Śmieć dziecka po szczepionce

Zdjęcie z Facebook
(wykonał Robert Matuszczak)

Jeżeli dochodzi do śmierci dzieci, to już jest okropne. Czym kierują się lekarze pediatrzy podając szkodliwe szczepionki naszym dzieciom? Dlaczego nie przyjmują zgłoszeń odczynów poszczepiennych?  Czy w Polsce działa silne lobby farmaceutyczne i „opycha odpady” z innych części europy?
Proszę o zapoznanie się z materiałami zebranymi poniżej i wyciągnięcie wniosków. Dla osób nie mających facebooka, wkleiłem kilka komentarzy tam umieszczonych.
…………….

List matki: „Witam, jestem matką córeczki zaszczepionej szczepionką Euvax B z wycofanej serii. W 1 tydzień po szczepieniu zaczęły się problemy, córka przestawała jeść, zaczynała wymiotować. Zgłaszałam problemy lekarce na rejonie i pielęgniarce środowiskowej, która jeszcze do mnie przychodziła po porodzie – wszyscy pracownicy służby zdrowia mówili mi, że to „niemożliwe żeby było to związane ze szczepionką”, wmawiali mi skazę białkową lub mówili, że „mleko z piersi jej nie smakuje”. Nikt nie zgłosił tego jako NOP – ja również nie, bo nie zdążyłam. W dwa tygodnie od szczepionki córka trafiła na OIOM z ciężką niewydolnością serca – nie miała siły ssać – dlatego nie jadła!
2,5 miesiąca później zmarła w oczekiwaniu na przeszczep serca, w jeden dzień po skończeniu przez nią 4 miesięcy…
W czasie tej walki o jej zdrowie wielokrotnie kardiolodzy, kardiochirurdzy i inni lekarze ogólni informowali nas, że przyczyną jej stanu może być NOP, ponieważ mieli już tak ciężkie przypadki po szczepieniach – jednak nie mogą tego udowodnić. Zuzia miała wykonane wszelkie badania wykluczające wrodzone wady serca oraz wady spowodowane zapaleniem mięśnia sercowego – wszystko wskazywało na to, że w przeciągu 2 tygodni ze zdrowego dzieciątka, które po urodzeniu miało skalę Apgar 10/10 pkt zapadła na śmiertelną chorobę serca!

Zdjęcie z Facebook (Robert Matuszczak)

Zdjęcie z Facebook
(wykonał Robert Matuszczak)

Czy nie ma w Polsce sprawiedliwości, czy rzeczywiście można legalnie pod egidą prawa, w myśl obowiązkowych szczepień mordować dzieci i być bezkarnym???
BŁAGAM O POMOC W WYTYCZENIU SPRAWIEDLIWOŚCI, KTOŚ MUSI ZA TO ODPOWIADAĆ, JAK DŁUGO POLSKIE DZIECI BĘDĄ POLIGONEM DOŚWIADCZALNYM KONCERNÓW FARMACEUTYCZNYCH!!!!

_________________________________________________________________________

Justyna Socha

„– Odebraliśmy od rodziców dzieci zaszczepionych wycofanymi seriami zgłoszenia poważnych problemów zdrowotnych: liczne zapalenia oskrzeli i płuc wymagające hospitalizacji, problemy skórne, problemy jelitowe, a także objawy ze strony układu nerwowego – drżenie kończyn, drgawki, obniżenie napięcia mięśniowego oraz bezdechy, tachykardię, a nawet przypadek śmierci. Żaden z tych przypadków nie został zgłoszony do inspekcji sanitarnej jako niepożądany odczyn poszczepienny – informuje Justyna Socha z Ogólnopolskiego Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”.

Szczepionka Euvax od dawna cieszyła się złą sławą. Sześć lat temu świat obiegła wiadomość o kilku Wietnamczykach, którzy po podaniu Euvaxu zmarli. Rok temu w pojemnikach z tą szczepionką pojawiał się osad.
– Z naszych danych wynika, że ponad 250 tysięcy dzieci mogło otrzymać wycofane serie Euvaxu i Tripacelu. Żądamy kontroli dokumentacji medycznej i zbadania dzieci szczepionych tymi preparatami. Jednocześnie zgłaszają się do nas rodzice dzieci zaszczepionych innymi seriami, a nawet innymi szczepionkami zgłaszając nie wypełnienie przez lekarza obowiązku zgłoszenia NOP. Dowodzi to, że system zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych jest niewydolny i według informacji od rodziców, problemy zdrowotne, które występują do czterech tygodni po szczepieniu, nie są nigdzie rejestrowane! Informowaliśmy o tym od dawna. Ministerstwo Zdrowia wysłało w tej sprawie komunikat do przychodni za pośrednictwem NFZ – nie odniosło to żadnego skutku – opowiada Justyna Socha.

Poprzez niewydolny system rejestracji NOP nikt nie jest w stanie w Polsce ocenić, czy dana szczepionka wywołuje więcej powikłań niż wynika z badań klinicznych, jak również ocenić skutków społecznych i ekonomicznych całego programu szczepień.” http://pulsmedyczny.pl/pl/strona-startowa/art/nawet-250-tysiecy-dzieci-moglo-byc-zaszczepionych-wycofanymi-wlasnie-preparatami.html

…………………………………..

Żądamy kontroli dokumentacji medycznej i zbadania dzieci szczepionych wycofanymi seriami szczepionek

wycofane szczepionkiSzanowni Państwo,

W imieniu zaniepokojonych rodziców żądamy przeprowadzenia kontroli dokumentacji medycznej z wszystkich placówek, w których były leczone dzieci zaszczepione wszystkimi wycofanymi seriami szczepionek na przestrzeni ostatnich lat z szczególnym uwzględnieniem wycofanych 18.07.2013 r. serii dwóch szczepionek: Euvax B, szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B – numer serii UFA 12001, oraz – Tripacel, szczepionki przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi – numer serii C4007 AK. Oczekujemy również sprawdzenia aktualnego stanu zdrowia dzieci i monitorowania go okresie późniejszym, a następnie podania do informacji publicznej liczby problemów zdrowotnych w czasowym oraz przyczynowo-skutkowym związku z podaniem tych preparatów.

Odebraliśmy od rodziców dzieci zaszczepionych wycofanymi seriami zgłoszenia poważnych problemów zdrowotnych: liczne zapalenia oskrzeli i płuc z hospitalizacją, problemy skórne, problemy jelitowe a także objawy ze strony układu nerwowego – drżenie kończyn, drgawki, obniżenie napięcia mięśniowego oraz bezdechy, tachykardię, a nawet przypadek śmierci. Żaden z tych przypadków nie został zgłoszony do inspekcji sanitarnej jako niepożądany
odczyn poszczepienny.

Jednocześnie zgłaszają się do nas rodzice dzieci zaszczepionych innymi seriami, a nawet innymi szczepionkami zgłaszając nie wypełnienie przez lekarza obowiązku zgłoszenia NOP. Dowodzi to, że system zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych jest niewydolny i według informacji od rodziców problemy zdrowotne, które występują do 4 tygodni po szczepieniu nie są rejestrowane. Informowaliśmy o tym od dawna. Ministerstwo Zdrowia wysłało w tej sprawie komunikat do przychodni za pośrednictwem NFZ – nie odniosło to żadnego skutku.

Poprzez niewydolny system rejestracji NOP nikt nie jest w stanie w Polsce ocenić czy dana szczepionka wywołuje więcej powikłań niż wynika z badań klinicznych, jak również ocenić skutków społecznych i ekonomicznych całego programu szczepień. Nikt też nie może ocenić wieloletnich kosztów terapii i hospitalizacji dzieci z powikłaniami poszczepiennymi , jak również kosztów odszkodowań, które skarb państwa powinien wypłacić poszkodowanym rodzinom, ponieważ bierze na siebie odpowiedzialność nakładając przymus administracyjny szczepień i zalecając powszechne szczepienia.

W interesie całego społeczeństwa leży zgłaszanie niepożądanych działań leków i szczepionek. Bezpieczeństwo stosowania szczepień zwiększa się dzięki stałemu monitorowaniu. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi niepożądanym odczynem poszczepiennym (NOP) jest każde zaburzenie stanu zdrowia, jakie występuje po szczepieniu; czyli wystarczy że, zdarzenie zdrowotne jest czasowo związane ze szczepieniem – każdy objaw, który wystąpi w ciągu 4 tygodni po szczepieniu powinien zostać uznany za NOP.System NOP nie działa co naraża szczepione dzieci na niebezpieczeństwo, szczególnie w sytuacji gdy były szczepione wycofaną serią szczepionki. Oczekujemy podjęcia natychmiastowych kroków w celu zmiany niekorzystnej sytuacji.

Justyna Socha
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP

 

Rozesłane do:

 

Ministerstwo Zdrowia
ul. Miodowa 15
00-952 Warszawa

Główny Inspektorat Sanitarny
ul. Targowa 65
03-729 Warszawa

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny
ul. Chocimska 24,
00-791 Warszawa

Do wiadomości:

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów
Biobójczych
ul. Ząbkowska 41
03-736 Warszawa

Główny Inspektorat Farmaceutyczny
00-082 Warszawa
ul.Senatorska 12

—————————————————————————————–

KILKA KOMENTARZY Z FACEBOOKA:

Anna Dymura Moja córka dostała tą szczepionkę i po częstych konsultacjach ma stwierdzoną alergię pokarmową . Neurolog nic nie stwierdził i na to że dziecko jest cały czas pobudzone i jak coś jej się spodoba trzęsie rączkami i nóżkami powiedział że taki jej temperament. Teraz wiem że te „niby kolki” do końca 4 miesiąca trwające 24 na h , bóle brzuszka i cierpienie mogły być od tej trefnej szczepionki której niby nikomu nie podano a ja mam wpisaną serię tej trutki w książeczce.Wycofali tą serię a za jakiś czas jak znowu dojdzie do tragedii wycofają następną zamiast usunąć ją całkowicie.Każdemu kto jest za to odpowiedzialny życzę chociaż piętnaście minut tego cierpienia którego moje dziecko doznawało przez cztery miesiące. Wtedy od razu by się tym przejęli.
…..

Ania Bielówka Witam. Moja córka była zaszczepiona tą szczepionką jednak inną serią niż ta wycofana. Dzień po szczepieniu zauważyliśmy u niej drżenia mięśnie, a w 4-5 dobie dostała silnych drgawek, takich, że pielęgniarka powiedziała, że w całym swoim życiu zawodowym u noworodka czegoś takiego nie widziała. Na całe szczęście po zrobieniu afery w szpitalu odesłano nas do innej placówki, w większym mieście. Córka przez dwa tygodnie leżała na OIOM-ie dziecięcym i miała zrobione wszelkie badania pod kontem różnych chorób i nic one nie wykazały oprócz tego, że jest zdrowa i silna. Jedyna sensowna odpowiedź to, to że była to reakcja na szczepienie. Co lepsze w szpitalu chciałam ją zaszczepić swoją szczepionką, ale uzyskałam odpowiedź, że oni szczepienia nie szpitalnymi szczepionkami nie praktykują.
……

Agnieszka Ciesielska U nas były tez takie Kolki ,zaczęły się w 11 dobie życia czyli 7 dni po zaszczepieniu w szpitalu ,mała miała nutramigen i debridad u nas trwało to pół roku ,potem kolejne szczepienie i drgawki bezdechy oraz krzyk i nieutulony płacz,dopiero po 2 razie w szpitalu dowiedziałam się od mamy dziecka z naszej sali ze powodem może być szczepienie ,z zaburzeniami emocjonalnymi borykamy się do teraz
……

Marta St Moja córka Julka również była zaszczepiona ta szczepionka Euvax B już od samego początku były problemu w wieku 4tyg już dostawa antybiotyk na katar bo niczym nie można było jej go zwalczyć. Później stwierdzono alergie pokarmową. Po 3 serii było jeszcze gorzej bo przestała przybierać na wadze nie chciała nic jeść również dostała przy tym zapalenie gardła skończyło się antybiotykiem. w dniu dzisiejszym na 7 miesięcy jest bardzo szczupłym dzieckiem i mało je.!!!
……

Mariola Butyłkin Moja Córka też została zaszczepiona tą wadliwą serią. Po powrocie ze szpitala nie chciała jeść, ciągle spała, była osowiała i nie można było jej dobudzić na jedzenie. Dwa dni później Córka zakrztusiła się, w wyniku czego trafiliśmy na oddział dziecięcy. Podejrzewano zachłystowe zapalenie płuc, natomiast zdjęcie rentgenowskie je wykluczyło. Wykonano natomiast podstawowe badania, typu krew i mocz. Okazało się, że Córa zmaga się z bakterią Klebsiella pneumoniae ESBL. Córka od początku była faszerowana antybiotykami w celu pozbycia się tej bardzo groźniej bakterii. Do czwartego miesiąca życia (obecnie) nie udawało się zniszczyć bakterii. Dopiero niedawno kolejny antybiotyk pomógł, lecz ciągle drżę na myśl o kolejnym badaniu moczu. Jaką mam pewność, że bakterii nie wszczepiono dziecku podczas szczepienia?
…….

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP Czy wiesz, że szczepienie może wywołać niepokojące objawy u Twojego dziecka, jak np.gorączka, drgawki, a nawet zapalenie opon mózgowych?


Jeżeli Twoje dziecko było ostatnio szczepione, i zaobserwowałeś u niego choćby najmniejsze pogorszenie stanu zdrowia, masz do czynienia z niepożądanym odczynem poszczepiennym (NOP). Urzędnicy są zobligowani przez przepisy prawne do ich rejestrowania (niestety tylko tych, które wystąpiły do 4 tygodni i do roku po szczepieniu przeciw gruźlicy).

Twój lekarz ma obowiązek zgłaszać wszystkie przypadki NOP do sanepidu, bo pozwala to monitorować bezpieczeństwo szczepionek i lepiej chronić zdrowie dzieci.

Niestety lekarze z różnych przyczyn zgłaszają tylko niewielki procent rzeczywistych powikłań i niepożądanych odczynów poszczepiennych.

W rezultacie trwamy w mylnym przekonaniu, że szczepionki są wyjątkowo bezpieczne, a powikłania poszczepienne zdarzają się raz na milion.

Dlatego w razie wystąpienia NOP i nie wywiązania się lekarza ze swojego ustawowego obowiązku:

1. Poproś o kopię dokumentacji medycznej z przychodni i szpitali gdzie było leczone dziecko (masz do tego prawo zgodnie z Ustawą o prawach pacjenta, uwaga – musisz pokryć koszty ksero). Wzór wniosku znajdziesz tutaj: https://www.facebook.com/notes/ogólnopolskie-stowarzyszenie-wiedzy-o-szczepieniach-stop-nop/wniosek-o-wydanie-dokumentacji-medycznej/626772037350228

2. Wyślij skargę do sanepidu w swoim mieście, jej wzór jest dostępny pod linkiem: https://www.facebook.com/notes/ogólnopolskie-stowarzyszenie-wiedzy-o-szczepieniach-stop-nop/skarga-do-sanepidu-zgłoszenie-niepożądanego-odczynu-poszczepiennego-przez-rodzic/529169483777151

3. Rozważ walkę o odszkodowanie w sądzie.

CO JESZCZE MOŻESZ ZROBIĆ???

Zaproś do tego wydarzenia wszystkich swoich znajomych, którzy mają dzieci oraz sami korzystają ze szczepień. Musimy wziąć sprawy w swoje ręce, bo nie możemy liczyć ani na urzędników, ani na lekarzy.

Zgłoszenie NOP to więcej, niż nasz społeczny obowiązek! Zgłaszając NOP chronisz zdrowie swojego dziecka i innych dzieci w Polsce.

Koniec milczenia!!!
_______________________________________

CO TO JEST NOP?

Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie niepożądanych odczynów poszczepiennych oraz kryteriów ich rozpoznawania http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=m1&ms=904&ml=pl&mi=904&mx=0&mt&my=9&ma=016570

Szczegółowe rodzaje i kryteria niepożądanych odczynów poszczepiennych z rozporządzenie MZ o NOP:

1) odczyny miejscowe, w tym odczyny miejscowe po szczepieniu BCG:
a) obrzęk,
b) powiększenie węzłów chłonnych,
c) ropień w miejscu wstrzyknięcia;
2) niepożądane odczyny poszczepienne ze strony ośrodkowego układu nerwowego (OUN):
a) encefalopatia,
b) drgawki gorączkowe,
c) drgawki niegorączkowe,
d) porażenie wiotkie wywołane wirusem szczepionkowym,
e) zapalenie mózgu,
f) zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych,
g) zespół Guillaina-Barrégo;
3) inne niepożądane odczyny poszczepienne:
a) bóle stawowe,
b) epizod hipotensyjno-hiporeaktywny,
c) gorączka powyżej 39°C,
d) małopłytkowość,
e) nieutulony ciągły płacz,
f) posocznica, w tym wstrząs septyczny,
g) reakcja anafilaktyczna,
h) reakcje alergiczne,
i) uogólnione zakażenie BCG,
j) wstrząs anafilaktyczny,
k) zapalenie jąder,
l) zapalenie ślinianek,
m) porażenie splotu barkowego,
n) inne poważne odczyny występujące do 4 tygodni po szczepieniu.

…………….., dnia …………………….. ………………………………………………. ………………………………………………. ………………………………………………. Do ……………