autor:  BANITA   Krzemieniec Podlaski NSZ , 10.06.2013r.

Banita(…) Masoni odpowiadając na potrzeby Polaków, zaopatrują  ich w towary  deficytowe. Chazarowie ,Aszkenazi i Safraudzi doszli do porozumienia patrząc przez pryzmat cyfr które stanowią o potencjale – 38 milionów dusz .Posługując się systemem dziesiętnym jak Aztekowie odczekali dekadę by poróżnić Polaków w myśl zasady „dziel i rządź” ( II etap po „Okrągłym stole”). Ich taktyka jest przebiegła ale przez setki lat powtarzana , uzupełniana tylko w nowe zdobycze np. techniki. Obserwując kolejne wybory parlamentarne w Rzeczypospolitej  i część elektoratu który konsekwentnie obniża statystyki frekwencji odczytali to jako; „ Milczenie złotem, a bunt niczym diament” (Adam Woroniecki). Czyli, jeżeli kogoś nie możesz pokonać to musisz go przetrwać lub… kupić. Kupili WAS ostatnimi sondażami, kupili nowymi tytułami prasowymi, a teraz masoni sprezentowali WAM telewizję trzymając w impasie ojca Rydzyka i jego TRWAM.

Poniższy artykuł jak i ostatnie w temacie TV Republika nie oddaje do końca istoty, ale można go zgłębić (…)

22.05.2013 22:006

Ks. Wróblewski pyta TV Republikę

 „Nasza Polska” nie ustaje w doszukiwaniu się spisku w TV Republika. Tym razem chodzi mi o felieton ks. Jarosława Wróblewskiego (vel Wiśniewskiego). Kapłan pisze w nim, że podziela wątpliwości z tekstu „Naszej Polski” na temat TV Republika (o którym wspominałem), a na końcu zadaje do autorów stacji 9 pytan. Mam nadzieję, że TV Republika na nie odpowie, ale ja uprzednio chciałbym się także do nich odnieść.

„1. Czy na pewno zależy wam na Polsce?”
To nie jest zadanie mediów, a rządzących, więc pytanie jest bezzasadne. Media (informacyjne) mają przekazywać informacje zgodne z prawdą.

„2. Czy macie zamiar kultywować hasła Powstańców: BÓG-HONOR-OJCZYZNA?”
To także nie jest zadanie stacji informacyjno-publicystycznej. Powinny się tym zajmować odpowiednie organizacje, ludzie.

„Co zamierza uczynić TV Republika, by kościół doczekał się należnej rehabilitacji.”
To również nie jest zadaniem telewizji, ale odpowiednich urzędów.

„3. Czy nie daliście się kupić za „pańską łaskę?” Jakie wymogi postawił wam pan Solorz i pan Lis za pomoc w uruchomieniu telewizji i reklamę?”
Sam jestem ciekawy odpowiedzi na to pytanie, choć nie zgadzam się z tezami zawartymi w drugim zdaniu. Ani Zygmunt Solorz, ani Tomasz Lis nie mieli żadnego wkładu w uruchomienie telewizji, ani reklamę (rozumiem, że to pytanie jest nawiązaniem do faktu wykupienia przez TV Republikę miejsca na transponderze Cyfrowego Polsatu na satelicie Hot Bird i do wywiadu pana Sakiewicza do portalu natemat.pl – jest to więc nadinterpretacja faktów).

„4. Czyście czasami nie podpisali jakiejś klauzury w rzymskiej karczmie?

Odpowiedzcie ojcu Rydzykowi jaki może mieć wpływ na odbiór waszej telewizji osoba pana Wildsteina, który prócz zasług w dziedzinie lustracji ma też epizod aktywnej działalności w masonerii. Te same wątpliwości były co do śp. pana Geremka… Czy można prosić o więcej szczegółów na ten temat? Mamy prawo my Polacy do obaw o czystość intencji ze strony wolnomularzy.”
Tak jak już pisałem w odniesieniu do artykułu „Naszej Polski” – jeżeli Wildstein rzeczywiście się nawrócił i zerwał z masonerią to nie jest to (już) przeszkodą w działalności w prawicowych mediach. Chętnie bym jednak dowiedział się o szczegółach dotyczących jego działalności w masonerii i zerwania z nią. Uważam jednak, że „zdemaskowany mason” nie jest żadnym zagrożeniem w porównaniu do tych aktywnych, działających w polskiej polityce i mediach, o których nie wiemy, że są masonami, albo nie wszyscy wiedzą.

„6. Kiedy my Polacy – katolicy usłyszymy na waszej antenie choćby jedną modlitwę.  Przecież nawet reżymowa-państwowa telewizja ma redakcję katolicką i nadaje czasami Msze święte i relacje z Watykanu. Zamiast po 10 razy puszczać te same programy utwórzcie most z Niepokalanowem – to tak blisko, albo z jakimkolwiek znanym kościołem pod Warszawą. Choćby Laski…”
Pierwsza refleksja – albo ksiądz pomylił się w numeracji, albo „Nasza Polska” wycięła jedno pytanie. Co do treści – TV Republika nie jest ani stacją ogólnotematyczną (jak TVP 1 i TVP 2), ani religijną (jak TV Trwam), więc bezpodstawne jest wymaganie od niej treści religijnych. Od tego jest TV Trwam, zgodnie z tematyką stacji zapisaną w koncesji.

„7. Czemu nie widać i nie słychać mądrych teologów. Macie Paulinów w Warszawie, Jezuitów i cały katolicki Uniwersytet. Seminarium i dwa Fakultety Teologiczne. Nie trzeba daleko szukać. Są w Polsce przebojowi duszpasterze z klasą.”
Kolejne pytanie i jestem zmuszony powtórzyć: TV Republika nie jest ani stacją ogólnotematyczną (jak TVP 1 i TVP 2), ani religijną (jak TV Trwam), więc bezpodstawne jest wymaganie od niej treści religijnych. Od tego jest TV Trwam, zgodnie z tematyką stacji zapisaną w koncesji.

„8. Kiedy doczekamy się na antenie „ludzi wielkich” – choćby zza granicy, od których słów zapierać dech będzie. Kiedy zrobicie „wywiad rzekę” z córką Prezydenta, Marszałka Putry, krewnymi Pani Walentynowicz, Pani Kurtyką, ojcami Piarami, którzy stracili założyciela Parafiady, krewnymi kapelana Wojska Polskiego i resztą rodzin smoleńskich i katyńskich. Odpowiedzcie tak samo mężnie jak opowiadacie o Smoleńsku. To ważniejsza sprawa niż słuchać wywiadów z mecenasem, który okazał się świnią.”
Dopiero przy siódmym (numerowanym jako ósme) pytaniu przyszło mi się zgodzić z księdzem Wróblewskim vel Wiśniewskim. Popieram ten postulat i czekam na reakcję TV Republiki. Chcę jednak dodać, że media nie powinny jedynie rozmawiać z „ludźmi wielkimi”, ale też i z tymi „złymi” – po to, żeby zadawać im niewygodne pytania, których inni boją się zadać. Jeżeli np. Tusk będzie rozmawiał tylko z przychylnymi mu dziennikarzami to będzie mógł tworzyć wokół siebie idyllyczną atmosferę – zakłócić ją może tylko wywiad w którym nie będzie się pomijać niewygodnych pytań. Zaraz, zaraz – przecież Tusk rozmawia tylko z przychylnymi dziennikarzami.
„9. Czemu nie ma na antenie rodzin i krewnych Żołnierzy Wyklętych?”
Telewizja informacyjna nie może zajmować się tylko przeszłością. Nie powinna o niej zapominać, powinna do niej sięgać, ale przede wszystkim relacjonować obecne wydarzenia. Dla takich treści powinna powstać stacja historyczno-publicystyczna.

„10. Dlaczego tak mało uwagi udzielacie Polonii tej na Wschodzie i na Zachodzie. Czyżby ci ludzie nie zasłużyli na czas antenowy bardziej niż zwolennicy Europy Plus? Rodziny, krewni, zwolennicy starego reżymu produkują się w TVN. Po co to wam potrzebne? Dajcie ludziom natchnienie swoim widzom, rozsiejcie wątpliwości, odpowiedzcie na pytania zgłodniałej prawdy widowni w kraju i za granicą. Oni zasługują na to. Nie męczcie byle jakością i reklamami. Proszę o to, bo owoce dwóch pierwszych tygodni są właśnie takie: zmęczenie, zdziwienie, znaki zapytania!”
Popieram postulat większej obecności informacji o Polonii. Co do obecności np. polityków Europy +: tutaj mam takie same zdanie jak przy zapraszaniu polityków Platformy, czy rozmaitych mecenasów – gdzie indziej usłyszą niewygodne pytania, jak nie w TV Republice? TV Republika nie jest od rozmawiania między sobą – jest od informowania i zadawania pytań. To nie inna wersja TV Trwam, tylko prawicowa konkurencja dla TVN 24.

Lubię TV Trwam za to, jaka jest. Lubię także TV Republikę za to jaka jest. Każda z tych stacji spełnia swoją rolę. Tyle, że potrzeba nam „po naszej stronie” jeszcze więcej mediów. Nie oczekujmy, że dwie stacje o ściśle określonej tematyce będą mogły sprostać wszystkim naszym oczekiwaniom. 

 

(…)

Jeżeli „bracia starsi w wierze” (jak ich nazwali niepomni rozumu biskupi) zechcą to zmarginalizują postać pana Janusza Palikota i zastapią kolejnym wyjętym z kapelusza panem np. Przemysławem Wiplerem. Wykażą sondażami potencjał Partii Republikańskiej przekonując oszukanych  uprzednio młodych wyborców  o przekierowaniu  swoich oczekiwań na nowy produkt. Użyją typowych dla siebie narzędzi w postaci ; rozbicia partii  już istniejących , wzmocnią pozycję  żydobolszewickiej frakcji w postaci Europa + , będą pokrętnie manipulować, wskrzeszą partię narodową w typie Ruchu Narodowego. Jeżeli ostatnie bastiony prawych katolików nie ulegną to wyłożą im na tacy np. Partię Chadecko Konserwatywną z namaszczeniem masona Franciszka I. Wtedy odstając od woli namiestnika na stolicy Piotrowej wpadniecie w schizmę.

 

„Utrudzonym Pan nasz drogi prostuje a wzywającym  Jego Imienia wychodzi naprzeciw…”

Narodowi który przez wieki stawał w potrzebie obrony wiary Pan w Niebiesiech nigdy przychylności nie odmówi….

Zatem bracia w Jezusie Chrystusie ORA ET LABORA.

 

Modlitwa za Ojczyznę Ks. Piotra Skargi

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, daj nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen!

 

 

Fortuna Deus…. BANITA Krzemieniec Podlaski NSZ, Białystok 10.06.2013 , 17:01