Rafał Gaweł i Konrad Dulkowski

Jak się dowiedzieliśmy z niezależnych źródeł, Konrad Dulkowski jest zamieszany w afery związane z wyłudzeniami za które odpowiadał przed sądem Rafał Gaweł. 

Wydający wyrok na Gawła Sędzia Sławomir Cilulko opisał go w kilku zdaniach, ale jakże zasadnych i mocnych:
– Naprawdę to nie wiadomo od czego zacząć, bo ta sprawa ma tyle wątków, i o tylu okolicznościach należałoby powiedzieć, aby zobrazować, życie z ostatnich kilkunastu lat oskarżonego, aby naświetlić w jaki sposób naruszał on porządek prawny i generalnie czerpiąc z tego przez wiele lat korzyści materialne lansował się w mediach jako osoba działająca z pobudek altruistycznych, jako osoba działająca w interesie społecznym, jako osoba, która nigdy nie naruszyła porządku prawnego, i jako osoba, która, której działaniami nigdy nikt nie został pokrzywdzony…. Jest to nieprawda. Ten człowiek… naprawdę z wieloma oskarżonymi miałem do czynienia – ale pierwszy raz widzę osobę, która postępując w taki sposób, jest w stanie, stając przed kamerą, czy też udzielając wywiadu mediom – atakować prokuraturę, zarzucać bezprawne działania osobom które mają w tej sprawie status pokrzywdzonych, a siebie wybielać. Doprawdy, to jest wręcz niepojęte – powiedział sędzia.

Czy można o nich powiedzieć, że jest to zorganizowana grupa przestępcza? Myślę że tak. Rafał Gaweł to oszust i kłamca. Domyślam się, że podobnie Konrad Dulkowski, kłamie w co drugim słowie pisanym i mówionym. Pomawiał mnie niejednokrotnie i do dziś na ich fan-page na Facebooku, są moje zdjęcia podpisane słowami których nigdy nie wypowiedziałem i nie napisałem. Z czasem spotka go kara za to przestępstwo. 

Jak podawał w lipcu 2018 r. portal ddb24.pl, Fundacja Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oficjalnie dystansuje się od działalności facebookowego profilu o tej nazwie. Prezes fundacji Konrad Dulkowski jednoznacznie zadeklarował wtedy, że nie ma związku z profilem:

[…Konrad Dulkowski absolutnie nie prowadzi – w żadnym charakterze: ani jako prezes Fundacji, ani jako osoba prywatna strony pn. »Fundacja Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych«, również nie ma realnego wpływu na to, co się tam publikuje i w jaki sposób. Żaden z pracowników Fundacji nie administruje podmiotową stroną. Fundacja nie ma więc legitymacji biernej do występowania w tym procesie” – stwierdzał w piśmie do sądu okręgowego Dulkowski….].
Źródło: https://www.tvp.info/46145870/szef-fundacji-omzrik-odcinal-sie-od-strony-o-tej-nazwie-screeny-pokazuja-ze-na-niej-publikowal

Źródło Facebook

OMZRiK jednak przegrał proces. Sąd nie dał wiary linii prezentowanej przez fundację Dulkowskiego. Fragment uzasadnienia wyroku:  [..Jakkolwiek Sąd nie wyklucza możliwości działania przez osoby trzecie utożsamiające się z »linią programową« OMZRiK w interesie Fundacji całkowicie nieodpłatnie, wątpliwym jest, aby tak zaawansowany stopień pomocy niesiony był niejako za plecami, bez zgody, wiedzy czy chociażby grzecznościowego poinformowania o chęci aktywnego wspomożenia samej pozwanej (powódki wzajemnej) i głoszonych przez nią idei. Ponadto, trudno zakładać, aby w dobie korzystania przez znaczną część społeczeństwa z jednego z najpopularniejszych aktualnie mediów w postaci portalu społecznościowego Facebook, Fundacja nie prowadziła swojego profilu czy fanpage na tej platformie, ograniczając się w zasadzie wyłącznie do strony internetowej, które to strony zyskują coraz to mniejsze znaczenie i zdecydowanie mniej osób odwiedza takowe (czy wręcz ma świadomość ich istnienia), udzielając niejako automatycznie zgody za posługiwanie się – nomen omen – dość kojarzoną w opinii publicznej nazwą Ośrodka osobom całkowicie niezwiązanym z Fundacją…] – czytamy w uzasadnieniu.
Źródło: https://www.tvp.info/46514619/osrodek-monitorowania-zachowan-rasistowskich-i-ksenofobicznych-przegral-w-sadzie-bedzie-musial-przeprosic-wieszwiecej

Działalność Konrada Dulkowskiego i jego szwagra Rafała Gaweł to także wyłudzenia i inne przestępstwa popełniane pod pretekstem ochrony zwierząt:

Rafał Gaweł, Konrad Dulkowski  i ich wspólnicy prowadzą też fundację LPM, której działalność polega na publikowaniu drastycznych materiałów filmowych i zdjęć na których dręczone są zwierzęta. Pod tymi materiałami publikowane są apele o wsparcie finansowe fundacji. Działacze fundacji Ludzie Przeciw Myśliwym z zarzutami:

[…w śledztwie połączonym ze sprawą wyłudzeń w ramach działalności Fundacji Ludzie Przeciw Myśliwym, które zainicjował Instytut Analiz Środowiskowych, prokuratura okręgowa uznała, że zachodzi dostateczne uzasadnienie podejrzenia popełnienia przestępstw z art. 286 § 1 k.k. (oszustwo) i postawiła zarzuty karne Rafałowi G., Konradowi D i Ewelinie G. …]

Żródło: https://swiatrolnika.info/informacje/ias-aktywisci-z-fundacji-ludzie-przeciw-mysliwym-z-zarzutami.html

[…Jak informuje na swoim facebooku Instytut Analiz Środowiskowych, działaczom Fundacji Ludzie Przeciw Myśliwym postawiono zarzuty w śledztwie prokuratorskim.  ,,Działalność profili LPM jest powszechnie znana.   Ich zasada jest niezmiernie prosta: zmyślamy lub szkalujemy  i podajemy NUMER   KONTA. O ile dwa pierwsze sposoby są stosowane zamiennie, to NUMER KONTA jest zawsze nieodzowny. Proceder ten trwa już latami i nie   przeszkodziła w nim nawet „emigracja”  głównego „specjalisty ds. finansów i lisiego nieba”” – czytamy na profilu IAŚ…]

Źródło:https://swiatrolnika.info/informacje/ias-aktywisci-z-fundacji-ludzie-przeciw-mysliwym-z-zarzutami.html

Działacze LPM posługują się zmanipulowaną informacją i podmienionym zdjęciem!

„Nie znam drugiego tak perfidnie działającego portalu jak LPM. Manipulacje, kłamstwa, kradzież zdjęć z zagranicy i przypisywanie ich polskim myśliwym to codzienność.

https://swiatrolnika.info/informacje/ludzie-przeciwko-mysliwym-klamia-zobacz-skad-biora-zdjecia.html

To nie koniec kłamstw Konrada Dulkowskiego. Jak piszą Media Narodowe – kłamał w sprawie Radosława Patlewicza. Fałszywe oskarżenia przeciwko Radosławowi Patlewiczowi

Polski historyk Radosław Patlewicz został fałszywie oskarżony o antysemityzm przez Konrada Dulkowskiego. Prokuratura w Krośnie po szczegółowym zbadaniu publicystyki i książek autorstwa Patlewicza odrzuciła zawiadomienie. Postanowiła natomiast przyjrzeć się działalności Konrada D…]

[…Prędko okazało się, że nie jestem jedyną osobą, przeciwko której ten skrajny lewicowiec, składał fałszywe zawiadomienia, oraz kolportował obelżywe wpisy na portalu facebook, sugerujące, że jestem przestępcą. Do sprawy zgłosiło się już kilku innych poszkodowanych. Miejmy nadzieję, że ten wyrafinowany, zakłamany i zawistny człowiek, odpowie za swoje czyny– przekazał Patlewicz…]

Źródło: https://medianarodowe.com/2022/12/05/wspolnik-gawla-oskarzony-o-oszustwa-finansowe/

W swoją przestępczą działalność wciągają anonimowe osoby oraz pracowników ośrodka. I choć w pierwszym przypadku trudno będzie wyciągać konsekwencje, to pracownicy nie są już tak bezimienni i zasiądą na ławie oskarżonych razem z Konradem Dulkowskiem. 

Czy Konrad Dulkowski jest mentorem Rafała Gawła? Czy Konrad Dulkowski kieruje zorganizowaną grupą przestępczą? Pokaże to czas i toczące się przeciw niemu śledztwo.