BiałkoKażdy dobrze wie, że jemy mięso przede wszystkim po to, aby dostarczyć sobie białka. A białko jest niezbędne! To prawda, ale to ile białka potrzebujemy, kiedy i jak go dostarczamy nie jest już takie jasne. Dlatego przyjrzyjmy się faktom.

Białko jest głównym budulcem tkanek. W takim razie kiedy człowiek potrzebuje najwięcej białka? Kiedy jest niemowlęciem i dużo rośnie. A czym żywią się niemowlęta? Mlekiem matki. A skoro białko naprawdę jest takie ważne, to pewnie w mleku matki jest go bardzo dużo, prawda? Nieprawda. Jest go bardzo mało. Mleko matki zawiera około 1g białka na 100 ml. A to wystarcza, aby niemowlę rosło coraz większe i większe.

A czy dorosły człowiek rośnie? Nie. Rosną mu tylko włosy i paznokcie. No chyba, że ktoś chce być kulturystą z ogromnymi mięśniami, to wtedy potrzebuje więcej białka. Jednak w tym przypadku objawi się to zwiększeniem siły, a nie większą ilością energii. Czy widziałeś kiedyś kulturystę biegnącego w maratonie? Ja nie i wiem dlaczego. Bardzo szybko się męczą.

W każdym razie jest też wielu kulturystów, którzy w ogóle nie jedzą mięsa, a mimo to są mega silni. Przykładem jest Patrik Baboumian – najsławniejszy strongman weganin.

Zaraz, zaraz… Czyli nie potrzeba mięsa, aby być silnym? Spójrzmy na świat zwierząt. Jakie zwierzęta są najsilniejsze i największe na ziemi? Słonie i goryle. Co jedzą? Wyłącznie rośliny!

Więc o co tutaj chodzi?

Białko jest niepotrzebne? Nie, nie… białko jest jak najbardziej potrzebne, jednak w ilości zdecydowanie mniejszej niż się o tym mówi. Za dużo białka szkodzi. Dlatego jeśli często czujesz się zmęczony – powodem może być nadmiar białka. Może się też okazać, że na trawienie pokarmu poświęcasz więcej energii, niż Ci ten pokarm dostarczył. A to raczej mało wydajny sposób odżywiania.

Poza tym białko nie występuje wyłącznie w mięsie. Białko jest we wszystkim! Czyli także w warzywach, które są na dodatek trawione o wiele łatwiej i szybciej niż mięso. A jeśli uważasz, że mięso dostarcza Ci energii, to zauważ, że białko jest wykorzystywane jako ostatnie! Najpierw spalamy cukry (węglowodany), potem tłuszcz i na koniec białko.

Podsumuję. Potrzebujemy małej ilości białka. Białko nie występuje wyłącznie w mięsie. Jedząc warzywa zamiast mięsa, ułatwiamy sobie trawienie i mamy więcej energii.

Źródło: http://wizjoner.org/

Jesteśmy tu dla zwierząt!
***INFORMUJ! ***NIE MILCZ! ***DZIEL SIĘ WIEDZĄ!***
Pamiętaj -Coś Takiego Jak Morderstwo Humanitarne Nie Istnieje !!
Wybierz Współczucie I Miłość, Gdyż Potrafisz Szczerze Kochać Każde Życie.
https://www.facebook.com/CrueltyAmongTheNations