Dziś, w Białymstoku bardzo dużo się dzieje. Rano protest Nowej Prawicy, a o 13:00, mieszkańcy Białegostoku głośno wyrazili się, co myślą o władzy naszego miasta, a już o 16:00 Prezes PIS, Jarosław Kaczyński, odwiedzi nasze miasto, by wspomagać obronę MPEC-u.

Głosujmy DWA RAZY TAK na druku referendalnym

Głosujmy DWA RAZY TAK na druku referendalnym

„Białystok traci, władza się bogaci” Pod takim hasłem odbył się protest przeciwko sprzedaży MPEC-u. Organizatorem protestu był Rafał Kosno, wraz ze stowarzyszeniem NIEPOKONANI2012. Na wiecu poruszono wiele tematów o niegospodarności i zaniedbaniach władz miasta.

Poniżej komentarz umieszczony do jednego z wpisów na NMP, który w skrócie opisuje o czym mówiono w czasie protestu.

Władze Białegostoku lekceważą głos mieszkańców w najważniejszych sprawach np.

POdwyżki cen za śmieci, plany budowy na terenie miasta rakotwórczej spalarni śmieci (dalsze POdwyżki opłat o 600%)

Klikanie w autobusach=POdwyżki cen biletów,

Splagiatowane gejhomologo,

Likwidacja bazaru na Jurowieckiej,

Odebranie prawa do zabierania głosu przez mieszkańców na sesjach rady miasta,

Sesja rady Miasta dot. MPEC w sali tak małej by nie mogli w niej uczestniczyć zainteresowani widzowie i na która bali się przyjśc prezydent i wiceprezydenci

„Obwodnica” przez miasto (zabraknie pieniędzy na jej coroczne remonty jak wiadukty zaczną się rozlatywać po 3 letniej gwarancji jak ten na ul. Dąbrowskiego),

Afera z kampusem, brakiem odśnieżania itp itd

Narasta rekordowe zadłużenie miasta z POwodu nieudanych inwestycji np. deficytowy stadion który miał być gotowy na Euro 2012.

Inne miasta jakoś lepiej wykorzystały szansę na środki z UE np. do Olsztyna (który zrezygnował ze spalarni śmieci i pieniędzy jak POliczył koszty jej eksploatacji=ropa wciąż drożeje) powrócą tramwaje gdy Białystok kupił rakotwórcze autobusy diesla zamiast na tańszy gaz CNG i zamęcza pasażerów klikaniem co ma stanowić chyba namiastkę metra:)?

Białystok jest bodajże jedynym miastem wojewódzkim posiadającym tylko jeden środek komunikacji miejskiej. Tymczasem np. Niemczech nawet ok. 100 tysięczne miasta posiadają oprócz autobusów linie tramwajowe czy miejską kolej!

Po godzinie, pikieta ruszyła ulicami miasta w pod Urząd Wojewódzki. Szkoda że mieszkańcy nie popisali się frekwencją i nie przybyli licznie pod Urząd Miasta.

zdj 2

Relacja filmowa z protestu trwa zaledwie dwadzieścia minut i polecam oglądanie całości, bo w TV Białystok tego nie pokażą. Jak tylko zaczęto mówić na temat prezydenta i jego „dorabiania” na uczelni, kamera Białostockich wiadomości, wylądowała na chodniku i długo nie była podnoszona.