14502964_1782742081986424_561241910663548337_no Konferencji

W ostatnich latach nasiliło się w przestrzeni publicznej przekonanie, że wstyd być Polakiem. Polak to katolik, konserwatysta, antysemita, przywiązany do tradycji, ktoś z ciemnogrodu, zaściankowy, odrzucający, a częściej nie rozumiejący duchu postępu zachodniego świata i całej ideologii, która się z tym wiąże.

Prawda jest jednak zupełnie inna. Polska jako naród ma z pewnością dużo mniej powodów do wstydu niż inne europejskie państwa. Retorykę wstydu wprowadzili pseudointelektualiści, którzy goniąc za postępem wyparli się tego,co prawdziwie polskie w imię nowoczesności, w imię wartości europejskich w rozumieniu lewicowo-liberalnych zasad.

Dobra wypowiedź antypolska pozwala zaistnieć medialnie pseudoelicie przynajmniej na kilka dni. Niskie poczucie wartości wśród Polaków, „polskość to nienormalność”, sprowadza się do tego, że łatwiej o antagonizmy w społeczeństwie, ponieważ dyskusja nie opiera się na rzetelnych argumentach, a stała jedynie obraźliwym etykietkowaniem adwersarza. Wady narodowe, złe epizody z przeszłości należy krytykować, ale nie wtedy, kiedy budowane są one na kłamstwach i półprawdach. Polacy mają jednakoż wiele dobrego do znalezienia w swojej historii, bohaterach, wydarzeniach, które mogą zaoferować jako wzór do naśladowania dla innych narodów. Powinni być dumni z racji swej narodowości! Uzmysłowić sobie, dlaczego „pedagogika wstydu” w Polsce tak łatwo się rozprzestrzeniła oraz jakie przyniosła skutki.

Czytaj więcej na: http://www.stoppedagogicewstydu.pl

Konkurs dla młodzieży

„Jestem dumny/dumna z Polski”

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich.

Celem konkursu jest promowanie postaw patriotycznych

Napisz, dlaczego jesteś dumny/ dumna z Polski (2-3 strony znormalizowanego tekstu)
i wyślij nam tę pracę na adres:

konferencja(at)stoppedagogicewstydu.pl

w formacie .odt, .doc, .docx lub .pdf

Na prace oczekujemy do północy z 9 na 10 października

Termin składania prac wydłużony do 14 X do 12.00!

Prace należy opisać, podając: imię i nazwisko, nazwę i adres szkoły, numer kontaktowy oraz adres e-mail autora.
Dodatkowo prosimy o zaznaczenie, czy uczestnik jest zainteresowany stażem w biurze poselskim.

Powyższe informacje należy zamieścić w treści maila

Rozstrzygnięcie będzie miało miejsce podczas naszej konferencji w Sejmie

Przyznane zostaną nagrody za trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienia (4-10). Dodatkowo zostanie przyznane wyróżnienie w imieniu Ruchu Narodowego – staż w biurze poselskim.

Ciekawe nagrody czekają!