Lekcje w liceum A.D. 2030

czaszka

  Matematyka

 – Drodzy uczniowie, dzisiaj zaczynamy chyba najtrudniejszy dział: mnożenie przez 2. Wiem, że wielu z was może sprawiać to kłopot, dlatego będziemy omawiać to aż do matury. Pamiętajcie, że jeżeli jej nie zdacie, czyli nie zdobędziecie tego jednego wymaganego punktu to nie szkodzi, bowiem liczy się to, że podejdziecie. Najważniejsze jest to, że przez te dwa i pół roku zrozumieliście jak oblicza się 1 + 1. A teraz pokażę wam, co to jest dwa.Pewnie widzieliście kiedyś łabędzie. To takie białe ptaki. Dwa wygląda podobnie. Będziecie mieli niestety tylko miesiąc, by nauczyć się, jak wygląda, ale mam nadzieję, że sobie poradzicie. Jak nie, nie szkodzi, wasi mamusie i tatusiowie będą pisać za was. Rysujemy więc łabądka…

Język polski

 – Gołąbki wy moje kochane, po wczorajszym czytaniu ze zrozumieniem utworu ,,Wlazł kotek na płotek” przejdziemy do najambitniejszej lektury w liceum, ,,Kubusia Puch…”, przepraszam, wzięłam program sprzed dziesięciu lat. Miałam oczywiście na myśli ,,Wesołego kwiatuszka Mimi”. Ma to całe dwie strony i zanim to przeliterujecie miną dwa miesiące. Ale nie martwcie się, każda strona formatu A5 jest zapisana czcionką wielkości 28, więc wierzę w was. To piękna historia o uśmiechającym się kwiatku, to arcydzieło literatury światowej. Oczywiście to dość trudna lektura i nie musicie jej czytać, ale na kolanach was proszę, spróbujcie.

 Język angielski

 – Pod koniec liceum poznacie bardzo trudne słowo, bo składa się z dwóch elementów. Wiecie już, co znaczą słówka ,,yes” i ,,no”. Czas, byście poznali ostatnie: ,,thank you”. Znaczy ono ,,dziękuję”. Mówi się je tak ,, fenk ju”. Wiem, to takie trudne, ale przez następne pięć lekcji będziemy uczyć się to wymawiać, potem aż do matury będziemy to pisać. A tak jako ciekawostka, nie wiem czy wiecie, ale kiedyś te słowa, których uczymy się w liceum poznawano w pierwszej klasie podstawówki na pierwszej lekcji. Ale to były głupie czasy!

Geografia

 – Droga klaso, rozumiem, że uczenie się o krajach świata jest trudne. Wiem, że nikt z was nie umie wskazać Rosji na mapie, nawet jeśli jako jedyny kraj jest pokolorowany i podpisany. Na szczęście przygotowałam coś, co was zainteresuje, mianowicie temat: ,,gdzie ludzie chodzą nago”. Temat jest bardzo zajmujący, mam tu parę pikan… to jest edukacyjnych zdjęć. Proszę, tu coś dla chłopców, a to coś dla dziewczynek…

Historia

 – No więc tak, dawno temu, nie musicie pamiętać kiedy, wybuchła pierwsza wojna światowa. Ludzie dużo się bili, później był spokój, później znowu łomot, później jedne kraje miały fajnie, inne nie bo w jednych było takie coś, co nazywało się komunizm w innych nie, potem komunizm zrobił łubudu i wszystkie kraje miały fajnie. No to ekstra, omówiliśmy dzieje człowieka od jego początków do dzisiaj, dzisiaj był XX wiek, więc zrozumieliście jak niekiedy potrafią być skomplikowane pewne procesy historyczne. No to gites malina, idźcie do domów, omówiliśmy program, kaniec filma, cześć i czołem.

Biologia

 – No dobrze, dzisiaj przerabiamy rozmnażanie. Chodzi tu oto, że jak mamusia i tatuś bardzo się kochają, to znajdują dzidziusia w kapuście. Kolejny temat: łańcuch pokarmowy. Tu chodzi o to, że jedne zwierzątka zjadają inne. Teraz co my tu mamy… ach tak, dlaczego narkotyki są błe. Żeby nie mieszać wam w głowach powiem, że są one niedobre i wasi rodzice będą smutni jak będziecie je brali. Na dzisiaj to tyle, lekcja trwała krócej niż minutę, ale wy, młodzi nie musicie się przemęczać, macie przecież inne sprawy na głowie niż nauka. W imieniu wszystkich nauczycieli dziękuję za ten kwadrans jaki poświęciliście dzisiaj szkole.

  Stefan Aleksander Dziekoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.