Potrzebna pilnie pomoc. NIE TYLKO PIENIĄDZE

Cisowska2

Artykuł edytowany 05.04.2013.
UWAGA: Pani Katarzyna C. prawdopodobnie gra od lat na słabości społeczeństwa do osób biednych, chorych i w potrzebie. Po sprawdzeniu w parafii i lokalnym oddziale GOPS wyłania się obraz bogatej rodziny, która znalazła „ciekawy” sposób na życie. Osoba na facebooku i apel tam umieszczony, do którego odnosił się ten artykuł, zostały w perfidny sposób usunięte, co tylko potwierdza dziwną działalność Pani Katarzyny.
SE.pl, od którego zaczęła się sprawa, również zaczyna zamiatać sprawę pod dywan. Artykuł o Pani C. został usunięty, ale nie sprostowany.
http://www.se.pl/katarzyna-cisowska,126991/

Sprawą zajmuje się prokurator.
Proszę o przeczytanie komentarzy pod artykułem. Admin

*******************************************

NIE TYLKO PIENIĄDZE. Potrzebna pilnie pomoc dla dziewięcioosobowej rodziny w ciężkich tarapatach

Katarzyna Cisowska napisała:

„Kiedyś było nas stać na rozpoczęcie budowy, teraz budynek niszczeje, a my mamy kuchnię i pokój w 9 osób. Dwoje dzieci śpi na podłodze, mąż w stodole w aucie, mamy cinquecento 25-letnie.”

Na moje pytanie, czy mają na bieżąco jakiś dochód z gospodarstwa, np. czy hodują krowy, odstawiają mleko, odpowiedziała:

„Tak, mieliśmy krowy i dochód. Po licytacji nie mamy nic.”

Przygotowałam ten materiał na podstawie dostarczonych mi dokumentów, materiałów dostępnych na profilu Katarzyny Cisowskiej, który przejrzałam strona po stronie, oraz korespondencji na czacie FB. Trzeba dodać, że ciężko się „rozmawia” na fejse, bo K. Cisowska nie ma komputera a jedynie dostęp do fejsbuka w telefonie, czyli musi „dziubać” po literce, jak SMS. Mam niedosyt, bo moje dziennikarskie sumienie chciałoby, abym tam była osobiście, wszystko zobaczyła na własne oczy, przestudiowała całą fatalną dokumentację związaną z długami i egzekucją, która doprowadziła tych ludzi do ostatecznej ruiny. A także porozmawiała ze wszystkimi, z którymi porozmawiać należy. Niestety, nie mogę pojechać. Sumienie boli mnie jeszcze i z drugiej strony, bo wiem z poradniczego doświadczenia, że skuteczna pomoc z daleka jest prawie niemożliwa, gdyż tu nie tylko pieniądze są potrzebne. Zastanawiam się, czy Gmina, a konkretnie GOPS, ma plan pomocy dla tej rodziny – program wyjścia z kryzysu i stanięcia znowu na własnych nogach? Czy są organizacje społeczne chętne i gotowe do takiej pomocy? Czy są wreszcie osoby, które mogłyby służyć swoją wiedzą, doświadczeniem i zechciałyby poświęcić swój czas i siły, aby pomóc wyjść tym ludziom na prostą?

W tym zakątku oddalonym od wszystkiego, gdzie chociażby do szkoły, do gminy, do lekarza jest po kilka, kilkanaście kilometrów, a do ogarnięcia ma się kilkoro dzieci – nic nie jest proste…

MOŻE KTOŚ MA DOBRE POMYSŁY I CHĘĆ DO POMOCY?

Kto przejrzy tę stronę? http://www.habitat.pl/ Może warto tam się zwrócić, ta organizacja mogłaby pomóc Cisowskim z domem? Jest też na FB strona Nadzieja Zadłużonych http://www.facebook.com/groups/350345068359765/ , tam ludzie dużo wiedzą na temat długów, jak postępować, jak sobie poradzić z windykatorami nie zawsze uczciwie działającymi itp. Ale Cisowscy nie mają komputera, ani możliwości skorzystania z dobrodziejstw Internetu…

KONTAKT TELEFONICZNY z Katarzyną Cisowską: (tylko poprzez kontakt z adminem)

Pocztą dostałam dokumentacją dotyczącą Mateusza Cisowskiego, która wyszczególniam niżej, ale niestety, niepełnosprawność i konieczność protezowania chłopca to nie jedyne zmartwienie Cisowskich, bo w rodzinie jest więcej problemów zdrowotnych, ale i to jeszcze nie koniec… Cisowscy są zadłużeni, mieszkają w warunkach urągających godności obywateli cywilizowanego (podobno) kraju, żyją biednie, bo każdy grosz „pożerają” długi… i nie widać szans na poprawę sytuacji. Gdyby nie ludzka pomoc zostaliby bez światła, ubrań, jedzenia. Ten koszmar ciągnie się już kilka lat. Pani Katarzyna napisała mi, że chociaż połowę zaciągniętych długów oddali bankom, to nadal mają do spłacenia… więcej niż pożyczyli:

„Gdy zaczęły się problemy ze spłatą pożyczek doszły koszty sądowe, adwokackie, windykacyjne, komornicze i ciągle rosnące odsetki.”

CisowskaPani Katarzyna przysłała listownie nieco dokumentów: z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz z Parafii św. Jakuba w Stanowiskach, które potwierdzają trudną sytuację tej rodziny; jest także Porozumienie z organizacją Caritas Diecezji Radomskiej, która na podstawie zebranej dokumentacji medyczno finansowej przychyliła się do prośby o udostępnienie konta na zbiórkę środków dla Mateusza Cisowskiego z przeznaczeniem na zakup aparatu słuchowego i pokrycie kosztów leczenia, dołączono także kosztorys na aparaty słuchowe i urządzenie wspomagające niezbędne dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania chłopca. Koszt: 30 942 złote; ponadto jest orzeczenie o niepełnosprawności, rachunek za operację przegrody nosowej, a także zalecenie operacyjnego leczenia zeza. !!! Trzeba tu dodać, że NFZ finansuje po 1500 zł/jeden implant tj. łączne 3 tys., natomiast PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) dodaje do puli 2 tys.

Pomoc finansową i rzeczową można kierować na adres: (tylko poprzez kontakt z adminem)

 

Każda pomoc będzie cenna, a szczególnie finansowa, bo zostanie przeznaczona na spłatę zadłużenia, opłaty i zakup niezbędnych leków dla dzieci.

Aktualne konto bankowe:

Bank zachodni WBK (tylko poprzez kontakt z adminem)

KONTAKT TELEFONICZNY z Katarzyną Cisowską: (tylko poprzez kontakt z adminem)

 

Źródło: http://www.facebook.com/kcisowska

20 Replies to “Potrzebna pilnie pomoc. NIE TYLKO PIENIĄDZE”

 1. „mamy cinquecento 25-letnie” , jeżeli dalej Pani Katarzyna zamierza kłamać—– musiałem usunąć dalszą część komentarza. Szanowny Pan „slave_bdp” raczył oskarżyć Panią Katarzynę o kłamstwo! Jaką panu robi różnice samochód 22 letni od 25 letniego? Może jest to istotny problem w pańskim mniemaniu, ale dla kobiet to są „techniczne sprawy”. Czy ma 22, czy 25 lat to i tak jest to trup i bardzo niesmaczne jest zarzucanie kłamstwa osobie biednej i będącej w bardzo trudnej sytuacji materialnej.
  Guzik mnie obchodzi stan 22 letniego auta, bo nie w tym jest problem.
  Proszę o zachowanie umiaru z takimi komentarzami.
  Nie podpisanie komentarza jest wyrazem słabości z pana/pani strony, lub celowym wprowadzaniem w błąd. Krytyków proszę o podpisanie się nazwiskiem i imieniem.
  Pozdrawiam Admin

 2. Witam mam niezniszczone ubrania po dziewczynce, od 3 do 9 lat, oraz po chłopcu od 10 do 13 lat, również buty w tym zimowe.
  Jeśli takie rzeczy sa potrzebna, chętnie wyślę. Proszę o odpowiedź na maila iza@info.com.pl.
  Pozdrawiam

 3. Wyrzucić na zbity pysk wszystkich administratorów naszej Ojczyzny, którzy okradają najbiedniejszych ludzi. Natomiast luksus posiadania wiekowego autka w takiej biedzie stanowi li tylko o wartości moralnej i to wielkiej tych ludzi. A może tak starosta przywiózłby tak samochodem dostawczym trochę cementu ,pustaków, trzech murarzy i wiosną dobudowaliby dwa pokoikikuchnię i łazienkę? No co majątek bu stracił czy godność? No kto Ich do takiej nędzy doprowadził. Jak to jest, że mimo spłat kredytu zadłużenie narasta. Lichwę w majestacie prawa popieracie włodarze! To właśnie jest naganne i KARALNE.

 4. Posiadanie auta- sypialni dla męża pani Kasi w ich sytuacji, przy gromadce dzieci w tym chorych. jest koniecznością a nie żadnym luksusem, zwłaszcza, że w nagłych zachorowaniach nie można liczyć na przyjazd karetki, co ostatnio kilkoro dzieci przypłaciło życiem, w naszym k raju Cud,ze jeszcze jakaś przedobroczynna organizacja nie uszczęśliwiła ich dzieciaków domem dziecka

  1. Ja kurwa byłem u nich dzwonilam do radia które było u nich zrobiło apel podawanie dane swoje jak krytykiem i piszesz oszuści

 5. Szkoda ze ten gryzipiorek nie sprawdził sytuacji na miejscu… ta rodzina mieszka w dwoch domach…wykończonych w bardzo wyskoim standardzie… w salonie plazma… w łazience wanna z hydromasażem…. oj naiwni jesteśmy…. a wystarczyl jeen telefon do gminy i parafi tej miejscowosci… w której mieszka ta kłamczucha… za Wasze pieniadze zyje w luksusie… bo nigdy nigdzie nie pracowała….

  1. no wlasnie, brak rzetelnosci dziennikarskiej… a wciaz naciaga ludzi, co gorsza, tych najbiedniejszych i potrzebujacych!!!!!!!!

 6. PROSZĘ ADMINISTRATORA TEJ STRONY ORAZ WSZELKICH OBROŃCÓW TEJ KOBIETY O KONTAKT – mój tel. (do wiadomości redakcji). TO JEST OSZUSTWO! Rozmawiałam z GOPSem oraz proboszczem Parafii Stanowiska! W dniu wczorajszym uzyskałam informacje zupełnie rozbieżne od tych, zawartych w artykule! Chciałam pojechać do pani Cisowskiej, lecz ona się NIE ZGODZIŁA! Bo nie jest tak, jak opowiada. Ludzie, opamiętajcie się, pomagajmy tym, którzy tego potrzebują a nie takim osobom, które wyłudzają!

 7. przypuszczam i jestem pewna ze nikt kto pisał i zatwierdził ten artykuł faktycznie nie kontaktował się ani z UG ani z proboszczem tej parafii, wszystko cokolwiek Pani Cisowska przedstawia… dokumentacja..jest sfałszowane. Wczorajsza rozmowa z proboszczem tej parafii w której ta kobieta jest doskonale znana potwierdziła moje watpliwości, bo tak naprawdę nikt w temat się nie zagłebiał… Pani Cisowska ma w swoim obejsciu 3 domy… jeden wykończony na cacy drugi w stanie surowym(tak przypuszczam, bo zdjecia jakie mi ta pani przysyłala to były zdjecia tego domu nie wykończonego jeszcze) to tam rzekomo jak twierdziła ta kobieta dzieci spia na betonie… i jeszcze jeden drewniany dom… ta kobieta działa od lat w ten sposób… oszukała wiele osob, instytucji polskich i zagranicznych… kontaktowała sie ze mna przez internet w telefonie… gdzie w artykule jest wyraznie napisane ze nie ma pani internetu..chwile pozniej zaczela wysylac mi zdjecie juz nie z telefonu a z komputera…dowiedzielismy sie rowniez ze ta pani ma specjalne konto na poczcie gdzie codziennie wybiera z niego pieniadze które wplacaja jej obbcy ludzie…. dzieci nie sa chore, mąż ma sie swietnie i razem uprawiaja swój zawód naciągaczy… jesli macie wątpliwości… skontaktujcie sie z UG lub ksiedzem tej parafii… lub nawet wpiszcie w google imie i nazwisko tej osoby… nie trzeba wiele… by nie zostac oszukanym w tak perfidny sposób

 8. Do Komandos: mógłbyś do mnie zadzwonić? Bo coś mi się wydaje ze stylu pisania, że masz bardzo dużo wspólnego z naszą sprytną Kasią:) ŻENADA! lub podaj nr tel. ja zadzwonię. Czekam.

 9. Komandos vel Katarzyna Cisowska, jak już bronisz swojej prawdy przynajmniej nie myl odmiany czasownika przez osoby, drobny głupi błąd ale w jednym zdaniu pisać pierwszy raz jako mężczyzna, a potem jako kobieta to dziwny błąd i nie spotykany u jednej płci (Ja kurwa b.y.ł.e.m u nich d z w o n i l a m) , a po za tym jeśli już, to chuj piszę się przez „CH” rozumiem, że nie miała nasza biedna Kasia C. czasu na edukację skoro od około minimum 14 lat jest albo w ciąży, albo zaraz po porodzie, a ewentualne przerwy wykorzystywała na udoskonalanie nowych sposobów oszustw i naciągania…… gratulacje doszła w tym do perfekcji. Oszustwo to jedno, ale fałszowanie dokumentów od urzędowych przez lekarskie do parafialnych, to przestępstwo. Czy wiecie Państwo do jakiego konta przypisane jest podawane konto w artykule??????? Ciekawostka do konta, na które p. Cisowscy są zobowiązani spłacać jeden z kredytów. Widocznie darczyńcy kiepsko się starali. Panie Admin Pan również nie podpisuje się z imienia i nazwiska, to dlaczego wymaga Pan tego od innych? Po za tym oboje wiemy, że Pan nigdy nie był w miejscu rzekomo biednej rodziny i nigdy nie sprawdził. Co prawda pani Kasia C skutecznie Pana do tego zniechęciła, a potem zasypała stekiem „dokumentów, więc jako człowiek mediów mógłby Pan być chociaż bezstronny. Chyba, że broni Pan swój brak profesjonalizmu. Pani Kasiu życzę Pani dużo zdrowia, co by mogła Pani urodzić jeszcze parę dzieciaczków………. cóż 9-cioro wygląda znacznie lepiej niż 7-mioro, to dopiero zrobi wrażenie na darczyńcach! Pozdrawiam

 10. Potwierdzam, że pani Katarzyna C. to bardzo niebezpieczna osoba. O zdjęcie artykułu prosi od trzech dni, a teraz zaczyna straszyć. Prokuraturą, policja i sadem. Nawet zapowiedziała wizytę osobistą. Po konsultacjach z czytelnikami, doszedłem do wniosku że tan artykuł powinien pozostać, ku przestrodze ludzi z dobrym sercem, których zaufanie zostaje na długo nadszarpnięte przez takie osoby jak Katarzyna C.

 11. A czy na wszystkich portalach na których pani oszustka się ogłasza już została puszczona informacja, że to jest jedna wielka ściema? Czy może nadal ludzie wysyłają jej pieniądze i różne fanty ? Krew mnie zalewa gdy tuż za rogiem ludzie przymierają z głodu a tu panienka sobie biznes rozkręciła ludzkim kosztem. Jak zaufać teraz ludziom ? Jest tak wiele potrzebujących… i tak wiele oszustów.. 🙁 Życzę, żeby los kiedyś się odpłacił …….. Niestety ale za błędy każdy z nas kiedyś musi zapłacić … każdy, bez wyjątków. Jedni jeszcze tu, na ziemi a inni już poza naszym wszechświatem. Ale nic nie przejdzie bez echa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.