dudaCzyli czy w PRL-u bis władza odpuściła sobie ręczne(z tylnego siedzenia)sterowanie związkami zawodowymi w Polsce?

Najliczniejsza organizacja związkowa czyli OPZZ, była i jest “nasza”, natomiast druga co do wielkości czyli NSZZ “Solidarność” ….?

Do października 2010 roku, pod kierownictwem Śniadka, NSZZ Solidarność urządzała protesty, w których nie unikała konfrontacji z siłami porządkowymi, a po wyborze P.Dudy, który zapowiedział odpolitycznienie związku, mamy tylko gadanie i akcje protestacyjne w formie happeningów.

Kim jest P.Duda:
“Piotr Duda do związku należy od 1980 r., kiedy zaczął pracę w Hucie Gliwice na stanowisku tokarza. W latach 1981-83 jako komandos służył w elitarnej VI Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej, w tym w siłach ONZ w Syrii. Po skończeniu służby wojskowej wrócił do pracy w hucie. W 1992 r. został wybrany na przewodniczącego komisji zakładowej. Trzy lata później został wybrany do Prezydium Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego. Od 8 lat jest członkiem Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność”. ”
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,…

“Po wyjściu z wojska Duda wrócił do Gliwic, do huty. W „Solidarności” nie udzielał się zbyt aktywnie. – Był wtedy raczej ostrożny – mówi Marek Kempski(człowiek J. Buzka, TW Karol, odwołany z funkcji wojewody śląskiego po skandalach w urzędzie i wokół jego osoby-przp. mój), działacz „S”, były wojewoda śląski. – Zresztą mówił potem wprost, że był po prostu za młody.

Uaktywnił się na przełomie lat 80. i 90.(okres przygotowań i trwania Okrągłego stołu- przyp. mój) Huta wpadła wtedy w tarapaty. – Ku naszemu zaskoczeniu wziął udział w programie Elżbiety Jaworowicz, bronił tam huty. Sam jakoś to zorganizował – bez pośrednictwa zarządu regionu – wspomina Kempski.

Zwrócił na niego uwagę Marian Krzaklewski(przekręt z PZU na rzecz Eureko jako firma ludzi z KE założona specjalnie po to, by przejąć PZU-relacje L.Millera na ten temat w jego książce),razem z J.Buzkiem; za co ten ostatni dostał na dwa lata szefostwo PE- przyp. mój), wówczas lider związku. Duda współorganizował strajk w hucie w latach 90. – Pokazał, że ma zdolności przywódcze. Umie pociągnąć za sobą ludzi – wspomina. “ http://www.rp.pl/artykul/553368.html

Jarosław Kaczyński na konwencji PIS w Rzeszowie w 2007 roku powiedział: “21 października, jeśli oni zwyciężą, jak niektórzy uważają, to nie będzie nowy 4 czerwca 1992 roku (ujawnienie “listy Macierewicza”, co doprowadziło do upadku rządu Jana Olszewskiego); to będzie nowy 13 grudnia 1981 roku.”

Zamach smoleński i wszystkie działania tego rządu z aferami na czele, potwierdziły w 100% jego przewidywania.

Dlatego biorąc pod uwagę kim był Piotr Duda(z jakiego środowiska się wywodzi), przeszłość w wojsku (L.Wałęsa TW Bolek, został skaptowany w wojsku) w stanie wojennym, obecna postawa “apolityczności”, uprawnia do sformułowania poszlaki , że jest to być może Bolek II.

Za obecną władzą stoją te same siły ze WSI, które stworzyły TW Bolka, wiedziały po co, a praktyka dowiodła jak trafna była ta decyzja, to dlaczego na trudne czasy II PRL-u nie miałyby stworzyć Bolka II?

35stan • niepoprawni.pl
fot. studioopinii.pl