NOP PodlasieDo Pana Redaktora Naczelnego
„Czas Białegostoku”
Karola Wasilewskiego

W artykule zamieszczonym na stronie „Czas Białegostoku”, pt ” Heil Hitler – na białostockim Marszu Niepodległości [WIDEO]. „Kto tych ludzi uczył historii?” – Panie Karolu, popisał się Michnikowską manipulacją i zamieszczaniem niesprawdzonych informacji.
Nie chcę od razu zarzucać kłamstwa i pomówienia tylko czekam na sprostowanie tego naciąganego tekstu.
Po pierwsze Panie Wasilewski, zaczyna Pan od słów Heil Hitler, które nie padły nigdzie poza Pańskim artykułem. Jeżeli usłyszał Pan to w moim filmie to proszę o podanie czasu w nagraniu, bo mam problem z odnalezieniem tego  faszystowskiego pozdrowienia.
Druga manipulacja występuje już kilka słów dalej – „Mężczyzna i kobieta, którzy dopuszczają się hitlerowskiego znaku” – Dlaczego stwierdził Pan, że jest to hitlerowski znak, skoro sądy w Polsce nie dopatrują się w tym znaku żadnych oznak faszyzmu, a tylko nadgorliwi prokuratorzy usiłują „posadzić” niewinnych. Dlaczego stawia się Pan w roli nadgorliwego prokuratora?
Tu jest artykuł o podobnej sprawie i wydanym tam wyroku.
„Sąd rejonowy w Strzelcach Opolskich umorzył dziś postępowanie karne przeciwko trzem członkom brzeskiego stowarzyszenia Obozu Narodowo…”
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,4975480.html

a tu kolejny:
’To nie było pozdrowienie nazistowskie, tylko tzw. salut rzymski – uznał sąd i umorzył sprawę trzech członków Obozu Narodowo-Radykalnego…’
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/salut-rzymski-a-nie-nazistowski,50684.html

Następne naciąganie  faktów jest w kolejnym zdaniu – „Wyraźnie widać to na nagraniu samego NOP-u” – Tu już Pan przesadził bardzo mocno, bo nawet nie pofatygował się sprawdzić kto filmował Marsz Niepodległej Polski, a wystarczyło prześledzić załączony link do filmu (zapewne sam Pan go wkleił do tekstu), który wyraźnie prowadzi do kanału Niezależnych Mediów Podlasia i autora filmu Jacka Porosa, który z NOP-em nie ma nic wspólnego. Ponadto powoływanie się na cudzy materiał wymaga podania źródła, czego Pan nie uczynił.
Dalej jest coś o faszyzacji kraju, ale to już pominę

Tyle manipulacji zaledwie w trzech pierwszych zdaniach! .
Jeżeli wiedza redaktora naczelnego „Czasu Białegostoku” jest zbyt uboga, a Pan nie potrafi sprawdzić i nazwać źródeł z jakich korzysta, to zapraszam na rozmowę, postaram się w kilka minut wytłumaczyć jakie jest to proste.

Ponadto nie ma Pan prawa jako dziennikarz/bloger, sugerować czytelnikowi jaki ktoś uczynił znak, gest i do czego się ten gest odwołuje, może Pan jedynie obiektywnie opisać co zaszło, a ocenę pozostawić czytającemu.

Tu przypomnę Panu, że istnieje coś takiego jak etyka dziennikarska o której Pan zapomniał, a tylko szumowiny okresu PRL w nieetyczny sposób posługiwały się medialną manipulacją. Niestety teraz też możemy zauważyć wiele manipulacji w prasie, radiu, telewizji i niestety najwięcej w Internecie, ale to nie oznacz standardów, a tylko przedstawia zeszmacenie dziennikarskich Judaszy. Mam nadzieje, że Pan do nich nie należy, a ten paszkwil to jedyny taki wypadek przy pracy.
W związku z powyższym bardzo proszę o oficjalne sprostowanie sugestii słownej jakiej się Pan dopuścił o gestach, znakach, słowach ” Heil Hitler”. Odwołanie powiązania Niezależnych Mediów Podlasia i mojej osoby z Narodowym Odrodzeniem Polski,  oraz rzetelne podane brakujących informacji o autorze i źródle podstawowego materiału (film) na który się Pan powołał.

Z poważaniem

Redaktor Naczelny
Niezależnych Mediów Podlasia
Jacek Porosa