Bojkot wyborów

Poniższy apel jest wciąż aktualny, choć został napisany w roku 2001. Pewne nieistotne dla jego wymowy szczegóły oczywiście są zdezaktualizowane.

apel_anny_walentynowicz2

Bojkot wyborczy jest wypróbowaną metodą osłabiania władzy w demokracji sterowanej.

Demokracja sterowana to system rządów, w którym istnieje szereg zewnętrznych atrybutów demokracji, ale w praktyce obywatele nie mają wpływu na władzę, a rząd działa w oderwaniu od ich woli. Jest to system oparty na pozorowaniu demokracji i maskowaniu tyranii.

Celem demokracji sterowanej jest:
1. Skłócenie i podzielenie mieszkańców na fikcyjne frakcje, które rzekomo reprezentują interesy różnych grup. Walka toczona pomiędzy frakcjami może mieć charakter pozorowany lub rzeczywisty. Istotne jest to że poszczególne kliki reprezentują wyłącznie własne interesy i mimo rzeczywistych konfliktów razem należą do uprzywilejowanej elity i są zjednoczone wokół zachowania dotychczasowego stanu rzeczy.
2. Odwrócenie uwagi ludzi od złej sytuacji wewnętrznej, zwłaszcza nędzy, korupcji, nepotyzmu, marnotrawstwa, istnienia kastowych podziałów i uprzywilejowanych grup.
3. Odwrócenie uwagi wyborców od aroganckiego i opresyjnego charakteru władzy, a zwłaszcza powiązań i działań o charakterze mafijnym, oczerniania i niszczenia ludzi niewygodnych, cenzury jawnej lub wewnętrznej, monopolu na informacje i media, dyskryminowania osób nieposłusznych, prowadzenia działalności inwigilacyjnej i prowokacji wymierzonej w obywateli, prześladowań i mordów politycznych.
4. Zrzucenia odpowiedzialności za stan państwa na wyborców, którzy wzięli udział w sterowanych wyborach i nie zdają sobie sprawy że ich wynik był w większym lub mniejszym stopniu z góry przesądzony. Wywołanie stanu pogodzenia i rezygnacji wynikającej z przekonania że problem tkwi w wyborcach.
5. Badanie nastrojów ludzi i kosmetyczna modyfikacja powierzchownych cech systemu w odpowiedzi na frustracje i zmieniające się mody polityczne. Wysoka frekwencja w wyborach świadczy o sukcesie w manipulowaniu wyborcami i skłania tyranię do ekspansji i większej arogancji. Wzrost popularności jednych frakcji i spadek innych skłania do czasowego odsuwania w cień niepopularnych ludzi oraz modyfikacji haseł powtarzanych przez propagandę. Klasyczna dyktatura nigdy nie wie jakie są nastroju ludzi, ponieważ jest otoczona przez karierowiczów i pochlebców którzy nie dostarczają wiarygodnych informacji.

Udział w wyborach oznacza przekonanie że w kraju faktycznie panuje demokracja. Co z kolei prowadzi do wniosku zakładającego że za obecną sytuację odpowiadam ja wyborca i reszta obywateli. Taka postawa prowadzi do bierności i frustracji, czyli dokładnie tego co jest celem tyranii. Dlatego kontrolerzy demokracji sterowanej wkładają ogromny wysiłek w zachęcanie ludzi do wzięcia udziału w wyborach. Dzieje się to na takiej samej zasadzie na jakiej oszust nagabuje przechodniów do wzięcia udziału w zaplanowanym przez niego oszustwie. W obydwu przypadkach, im więcej ludzi da się nabrać tym większa korzyść dla oszustów. Z racjonalnego punktu widzenia zmuszanie ludzi do głosowania jest szkodliwe. Wyborca nie interesujący się sprawami publicznymi, nie posiadający poglądów politycznych, nie jest w stanie podjąć przy urnie racjonalnego wyboru, nie jest w stanie karać aferzystów i premiować uczciwych przywódców. Głos takiego wyborcy jest przypadkowy, lub co gorzej, nacechowany przelotnymi emocjami podsuniętymi przez najbardziej namolną machinę propagandy. W demokracji sterowanej nie chodzi jednak o sprawowanie przez wyborców kontroli nad politykami, ale o samo wypchnięcie ludzi do urn. Wynik w większym lub mniejszym stopniu jest z góry ustalony, wybory są szopką dla Ciemnego Ludu. O tym jak ważna dla dyktatury jest frekwencja wyborcza świadczy fakt, że w Ameryce Łacińskiej zdarzały się nawet przypadku rozstrzeliwania ludzi nie posiadających przy sobie zaświadczenia o tym że brali udział w wyborach.

Bojkot nieuczciwych wyborów jest z drugiej strony poważnym ciosem dla tyranii. Jest to równoznaczne z rzuceniem oszustowi w twarz: Wiem że jesteś oszustem i nie będę robił z tobą żadnych interesów. Im mniej ludzi idzie do oszukańczych wyborów tym niepewnej czuje się oligarchia lub dyktator. To z kolei hamuje arogancję, ekspansję władzy państwowej. W skrajnych przypadkach może wzbudzić w oszustach obawę i skłonić do ustępstw lub nawet rezygnacji. PRL został systematycznie zlikwidowany ponieważ komunistyczna dyktatura nie miała poparcia ludności i straciła poparcia Armii Czerwonej. A kluczowym sygnałem pokazującym, że Polacy nie akceptowali władzy było powszechne bojkotowanie komunistycznych wyborów. To dzięki upadkowi ZSRR i bojkotowaniu PZPR system rozluźnił kajdany i zmutował do postaci socjalistycznej oligarchii, gdzie szynka nie jest luksusem, a mordy polityczne stały się wyjątkami zamiast normą.

Najprostszy i najpewniejszy sposób na realne wyrażenie sprzeciwu i podkopanie fundamentów demokracji sterowanej to bojkot wyborów. I na pewno najlepszy początek końca odrażającego systemu III RP …

http://www.stowarzyszeniedemokracjausa.com/bojkot-wyborczy/

 

i http://marucha.wordpress.com/2014/01/23/historyczny-apel-sp-anny-walentynowicz/

4 Replies to “Bojkot wyborów”

  1. W imieniu zarządu Stowarzyszenia Demokracja USA z siedzibą w Nowym Yorku ,zwracam się do tych wszystkich ,którzy nie godzą się na obecny system sprawowania władzy w Polsce,podporzadkowanej interesom obcego kapitału i wykonujacej polecenia UE, naruszające nasze narodowe interesy .24lata transformacji ustrojowej pokazały dobitnie że ten system zagraża bytowi naszego panstwa, godzi w wyznawane przez Polaków wartości i wiarę.System który doprowadza znaczną część społeczeństwa do życia w nędzy ,jest systemem antyobywatelskim i antyludzkim .Nie godzimy się na represyjne działania władzy wymierzone przeciwko patriotom broniącym tradycji i wiary ojców .Stracilismy zaufanie do partii których przedstawiciele zasiadają w sejmie i senacie Nie wierzymy w możliwość zmian poprzez udział w wyborach według obecnej partyjnej ordynacji wyborczej Domagamy się JOW oraz obligatoryjnych referendów krajowych w sprawach istotnych dla narodu.. Prosimy tych wszystkich ,którzy stracili zaufanie do obecnych elit politycznych aby poparli apel pani Anny Walentynowicz o bojkot wyborów .Odmówmy władzy posłuszeństwa .Mamy do tego pełne prawo zagwarantowane w Konwencji Genewskiej . Podobne stanowisko zajmuje KK w II Polskim Synodzie Plenarnym ( 1991-1999) Na stronie 89 możemy przeczytać W sytuacjach szczególnych nadużyć władzy ,obywatele mają prawo wypowiedzieć władzy posłuszeństwo . Bojkot wyborów jest takim wypowiedzeniem posłuszeństwa władzy ,która przekracza swoje uprawnienia Prosimy wszystkich do których dotrze ten apel aby dobrze się zastanowili co mają z tego że chodząc na wybory ,podtrzymują trwanie tego systemu.Są takie sytuacje kiedy udział w wyborach można porównać do kolaboracji z wrogiem narodu.Taka sytuacja zaistniała obecnie w Polsce . Społeczeństwo zostało skłucone i podzielone na dwa obozy popierające partie ,które nie reprezentują interesu narodowego .Tymi partiami są PO i PiS . To samo można powiedzieć o pozostałych partiach PSL.SLD .SP.RP.Zainteresowanych szczegółami akcji bojkotu wyborów prosimy o kontakt za pośrednictwem naszej strony internetowej http://www.stowarzyszeniedemokracjausa.com Za stowarzyszenie za ca prezesa Stefan Michał Dembowski

  2. DRODZY RODACY Jak czytam komentarze na stronach internetowych na temat sytuacji w Polsce ,to zastanawiam się z kąd tyle pesymizmu u moich rodaków.Stawianie sprawy w takim aspekcie że to już koniec, że nic się nie da zrobic ,powoduje że naprawdę ręce opadają i nie chce się nic robić .Nie raz i nie dwa przyszła mi do głowy taka myśl,po co się szarpiesz ,ty i inni a takich w Polsce naprawdę jest wielu Po co pan Kazimierz Świtoń mieszkając najpierw w namiocie a potem w przyczepie kampingowej , przez niemalże rok , bronil krzyża na żwirowisku w Oświęcimiu .Dla kogo tacy ludzie jak ks Jerzy Popiełuszko i Anna Walentynowicz poświecali swoje życie.Jak my się im odpłacamy? Ja już nie mam żalu do młodych którzy nie pamietaja tamtych czasów ale niepotrafię naprawdę zrozumieć tych , którzy brali udział w budowaniu struktur Solidarności.Wiem my Polacy mamy w sobie coś takiego że nie lubimy jak nam ktoś nasze błędy wytyka ale mnie nie zależy na popularności,mnie zależy na wolnej Polsce i pomyslności JEJ Obywateli.To się samo nie dzieje, nikt nam nie odbiera naszych praw do wolności ,bez naszego wtym udziału . Jak podczas spotkań z ludzmi słyszę ciągle to samo, co ja mogę, mój głos nic nie znaczy, to odpowiadam a czy ty wogule chcesz móc coś zrobić? To jest podstawowe pytanie .Każdy z nas coś może ,tylko wielu w siebie nie wierzy .Każdy z nas ma jeden głos podczas wyborów i niech dobrze się zastanowi czy w sposób własciwy tym głosem rozporządzał . Od tamtego czasu kiedy ogłoszono oficjalnie w TVP że w Polsce upadł komunizm ,minęło 24 lata To jest wystarczajacy czas żeby każdy kto był uprawniony do głosowania zadał sobie jedno podstawowe pytanie , jak ja głosowałem , na kogo. ? Nie można za wszystkie nasze nieszczęścia obwiniać tylko polityków ,media, obce agentury Oni za nas nie stawiali X przy nazwiskach na listach wyborczych.To my sami za siebie podejmowalismy decyzje na kogo zagłosujemy . A może to my ponosimy odpowiedzialnośc za to że po raz kolejny zagłosowalismy za tym samym Tuskiem który zaczynał w KLD z której minister Lewandowski prywatyzował nasze zakłady pracy.Kiedy się zorientowali że spada ich popularnośc w sondażach to przegrupowali sie do UD , z UD przeszli do AWS a po upadku AWSu założyli PO . Czy w ciągu 24 lat nikt z wyborców którzy nadal chodzą na wybory nie zauważył że to są wciąż ci sami ludzie? To jest wprost niewiarygodne ile razy można dawać się oszukiwać Jak opowiadam o tym w USA profesorom ,z którymi się znam to z niedowierzaniem kiwają głowami Chciało by się zawołać na cały głos LUDZIEEEEEEEEEEEE co się z wami porobiło ? Zatraciliście instynkt samozachowawczy? Nieraz sobie pozwalam zażartować z tej sytuacji i mówię do znajomych , wy tutaj narzekacie,biadolicie na trudne warunki życia a ONI tam w rządzie,sejmie i senacie nawet nie mają o tym pojecia skoro podczas kolejnych wyborów przychodzicie do urn wyborczych i oddajecie swój głos na tych na których narzekacie od 20 lat, bo tak to trzeba liczyć Ale to już nie jest śmieszne , to jest żałosne a nawet tragiczne.Czym się kierujecie podejmując decyzję o udziale w wyborach? Czy magia telewizora tak na was działa że pozbawia was logicznego myslenia? Przeciez pies jak by go ktoś raz uderzył czy rzucił w niego kamieniem , omijał by sprawce z daleka A was biją po kieszeni i jeszcze w was rzucają ustawami ,które nie tylko naruszają wasze podstawowe interesy ale nawet odbierają wam godność Może wy tego nie czujecie,może nie rozumiecie a może nie widzicie jacy jestescie upośledzeni?Niezależy mi na splendorze,zależy mi na wolnej Polsce a wy swoim postepowaniem przykładacie rękę do jej zniewolenia, do kolejnego rozbioru .Przestańcie więc biadolić i powtarzać jeden za drugim że nic się nie da zrobić Od narzekania i biadolenia jeszcze nikomu się nie poprawiło TO MY NARÓD jesteśmy właścicielami Polski Jesteśmy spadkobiercami tych ,którzy o tą Polskę walczyli przelewając krew. Jeśli już nie chcecie zrobić tego dla siebie to zróbcie to dla nich,w imię pamięci pomordowanych, więzionych,torturowanych,wywożonych do obozów pracy , na Syberię. MY spadkobiercy ich poświęcenia dla OJCZYZNY mamy wobec NICH moralny obowiązek przekazania spóścizny naszym dzieciom , wnukom i prawnukom.Co im powiecie jak do końca utracimy naszą niepodległość ? Powiecie im że nie mieliście na to wpływu? Przeciez to nie prawda, sami dobrze to wiecie . Zastanówcie się proszę zanim kolejnym razem dacie się namówić księdzu proboszczowi ,który w dniu wyborów odczyta wam podczas mszy apel Episkopaty Polski o obowiazku udziału katolików w wyborach.Zapytajcie ksiedza po mszy ,proszę ksiedza a na kogo mamy głosować .Zobaczycie co wam odpowie.Ja już to w Polsce testowałem. Episkopat Polski ( czy jeszcze polski) zdradził nasze ideały w Magdalence za spory kawałek tortu z okrągłego stołu Teraz odpłaca się temu reżimowi , który orientując się że nie może już liczyć na polskie wojsko i policję, zabezpiecza się na wypadek buntu na większa skalę i wprowadza ustawę umozliwiającą użycię sil porzadkowych z poza terytorium Polski. Czy zdajecie sobie sprawę co to w praktyce oznacza? Ta władza nas zdradziła po raz kolejny.To jest akt naruszenia suwerennosci Polski Na co jeszcze czekacie, aż powstanie kolejna partia złożona z tych samych Tusków,Kaczyńskich, Millerów, Kwaśniewskich,Pawlaków,Palikotów, i pozostałych Kurskich? Wierzycie że Ziobro czy Gowin zrobią coś żeby wam sie żyło lepiej.Naprawdę jestescie tacy naiwni?Zwracam sie do tych wszystkich ,którzy przeczytaja ten apel, zastanówcie się proszę przed nastepnymi wyborami do sejmu w2015 roku jak się zachować.Czy po raz kolejny iśc i zagłosować na tych OSZUSTÓW czy upomnieć się o godność ,którą wam odbierają i odmówić władzy posłuszeństwa zostając w domu.ONI SIĘ SAMI NIE WYBIORĄ.Gdyby mogli się sami wybrać to nie organizowali by igrzyska wyborczego za wasze pieniadze.( setki milonów zł) Zacznijcie się szanować . Wasz głos jest naprawdę ważny nawet kiedy nie weźmiecie udziału w wyborach.Niech sobie policzą ilu Polaków z 30milionów uprawnionych do głosowania ma jeszcze do nich zaufanie . I im niższa bedzie frekwencja wyborcza tym lepiej dla was. Co macie do stracenia? Przez 24 lata chodziliście na wybory i wasze niezadowolenie wzrasta.Sprubujcie chociaż raz postapić inaczej niż do tej pory a ja wam gwarantuję że nie pożałujecie Władza tylko wtedy ustępuje społeczeństwu kiedy widzi że to społeczeństwo potrafi się zorganizować w buncie przeciwko tej władzy I niech mi nikt nie mówi że należy się zorganizować i iśc na wybory .Według tej partyjnej ordynacji my społeczeństwo nie jesteśmy w stanie wygrać z tymi politycznymi OSZUSTAMI.Musimy upomnieć się o JOW i prawo do obligatorynnego referendum ogólnopolskiego.Dopóki będziecie chodzili na wybory ,dopóty nic sie nie zmieni Dlatego zastanówcie sie dobrze i poprzyjcie apel wielkiej patriotki,matki Solidarności śp. pani Anny Walentynowicz o bojkot wyborów Pani Ania napisała ten apel w 2001 roku ale on nie stracił nic na aktualności .Wręcz przeciwnie , dzisiaj jest jeszcze bardziej na czasie niż wtedy kiedy go pani Ania pisała Jeszcze jest czas ale potem może być już za późno Pozdrawiam wszystkich Stefan Michał Dembowski Ps apel znajduje się na tym blogu oraz na stronie internetowej http://www.stowarzyszeniedemokracjausa.com/ Zapraszam do dyskusji na ten temat.

  3. „NIE IDŹMY GŁOSOWAĆ” – to słowa Tuska – dla PO lepiej, bo podstawia tylko swoich i znów przepchną PO – to typowa antypolska propaganda – CO ZA GŁUPCY NIE CHCĄ GŁOSOWAĆ? – BIERNOŚĆ WYBORCZA TO NAJGORSZE MOŻLIWE DZIAŁANIE !!!

    1. Nigdy nie słyszałem żeby Donald Tusk namawiał na bojkotowanie wyborów Od samego początku jak zaistniał w Polityce wręcz namawia na pójście na wybory Dlaczego więc kłamiesz panie Koneczny??Jaki masz w tym interes??Pewnie jesteś jednym z nich albo jesteś wyznawcą jednej z partii mafii ????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.