że Guzenko z żoną Swietlaną pojawił się w biurze Ministra Sprawiedliwości Louisa St. Laurent z dokumentami demaskującymi perfidne akcje ZSRR na ziemi kanadyjskiej. “Było to jak wybuch bomby” napisał później King. Robertson powiedział Premierowi, że Guzenko myśli o samobójstwie ale Pan King był nieprzejednany twierdząc, że jego rząd nie będzie reagował nawet jeśli Sowieci schwytają Guzenke. Robertson zignorował życzenie Premiera i podpisał przyznanie azylu Guzence i jego rodzinie z powodu zagrożenia ich życia. Ucieczka Guzenki wprowadziła kanadyjski kontrwywiad w nową epokę. Dokumenty dostarczone przez Guzenke umożliwiły aresztowanie 39 osób z czego 18 skazano za szpiegostwo. Był pomiędzy nimi Fred Rose, jedyny komunista – członek Kanadyjskiego Parlamentu; Sam Carr, organizator pracujący dla komunistów oraz naukowiec Raymond Boyer. Królewska Komisja Dochodzeniowa pod przewodnictwem sedziów Roberta Tascherau i Roya Kellocka zajęła się analizą dostarczonych materiałów i rozpracowywaniem radzieckiej siatki szpiegowskiej. Także ostrzeżono U.S.A. ,Wielką Brytanie i innych aliantów o bardzo prawdopodobnej sowieckiej penetracji ich krajów ponieważ materiały wykradzione przez Guzenke na to wskazywały. Uważa się że (detale są ciągle okryte tajemnicą panstwowąkomentarz tłumaczącego), że Guzenko przyczynił się w decydującym stopniu do schwytania i osadzenia Klausa Fuchsa, niemieckiego fizyka żyjącego w Wielkiej Brytanii, który wykradał tajemnice broni nuklearnych dla Związku Radzieckiego. Fuchs swego czasu pracował w Chalk Rivers Laboratories – od wczesnych lat 1940 kanadyjski ośrodek badań jądrowych. Prawdopodobnym też jest, że Guzenko pomógł w dochodzeniu przeciwko Juliuszowi i Ethel Rosenberg – był przecież jedynym dostępnym sowieckim szyfrantem. To samo dotyczy projektu “Venona” gdzie złamano radzieckie szyfry i przez to odkryto słynną siatkę szpiegowską: Donald Maclean, Guy Burgess, Kim Philby, Anthony Blunt i John Caircross – znanych jako “Cambridge Five”, oraz Alana Nunn May.

W obawie przed sowiecką zemstą rząd Kanady dał Guzenkom nową tożsamośc i resztę życia spędzili pod nazwiskiem Brown. Niewiele jest wiadomo co się z nimi działo potem. Wiemy tylko, ze osiedlili się w Clarkson na przedmieściach Toronto i wychowali ośmioro dzieci. Guzenko zmarł na zawał serca w 1982 w Mississauga, Kanada; jego grób był początkowo nieoznaczony. Swietlana zmarła we wrześniu 2001 i została pochowana obok niego. Dopiero w 2002 rodzina postawiła nagrobek.

http://en.wikipedia.org/wiki/Igor_Gouzenko

 

 

 1. Giełda Papierów Wartościowych

Z Wikipedii: W latach 1991-2000, giełda znajdowała się w byłym budynku KC PZPR. Możemy to uznać jako interesującą ilustrację szybkości z jaką Polska przeszła z komunistycznego do kapitalistycznego systemu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Warsaw_Stock_Exchange

 

 

 1. Prelekcja o Greenbaumie

Wstęp od tłumaczącego:

Ten monumentalny wykład jednego z najlepszych i najsławniejszych psychologów świata nie jest dostępny po polsku i nie wiem czy kiedykolwiek będzie. Polscy “Kontrolerzy Informacji” mogą się pochwalić sukcesem – przeciętny Polak nie zna angielskiego (praktycznie żadnego języka obcego) i przez to będzie do śmierci odcięty od wielu ważnych informacji. Gdy w procesie tłumaczenia Konspiracji Zimnej Wojny” dobrnąłem do “Prelekcji o Greenbaumie” – poczułem się bezradny. Czytając rozumiem doskonale ale aby przełożyć na polski będzie to trudne. Nie jestem psychologiem z zawodu. Ta prelekcja jest naukowym wywodem jednego specjalisty dla innych specjalistów i słownictwo jest bardzo specyficzne. Z tego względu postanowiłem w tym miejscu zastąpić dosłowne tłumaczenie krótkim streszczeniem.

Zacznę od tego kto to jest Doktor Hammond. Lista jego tytułow – tłumaczona ze wstępu do “Prelekcji o Greenbaumie” (Jest to dokument z połowy lat 1990-tych więc niektóre rzeczy moąa byc już nieaktualne):

 • Tytuł Doktora Nauk z Uniwersytetu Stanu Utah.
 • Dyplomowany Psycholog.
 • Profesor Medycyny Fizycznej i Rehabilitacji w Akademi Medycznej Stanu Utah.
 • Dyrektor i założyciel Kliniki Terapii Seksualnej i Małżeńskiej w Uniwersytecie Stanu Utah.
 • Adjunkt Psychologii Naukowej na Uniwersytecie Stanu Utah.
 • Redaktor The American Journal of Clinical Hypnosis”.
 • Redaktor/Doradca i jeden z założycieli The Ericsonian Monograf Referee, The Journal of Abnormal Psychology”.
 • Dyplomowany Hypnotysta Kliniczny (Amerykańska Rada Hypnotystów Psychologicznych).
 • Dyplomowany Terapeuta do Spraw Seksualnych (Amerykańska Rada Seksuologii).
 • Kierownik Zajęć Klinicznych i Inspektor Kontroli, Amerykańska Rada Seksuologii.
 • Dyplomowany Terapeuta w Problemach Małżeńskich i Seksualnych (Amerykańska Rada Psychologi Rodziny).
 • Dyplomowany Terapeuta Problemów Rodzinnych (Stan Utah).
 • W 1989 otrzymał prezydencką nagrodę za zasługi od Amer. Towarzystwa Hipnozy Klinicznej.
 • Obecny Prezydent Amerykańskiego Towarzystwa Hipnozy Klinicznej.

Jeszcze trochę dosłownego tłumaczenia:

Poniżej zamieszczony jest wykład D.C. Hammonda, oryginalnie zatytułowany Hipnoza a zaburzenia dysocjacyjne tożsamosci: Tortury Rytualne” ale dziś powszechnie znany jako Prelekcja o Greenbaumie”. Była wygłoszona podczas Czwartej Dorocznej Konferencji Wschodnioregionalnej dotyczęcej zagadnień Tortur i Rozdwojenia Osobowości w Psychologi, w Czwartek, 25 Czerwca 1992 roku w Mark Center, Radisson Plaza Hotel w Alexandri, Stan Virginia, USA. Konferencja była sponsorowana przez Centrum Rekuperacji Ofiar Tortur i Odzyskiwania przez nich Samokontroli przy Waszyngtońskim Instytucie Psychiatrii. Nagrania i Transkrypty z Konferencji były wcześniej dostępne do kupna z firmy Audio Transcripts, Alexandria, Virginia (telefon: 800-338-2111). Nagrania i Transkrypty innych prelekcji są nadal w sprzedaży, ale ten, ze zrozumiałych względów, już nie! Poniższy Transkrypt był zrobiony z prywatnego nagrania wykładu.

STRESZCZENIE

Ten wykład prezentuje w profesionalny sposób technikę, na której wspomniane tajne programy MKULTRA, MONARCH, BLUEBIRD i inne są bazowane. Rozdwajanie osobowości przy pomocy tortur wszelkiego rodzaju jest znane od wieków i często używane. Najbardziej znanymi są techniki żydowskiej Kabały i współczesne tajne programy są ich rozwinięciem. My normalni “zjadacze chleba” i “oglądacze TV” nie powinniśmy o tym wiedzieć. Oczywiście rozwój medycyny, psychologii i technologii dramatycznie przyśpieszył postęp w tej dziedzinie. Przełomowym momentem była II Wojna Światowa. Niemcy w swojej obsesji zdominowania świata badali dogłębnie metody kontroli umysłu znane z żydowskiej Kabały oraz z innych kultur i sekt. Posiadanie bezbronnych ludzi w obozach koncentracyjnych pozwalało na ogromną ilośc bezkarnych eksperymentów. Mieli oni wielkie szczęście gdyż młody żydowski chlopiec, student nauk Kabalistycznych, dołączył do nich aby ocalić swoją skórę w obozie. Ten młody chłopiec o nazwisku Greenbaum stał się dla nich kopalnią wiedzy. Po wojnie wszyscy wartościowi naukowcy niemieccy zgarnięci zostali pod skrzydła CIA i kontynuowali badania w Ameryce. Greenbaum zamerykanizował swoje nazwisko i stał sie Doktorem Greenem. Przez dekady torturował i eksperymentował na ludziach po całych Stanach Zjednoczonych i Kanadzie – niezliczone ofiary wspominają Doktora Greena i podają ten sam rysopis.

Wykład w detalach wyjaśnia jak od małego (dziewczynki już od 2 roku życia!) są dzieci torturowane w celu rozdwojenia osobowości. Doktor Hammond instruuje kolegów psychologow jak wykrywać i leczyć takie ofiary.

Wkrótce po tym wykładzie Doktor Hammond publicznie odwołał wszystkoco powiedzial 25 Czerwca1992 roku. Jedyną przyczyną może być tylko i wyłącznie chęć ocalenia kariery i….prawdopodobnie życia. Serdecznie doradzam wszystkim skopiowanie całego wykładu na własny komputer – nie wiadomo jak długo będzie jeszcze dostępny w Internecie….. Podaje link po angielsku i po niemiecku.

http://information4sale.blogspot.com/2011/01/hypnosis-in-mpd-ritual-abuse-hammond.html

Ktos przetlumaczyl na niemiecki (za jakosc nie moge gwarantowac):

http://www.multicorner.de/frmcontents/programmiertes/prg06_greenbaum.htm

UWAGA – od niedawna jest takze dostepny po polsku:

WPISZ TUTAJ ODPOWIEDNI LINK  

 

 

 

 1. Projekt MKULTRA

Z Wikipedii: Projekt MKULTRA (czy MK-ULTRA) był kryptonimem tajnego (nielegalnego) programu doświadczeń na ludziach prowadzonego przez Biuro Wywiadu Naukowego przy CIA. Ten rządowy program rozpoczął się we wczesnych latach 1950 i był kontynuowany przynajmniej do późnych lat 1960. Ofiarami eksperymentów byli obywatele amerykańscy i kanadyjscy. Opublikowane dokumenty wskazują na próby manipulacji stanu umysłowego człowieka i zmiany funkcji mózgowych przez aplikacje narkotyków i innych środków chemicznych, deprawację sensoryczną, izolację oraz przez werbalne i seksualne znęcanie. Opinia publiczna pierwszy raz usłyszala o programie MKULTRA w 1975 roku gdy dochodzenie prowadzone przez Senatora Churcha i przez prezydencką komisję Rockefellera było dyskutowane w Amerykańskim Kongresie. Dochodzenie było bardzo utrudnione przez akcje ówczesnego szefa CIA Richarda Helmsa – w 1973 rozakazał on zniszczyć całą dokumentację programu MKULTRA. Musiano opierać się na zeznaniach (pod przysięgą) ludzi, którzy pracowali dla programu i na małej ilości ocalałych dokumentów. Mimo, że CIA twierdzi iż eksperymenty typu MKULTRA zostały całkowicie zaprzestane, 14 letni weteran tej agencji Victor Marchetti przyznał w kilku wywiadach, że to tylko rutynowa dezinformacja i eksperymenty są kontynuowane. W wywiadzie z 1977 roku Marchetti nazwał zaprzestanie badań MKULTRA “bajką dla dzieci”. Poważna ilośc okolicznościowych dowodów sugeruje, że Theodore Kaczynski, znany jako “Unabomber” uczestniczył (jako pacjent-ochotnik) w sponsorowanych przez CIA doświadczeniach na studentach Uniwersytetu Harward od jesieni 1959 do wiosny 1962. Henry Murray, osoba prowadząca te doświadczenia na Harwardzie, był podczas II Wojny Światowej agentem OSS – poprzednika CIA. Murray dostał pieniądze na te badania od U.S. Navy i jego eksperymenty stresowe przypominały do złudzenia te prowadzone wcześniej przez OSS. Kaczyński miał 16 lat gdy wraz z 21 kolegami z Harwardu został poddany eksperymentom określanym jako “niepokojące” i “nieetyczne”. Lawrence Teeter, adwokat broniący Sirhana Sirhana (zabojce Roberta Kennedyego) twierdzi, że Sirhan zrobił to pod wpływem hipnozy. Teeter oskarżył CIA i MKULTRA o sterowanie akcjami jego klienta.

http://en.wikipedia.org/wiki/Project_MKULTRA

Zobacz też: PROJEKTBLUEBIRD” – jest dostępny po polsku!

http://pl.wikipedia.org/wiki/BLUEBIRD

 

 

 1. Jared Loughner,22, faces several charges over the attack on Saturday”- artykuł na stronie internetowej BBC dotyczący jednego z typowych amerykańskich “mentalnych” zamachowców.

Prosze tylko przyjrzeć się jego twarzy – mówi wszystko!

http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-12157589

 

 

 1. Tytuł artykułu z amerykańskiej gazety “ THE WALL STREET JOURNAL” z 27 Września 2001 roku:

Bin Laden Family Could Profit From a Jump In Defense Spending Due to Ties to U.S. Bank”

by Daniel Golden, James Bandler and Marcus Walker, Staff Reporters

Co się tłumaczy:

Z powodu powiązania z jednym z amerykańskich banków rodzina Bin Laden może skorzystać finansowo ze wzrostu wydatków na zbrojenia”.

Napisane przez: Daniel Golden, James Bandler and Marcus Walker, dziennikarzy gazety

(oczywiscie wydatkow na zbrojenia spowodowanych przez atak 11 wrzesnia 2001 – wtrącenie tlumaczącego)