Pełna kultura, czyli debata polityczna
w studiu

kapuchaPREZENTER: Dziś w naszym studiu gościmy panów Wincentego Małolepszego i Stefana Zdrożnego. Dzisiejszy temat to stan polskich dróg. Panie Małolepszy, co ma nam pan do powiedzenia?

WINCENTY MAŁOLEPSZY: Tak naprawdę nasze drogi są w całkiem niezłym stanie. Porównując je z tymi w Etiopii powiedziałbym, że są wręcz doskonałe. Nie chwaląc się, jest to zasługa mojej partii…

STEFAN ZDROŻNY: Szanowny pan raczy żartować. To moja partia…

WINCENTY MAŁOLEPSZY: Pana partia…

STEFAN ZDROŻNY: Moja partia…

PREZENTER: Panowie, oboje wiemy, że to pan Małolepszy ma rację. Panie Zdrożny, proszę siedzieć cicho, jeszcze poprosimy pana o zdanie. Drogi panie Wincencie, proszę kontynuować.

WINCENTY MAŁOLEPSZY: Tak więc jak już mówiłem, stan naszych dróg jest dobry. Dzięki mojej partii możemy jeździć bezpiecznie, nie natrafiając na żadne dziury. Niestety są partie, które usiłują hamować postęp. Nie będę ich tu wymieniał z nazwy, ale…

STEFAN ZDROŻNY: Hej, hej tylko bez takich! Przez twoją partię dziesięć tysięcy ludzi straciło pracę!

WINCENTY MAŁOLEPSZY: Ciekawe skąd te dane. Twoja partia przyczyniła się do stanu wojennego, matole!

STEFAN ZDROŻNY: Toż to jakieś bzdury. Zresztą nawet gdyby tak było, to stan wojenny jest niczym w porównaniu z głosami twojej partii oddanymi na Hitlera!

PREZENTER: Panowie…

WINCENTY MAŁOLEPSZY I STEFAN ZDROŻNY: Cicho!!!

WINCENTY MAŁOLEPSZY: Och, ty orangutanie! Myślisz, że nie wiem, czyja partia przyczyniła się do wyginięcia dinozaurów? No gadaj, który z waszej hołoty wpadł na ten pomysł z meteorytem?

STEFAN MAŁOLEPSZY: Ty brzydalu, taką twarz jak twoja tylko matka może kochać!

PREZENTER: I tym optymistycznym akcentem kończymy dzisiejszą debatę. Zapraszam za tydzień i dziękuję panom za rozmowę… hej, gdzie z tym nożem!

Stefan Aleksander Dziekoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.