Lech Pilecki, wynajmujący lokal dla największej Biedronki w Polsce: „władza niszczy przedsiębiorców i miejsca pracy” (wideo)

Lech PileckiLech Pilecki: szef Podlaskiego Klubu Biznesu http://www.podlaskiklubbiznesu.pl , kolekcjoner dzwonków (4000 dzwonków pochodzących z podróży http://www.wrotapodlasia.pl/pl/nasze_patronaty/_Zyc_z_pasja_Kolekcja_dzwonkow_Lecha_Pileckiego_.htm), konsul honorowy Republiki Mołdawii) w emocjonalny sposób opowiada jak władze niszczą przedsiębiorców, likwidują miejsca pracy, odcinają dojazdy by doprowadzić firmy do bankructwa.

By prowadzić działalność przedsiębiorcy muszą łamać prawo, płacić kary za samowole budowlane, a co ciekawe w tym przypadku problem ten oprócz szeregu innych drobniejszych i nie tak znanych przedsiębiorców dotknął osobę bliską elitom władzy, popierającą PO, którego córka jest konkubiną posła PO Aleksandra Sosny, byłego doradcy prezydenta RP do spraw mniejszości narodowych, poprzednio wiceprezydenta Białegostoku, reprezentującego religijną mniejszość prawosławną z czym wiąże się skandal obyczajowy (jego rozwód z pierwszą żoną).

Nawet propagandowa gazeta władz PO (Gazeta Wyborcza w Białymstoku) zarzucała mu nieetyczne postępowanie i wykorzystywanie rodzinnych koneksji do prowadzenia biznesu. Lecz formalnie, ponieważ córka biznesmena nie była drugą żoną, a jedynie konkubiną pozostającą w związku nieformalnym były wiceprezydent mógł zgodnie z prawem wydawać korzystne dla niedoszłego teścia decyzje.

Aleksander Sosna to także postać kontrowersyjna z powodów zdaniem niektórych osób prób fałszowania historii i gloryfikacji czasów rozbiorów i okupacji Polski przez carską Rosję, z czym wiązała się ekspansja prawosławia w Polsce, zakaz posługiwania się językiem polskim, rusyfikacja i wynaradawianie (zobacz np. http://www.bibula.com/?p=29402).

Ciekawe, że nawet biznesmeni korzystający z „prywatyzacji” oznaczającej często likwidację polskich firm i miejsc pracy, przejmowanie za bezcen majątku, wspieranie zagranicznych firm wykorzystujących luki w polskim prawie, transferujące zyski za granicę, niszczące lokalny rynek, środowisko i wykorzystujące pracowników nie są zadowoleni z rządów PO?!

Artykuł z lokalnej prasy na ten temat: http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140509/BIALYSTOK/140509859

(rmmk)

Wystąpienie Lecha Pileckiego (wideo)

3 Replies to “Lech Pilecki, wynajmujący lokal dla największej Biedronki w Polsce: „władza niszczy przedsiębiorców i miejsca pracy” (wideo)”

 1. socjalizm zbankrutował bo brakło wszystkiego a dziś system niewolników średnia pensja 800-1200 zł gdy koszt utrzymania 2000 zł PO=lska:najdroższe w stosunku do zarobków w Europie benzyna POdatki ZUS klęska Euro 2012 telefony autostra(t)dy (choć ich brak)?POlskim POlitykom – aferzystom zawdzięczamy jedne z najdroższych cen w stosunku do zarobków w Europie benzyny, dziurawe drogi, brak dróg szybkiego ruchu i autostrad, upadającą kolej w kraju tranzytowym pomiędzy wschodem i zachodem Europy, najdroższe telefony, dostęp do internetu, najwyższe składki na ubezpieczenie społeczne przy najmniejszych świadczeniach społecznych nie pozwalające na godną egzystencję ludzi starych i chorych, bankrutujące szpitale, ludzie umierają w kilkumiesięcznych kolejkach do lekarza…

  ale można opowiadać bajki o EURO 2012, lotniskach, operach, auto=stratach…
  PO=wtórka zadłużania Gierka =PO=lityka „proinwestycyjna” to kradzież publicznych pieniędzy. Absurdalne inwestycje z POzawyżanymi kosztami (ok. 10% to koszt łaPÓwek) POwodują POdniesienie POdatków:( w POlsce wysokość podatków to nawet 50-70%, np. w Anglii tylko 11%), zadłużają budżet i hamują rozwój gospodarczy.

  Dlaczego więc władze wybierają rozwiązania najdroższe i nonsensowne ? Jak się szacuje, wartość łapówek przy przetargach dla urzędników i polityków wynosi minimum ok. 10 %. Dlatego urzędnicy, politycy wciąż coś budują, kupują (za nasze publiczne pieniądze), a podatki i ceny w Polsce należą porównywalnie z zarobkami do najwyższych w Europie.

  nie można wprowadzić islamskiego prawa karzącego złodzei ucięciem ręki-wszyscy politycy byliby bezręcy Państwo PO zbankrutowało, 2,5 krotne zmniejszenie wydatków na inwestycje Tusk przedstawia jakby nastąpił ich wzrost:( 30% komisariatów POlicji do likwidacji=brak pieniędzy!

  Wałęsa POobiecywał zrobić z POlski drugą Japonię (i PO 100 mln dla każdego)i dostał Nobla:) Tusk drugą Irlandię:( miał na myśli terror kryzys i katolicyzm?
  PO ma najgorsze cechy PZPR: PrOpaganda arogancja ukrywanie afer kolesiostwo POwrócili nawet do budowy el.atomowej w Żarnowcu! (POdczas gdy Niemcy zamkną wszystkie el. atomowe do 2022 r.)

  W sejmowych ubikacjach zaczęły się pojawiać rolki papieru toaletowego z nadrukowanymi dziesięcioma zobowiązaniami Platformy Obywatelskiej –Wydrukowano na nim dziesięć zobowiązań Platformy, które Donald Tusk zaprezentował tuż przed wyborami w 2007 roku. Platforma obiecywała wtedy m.in.: „przyśpieszmy i wykorzystamy wzrost gospodarczy”, „radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki”, „wybudujemy nowoczesną sieć autostrad” oraz „sprawimy, że Polacy z emigracji zaczną wracać do domu”.

  jeślibym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych,mądrych ludzi zagranicę „za chlebem” na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez „odwróconą hipotekę” przejąć za bezcen ich mieszkania i domy,

  Drastyczny spadek poziomu szkolnictwa i nauczania na wszystkich poziomach edukacji. Totalnie niewydolny system podatkowy, powszechna korupcja, przestępczość gospodarcza, oszustwa. Nieskuteczny aparat ścigania przestępczości , liczne niewyjaśnione „samobójstwa”, morderstwa. Rozrost mafii i jej wpływów. Rozwinięta przestępczość urzędnicza , wielkie oszustwa w : e-informatyzacji , budowach autostrad, innowacyjności, budowach stadionów, zainicjowanych zmianami ustawodawczymi prowadzącymi do tych patologii. . Powszechny nepotyzm i kolesiostwo. Nieodpowiedzialność ludzi władzy. Totalny rozkład wymiaru sprawiedliwości. Sitwy w każdej wsi, mieścinie , mieście , powiecie, województwie , stolicy.

  – 500 mld złotych kredytów w pięć lat – tyle co poprzednie rządy przez 40 lat !!,
  – 470 zł realna średnia renta netto,
  – 880 zł realna średnia emerytura netto,
  – 1.420 – zł – realna średnia płaca netto,
  – 1 700 000 – osób – nie objętych ubezpieczeniem medycznym,
  – 5 000 000 – bezrobotnych bez prawa do zasiłku – poza rejestrem,
  – 1 900 000 – bezrobotnych pobierających średni zasiłek 534 zł netto,
  – 320 000 – bezdomnych,
  – 2 000 000 – emigrantów wyjazdy w latach – 2007 – 2012,
  – 370 000 – dzieci niedożywionych,

  -13 500 000 – osób żyjących poniżej min. biologicznego kryterium ONZ gdzie dzienny wydatek na utrzymanie 1 osoby nie przekracza 2,5 $ USA.
  – 93% – przedsiębiorstw państwowych „sprywatyzowanych” – zlikwidowanych,
  – 98% – sektora bankowego w obcych rekach,
  – 4 600 – zlikwidowanych placówek oświatowych ( szkoły ,przedszkola ,żłobki ),
  – 150.000 nowych urzędników w latach 2007-2012r ,
  – 56 000 – samochodów służbowych -dla naczelników, dyrektorów , prezesów,

  – 4–5 – m-cy średni czas oczekiwania na wizytę u spec. lekarza !!!
  – 67 – lat wiek emerytalny.
  – 2.000.000.000 – 2.500.000.000 zł – koszt wybudowania najdroższego w Europie stadionu w
  Warszawie, który nie będzie w stanie po euro2012 zarobić na siebie,
  – najdroższe w Europie autostrady i najdroższe opłaty za przejazd nimi,
  – – najdroższa energia elektryczna w Europie,
  – – najdroższe ceny za gaz w Unii Europejskiej,
  – – najdroższe prowizje bankowe i najwyższy w UE oprocentowanie pożyczek i kredytów,
  – – najdroższe w Europie opłaty za internet i połączenia telefoniczne,
  – – najdroższe leki w Unii Europejskiej,
  – – najdroższe opłaty za naukę i przedszkola”,

 2. http://WWW.HIPERMARKETY.BO.PL http://www.hipermarkety.bo.pl -dlaczego Białystok (300 tys. mieszkańców) od 10 lat miał tylko 1 monopolistyczny hipermarket, a w ciągu 2 miesięcy przed wyborami władze wydały pozwolenia na budowę …4 innych, z rażącym naruszeniem prawa !?

  Największe firmy w Polsce wykazują „straty” by nie płacić podatków zysk wysyłają za granicę sprzedają tandetę wykorzystują pracowników korumpują urzędników omijając prawo i normy niszczą środowisko na koniec przenoszą się do jeszcze tańszych krajów pozostawiając niespłacone długi, koszty leczenia pracowników, likwidacji zanieczyszczeń, skażenie środowiska

  60 % kradzieży w sklepach to wina sprzedawców i ochroniarzy-najlepiej wiedzą jak obejść zabezpieczenia, co kiedy i gdzie kraść, tylko 30 % kradną klienci, a ok.10% ginie w transporcie 🙁

  Dowcip: dziadkowie pytają wnuczka: – gdzie byłeś z rodzicami w niedziele? Wnuk: – „w kościele”a w którym?W Kerfurze
  inny dowcip: gdyby TESCO otwierali obok cmentarzy to całe rodziny odwiedzały by go co tydzień a nie raz do roku.

  to się nazywa galerie bo ludzie chodzą i oglądają towary zamiast je kupować:) co doprowadzi do ich bankructwa

 3. W szeregu polskich miast wykształcił się mechanizm korupcyjny polegający na likwidacji przez władze samorządowe lub GDDKIA istniejących dojazdów do firm i domów pod pozorem przebudowy dróg, ustawiania ekranów akustycznych, „ochrony środowiska” czy „poprawy bezpieczeństwa”. Właściciele tych firm czy domów otrzymują wcześniej propozycję łapówki, w przypadku braku zapłaty realizowane są wobec nich groźby likwidacji istniejących dojazdów do firm i domów co ma doprowadzić do bankructwa firm, uniemożliwić użytkowanie domów.

  Ekrany akustyczne bywają ustawiane w miejscach nie wymagających ochrony przed hałasem potwierdzonym np. niezależnymi badaniami poziomu hałasu (np. tereny o przeznaczeniu usługowo-handlowym) co wobec ceny ok. 2000 zł za m2 ekranu akustycznego jest wielomilionowym nadużyciem na szkodę finansów publicznych.

  Należy podkreślić, że właściwsze od ustawiania ekranów są inne działania jak:
  – ograniczanie prędkości – szczególnie w miastach przy przepisowej prędkości 50 km/h nie występują przekroczenia hałasu, występują one przy wytyczaniu tras ekspresowych o wyższych prędkościach np. 70 km/h przy realnych przekroczeniach do prędkości np. 90-100 km/h, co jest błędem planistycznym – tego typu trasy (drogi ekspresowe, „obwodnice” przez miasto itp.) nie powinny być lokalizowane w miastach. Drogi o podwyższonej prędkości wymagające dróg zbiorczych, serwisowych utrudniają ruch lokalny, przerywając ciągłość komunikacyjną
  -ciche nawierzchnie
  -w przyszłości upowszechnianie się aut elektrycznych

  Jednocześnie ekrany nie są ustawianie w miejscach wymagających ochrony przed hałasem potwierdzonym np. niezależnymi badaniami poziomu hałasu np. tereny mieszkaniowe, np. Dom Pomocy Społecznej w Białymstoku.

  Przykłady:

  Sale Bankietowe PHU „J.M.K.” s.c. Maria Bzura, Józef Bzura i sklep Chorten ul. Wiklinowa 10, Białystok – wjazd przy skrzyżowaniu ul. Raginisa/Kazimierza Wielkiego/Bolesława Krzywoustego-przedłużenie ul. Piastowskiej – skręt na Supraśl – po nieprzyjętej propozycji korupcyjnej łapówki w wysokości 100 tys zł w zamian za brak zamknięcia wjazdów do firmy pod pozorem przebudowy drogi rozebrano prywatny parking z kostki brukowej przed budynkiem pod przymusem Straży Miejskiej, próbowano odciąć dojazd do firm w sposób zagrażający np. bezpieczeństwo przeciwpożarowemu (brak możliwości dojazdu straży pożarnej do hydrantu). Pomimo protestów i toczącej się sprawy w WSA w Warszawie nielegalnie zasłonięto ekranami akustycznymi o długości ok. 150 metrów o wartości ok. 2 mln zł pomimo że te tereny usługowe nie wymagają ochrony przed hałasem (np. zakład kamieniarski potencjalnie wytwarza większy hałas niż droga)

  ul Marsa 46a w Warszawie – po nieprzyjętej propozycji korupcyjnej łapówki w wysokości 200 tys zł w zamian za zaprojektowanie i utrzymanie istniejących dojazdów do firmy pod pozorem przebudowy drogi odcięto dojazd do firm np. hurtowni elektroenergetycznej. Próbowano tez pomimo protestów i wyroku NSA w Warszawie o wstrzymaniu prac nielegalnie zasłonić firmę ekranami akustycznymi o długości ok. 150 metrów o wartości ok. 4 mln zł pomimo że te tereny usługowe nie wymagają ochrony przed hałasem. Jednocześnie obok inne działki zachowały istniejące dojazdy np. Instytut im. Wyszyńskiego, centrum targowe, biurowiec wynajmowany firmie Impel itp.

  Zakład Wulkaniczny Państwa Adamowskich pod Łodzią przy drodze S8 – na skutek likwidacji dojazdu zakład zbankrutował, a założyciel zmarł na zawał serca z powodu stresu.

  Zajazd, sale bankietowe, bar, restauracja i gastronomia, miejsce obsługi podróżnych, parking TIR „Biały Domek” koło Zambrowa pani Anety Koszyckiej– GDDKIA w Białymstoku przy budowie drogi ekspresowej chce zlikwidować istniejący dojazd do firmy będącej Miejscem Obsługi Podróżnych, nie zapewniając nawet drogi przeciwpożarowej, przerywając ciągłość dróg zbiorczych i serwisowych uniemożliwiając dojazd np. rolnikom do okolicznych pól. Inny właściciel 3 punktów gastronomicznych uzyska tym samym monopol na tym odcinku drogi. Ojciec pani Koszyckiej dochodzący prawdy w tej sprawie został zastrzelony w niejasnych okolicznościach, a sprawca nie chciał ujawnić żadnych motywów i okoliczności

  GDDKiA. Urzędnik oskarżony o wyłudzenia Według prokuratury, pracownik GDDKiA przekraczał swoje uprawnienia, wprowadzając ludzi w błąd co do opłaty za wydawane przez siebie decyzje. Nieuczciwie zarobił prawie 40 tys. złotych. Grozi mu 10 lat więzienia.
  Zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez jednego z urzędników – 42-letniego Marka Z., złożyła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. To było w marcu tego roku. – W tym samym czasie ten człowiek został dyscyplinarnie zwolniony z pracy – mówi Rafał Malinowski, rzecznik prasowy GDDKiA w Białymstoku.
  A efektem prokuratorskiego śledztwa jest akt oskarżenia, który właśnie trafił do Sądu Rejonowego w Białymstoku. Marek Z. odpowie tam m.in. za to, że będąc funkcjonariuszem publicznym, przekroczył swoje uprawnienia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a także za oszustwo.
  Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ, która postawiła Markowi Z. 14 zarzutów, ustaliła, że przestępczy proceder trwał od czerwca 2003 roku do początku tego roku. W tym czasie oskarżony 42-latek był zatrudniony w GDDKiA na stanowisku starszego technika do spraw drogownictwa w wydziale uzgodnień. Do jego obowiązków należało wydawanie decyzji m.in. na zajęcie pasa drogowego, umieszczanie tam np. reklam, obiektów handlowych, a także wydawanie zgód w formie postanowień na lokalizację zjazdów indywidualnych i publicznych.
  Przeprowadzona w GDDKiA kontrola ujawniła szereg nieprawidłowości, podrobione decyzje, a także to, że Marek Z pobierał od wnioskujących pieniądze, choć nie miał do tego prawa. Oskarżony podawał klientom nawet numer swojego prywatnego konta, na który mieli przelewać pieniądze. Co więcej, wnioskujący zeznali, że Marek Z. wydawał im nawet pokwitowania potwierdzające takie wpłaty.
  Prokuratura ustaliła, że Marek Z. żądał pieniędzy według sobie tylko znanego klucza; były to kwoty różnej wysokości – od niespełna 300 złotych do nawet ośmiu tysięcy złotych. W sumie w ciągu kilku lat oskarżony miał zarobić nielegalnie blisko 40 tysięcy złotych.
  – W czasie przesłuchania oskarżony Marek Z. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Pytany, dlaczego to robił, wyjaśnił, że motywem jego działania była chęć poprawy warunków bytowych jego syna – mówi prokurator Wojciech Zalesko, szef Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ.
  Teraz Markowi Z. grozi nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.
  http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111107/BIALYSTOK/929711404

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.