Już kolejny raz w Łomży, przez 3. przedświąteczne dni, kursował kolędobus MPK. Jego funkcję pełnił jeden, z kilku w łomżyńskiej flocie, autobusów tureckiej marki Karsjan, mający 9 miejsc siedzących i normę emisji spalin Euro5.

Za kierownicą Kolędobusu, w ciekawej charakteryzacji niebieskiego św. Mikołaja, siedziała Pani Bożena Kozłowska, która w Łomży zapoczątkowała falę zatrudnień kobiet na stanowisku kierowcy kategorii D.  Pani Bożena zaczynała na starym, wysłużonym Autosanie.

Kolędobus to inicjatywa mająca na celu promowanie tradycji kolędowania i integrowanie społeczności w okresie Bożego Narodzenia. Projekt powstał w odpowiedzi na coraz mniejszą popularność kolędowania i chęć zachowania tego pięknego zwyczaju.

Z głośników, w które wyposażony był kolędobus, rozlegały się zarówno tradycyjne polskie kolędy i pastorałki, jak i lokalne, napisane przez łomżyńskiego dziennikarza Mirosława Derewońko

Podczas swojej trasy, Kolędobus zatrzymywał się, w wyznaczonych na terenie miasta, punktach: na  parkingach zlokalizowanych przy ulicy: al. Legionów (Aleja Park), Piłsudskiego (Jysk), Wojska Polskiego (Fenix), pl. Kościuszki (salon Orange), Stary Rynek, Wyszyńskiego (pływalnia miejska), Śniadeckiego (strzelnica), ks. Anny (Skate Park) oraz w 2 miejscach przy ul. Zawadzkiej, tj. Galeria Łomża i Media Expert.

Akcja odbywa się w Łomży od wielu lat.