List otwarty do Karola Wasilewskiego
czyli – „Kto Pana uczył dziennikarstwa”

NOP PodlasieDo Pana Redaktora Naczelnego
„Czas Białegostoku”
Karola Wasilewskiego

W artykule zamieszczonym na stronie „Czas Białegostoku”, pt ” Heil Hitler – na białostockim Marszu Niepodległości [WIDEO]. „Kto tych ludzi uczył historii?” – Panie Karolu, popisał się Michnikowską manipulacją i zamieszczaniem niesprawdzonych informacji.
Nie chcę od razu zarzucać kłamstwa i pomówienia tylko czekam na sprostowanie tego naciąganego tekstu.
Po pierwsze Panie Wasilewski, zaczyna Pan od słów Heil Hitler, które nie padły nigdzie poza Pańskim artykułem. Jeżeli usłyszał Pan to w moim filmie to proszę o podanie czasu w nagraniu, bo mam problem z odnalezieniem tego  faszystowskiego pozdrowienia.
Druga manipulacja występuje już kilka słów dalej – „Mężczyzna i kobieta, którzy dopuszczają się hitlerowskiego znaku” – Dlaczego stwierdził Pan, że jest to hitlerowski znak, skoro sądy w Polsce nie dopatrują się w tym znaku żadnych oznak faszyzmu, a tylko nadgorliwi prokuratorzy usiłują „posadzić” niewinnych. Dlaczego stawia się Pan w roli nadgorliwego prokuratora?
Tu jest artykuł o podobnej sprawie i wydanym tam wyroku.
„Sąd rejonowy w Strzelcach Opolskich umorzył dziś postępowanie karne przeciwko trzem członkom brzeskiego stowarzyszenia Obozu Narodowo…”
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,4975480.html

a tu kolejny:
’To nie było pozdrowienie nazistowskie, tylko tzw. salut rzymski – uznał sąd i umorzył sprawę trzech członków Obozu Narodowo-Radykalnego…’
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/salut-rzymski-a-nie-nazistowski,50684.html

Następne naciąganie  faktów jest w kolejnym zdaniu – „Wyraźnie widać to na nagraniu samego NOP-u” – Tu już Pan przesadził bardzo mocno, bo nawet nie pofatygował się sprawdzić kto filmował Marsz Niepodległej Polski, a wystarczyło prześledzić załączony link do filmu (zapewne sam Pan go wkleił do tekstu), który wyraźnie prowadzi do kanału Niezależnych Mediów Podlasia i autora filmu Jacka Porosa, który z NOP-em nie ma nic wspólnego. Ponadto powoływanie się na cudzy materiał wymaga podania źródła, czego Pan nie uczynił.
Dalej jest coś o faszyzacji kraju, ale to już pominę

Tyle manipulacji zaledwie w trzech pierwszych zdaniach! .
Jeżeli wiedza redaktora naczelnego „Czasu Białegostoku” jest zbyt uboga, a Pan nie potrafi sprawdzić i nazwać źródeł z jakich korzysta, to zapraszam na rozmowę, postaram się w kilka minut wytłumaczyć jakie jest to proste.

Ponadto nie ma Pan prawa jako dziennikarz/bloger, sugerować czytelnikowi jaki ktoś uczynił znak, gest i do czego się ten gest odwołuje, może Pan jedynie obiektywnie opisać co zaszło, a ocenę pozostawić czytającemu.

Tu przypomnę Panu, że istnieje coś takiego jak etyka dziennikarska o której Pan zapomniał, a tylko szumowiny okresu PRL w nieetyczny sposób posługiwały się medialną manipulacją. Niestety teraz też możemy zauważyć wiele manipulacji w prasie, radiu, telewizji i niestety najwięcej w Internecie, ale to nie oznacz standardów, a tylko przedstawia zeszmacenie dziennikarskich Judaszy. Mam nadzieje, że Pan do nich nie należy, a ten paszkwil to jedyny taki wypadek przy pracy.
W związku z powyższym bardzo proszę o oficjalne sprostowanie sugestii słownej jakiej się Pan dopuścił o gestach, znakach, słowach ” Heil Hitler”. Odwołanie powiązania Niezależnych Mediów Podlasia i mojej osoby z Narodowym Odrodzeniem Polski,  oraz rzetelne podane brakujących informacji o autorze i źródle podstawowego materiału (film) na który się Pan powołał.

Z poważaniem

Redaktor Naczelny
Niezależnych Mediów Podlasia
Jacek Porosa

 

2 Replies to “List otwarty do Karola Wasilewskiego
czyli – „Kto Pana uczył dziennikarstwa””

  1. Brawo Panie Jacku.Trzeba napiętnować odwracających wektory.Narodowe Siły Zbrojne Podlasia -zawsze po stronie prawdy..

  2. Panie Jacku!
    Czy Pan naprawdę spodziewa się przeprosin od Naczelnego, który nie tylko nie wie co to jest komentarz ale nawet felietonu nie potrafi odróżnić od relacji. Natomiast co do zasobu wiedzy ogólnej tego człowieczyny, któremu wszystko kojarzy się z żydowskim faszyzmem zbudowanym w Niemczech i zadaniem przelania odpowiedzialności obecnie z Niemców na Polskę i Polaków / vide Matki i Ojcowie / to jestem pełen podziwu, że trzymają tam takiego figuranta. Ale to dla nas Polaków jest ułatwieniem, że bardzo ważne stanowiska zajmują tacy ludzie a nie wyrafinowani krętacze. Ułatwia nam to ujawniać ich partacką i zakłamaną manipulację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.